«Палац охорони здоров’я» для заводу ім. Петровського своїм виглядом нагадував не звичайну лікарню чи робітничу поліклініку, а італійське палаццо XVI століття.
«Солоний Лиман» – унікальна заповідна територія з чудодійними лікувальними грязями, цілющою мінеральною водою та пейзажами, схожими на марсіанські ландшафти.
Всеукраїнський театральний фестиваль – це відомі зірки, улюблені спектаклі, майстер-класи з акторської майстерності, море позитиву та яскравих вражень.
Фото-проєкт галереї «Це моє місто – в ритмі зі мною пульсує» Центральної дитячої бібліотеки Нікополя відкриває незвичні ракурси знайомих будівель міста.
Всеукраїнський науково-технічний фестиваль – ідеальний сімейний уїк-енд, де можна познайомитися з тенденціями розвитку робототехніки та штучного інтелекту.
Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва – тісне сплетіння українського та іноземного актуального мистецтва різноманітними формами в нестандартних локаціях.
Захоплення світом живих істот збагачує та наповнює життя людини особливим змістом, спостерігаючи за ними можна дізнатися багато цікавого та пізнавального.
Мікрорайон Даманський – острівець серед степу, який за сучасними багатоповерхівками і потужними підприємствами приховує історичні таємниці та природні дива.
Результатом двадцятирічних досліджень воєнного історика Івана Стороженка стало точне визначення місця славнозвісної Жовтоводської битви і туристичний маршрут.
Екскурсії на «Інтерпайп Сталь» – звичайна норма від 2011 року. Студенти Національної металургійної академії України є активними учасниками подібних заходів.
Мальовниче село Волоське, яке розкинулося на крутих дніпровських пагорбах, має багату історію і приваблює туристів численними пам’ятками та краєвидами.
1913 року власники будинку і готелю, архітектор, мешканці Катеринослава ще не знали, що «Асторія» скоро опиниться у вирі бурхливих подій і стане знаменитою.
Монумент Вічної Слави – найбільш знаковий пам’ятник міста на Дніпрі, присвячений темі війни та Перемоги, символ пам’яті про трагічний період нашої історії.
Нині нечасто на фасадах будинків Дніпра побачиш кам’яні зображення птахів, левів і сатирів. Це – спадок архітектурного декору кінця XIX – початку XX століть.
Вчені вважають, що Керносівський ідол є яскравою ілюстрацією до індуїстської Рігведи і свідчить про зв’язки Придніпровського краю зі стародівньою Індією.
Однією з найцікавіших загадок історії та культури краю є археологічні пам’ятки, так звані майдани. Дослідники пропонують численні версії їхнього походження.
Лісовий заказник «Андріївський ліс» зберігає популяції багатьох рідкісних видів рослин і тварин, є національним надбанням природно-заповідного фонду України.
Мандриківська коса, намита у 1970-х роках минулого століття на місці острова Станового, приваблює чудовими місцями для літнього, і не тільки, відпочинку дніпрян
Відома письменниця Марко Вовчок тричі побувала в Катеринославі та Новомосковську. Але не через літературні справи, а трагічні обставини сімейного життя.
Верхньодніпровськ – одне з найстаріших міст області з унікальною історією, цікавою сучасністю, талановитими людьми, які жили, працювали і прославляли його.
У старій частині Нікополя збереглися пам’ятники історії та культури, які можуть стати об’єктом національних і міжнародних туристично-екскурсійних маршрутів.
Покров – місто, де минуле і сучасність сплелися воєдино у славетній історії, що від скіфів та запорозьких козаків дорогоцінним скарбом плекають нащадки.
Історичній спадщині Нікополя позаздрить кожен, саме промисловість стала головним маркером міста, де впроваджують маршрути по об’єктах індустріального туризму.
Олександр Поль об’їздив майже всю Катеринославську губернію, бував у різних українських та інших містах Російської імперії, відвідав кілька європейських країн.
Дніпровська академія музики імені М. Глінки, освітній заклад із 120-літньою історією, виховав тисячі майстрів музики, створив багато музичних колективів.
Давно вже немає містечка Римова, який згадується в «Слові про Ігорів похід», та пам’ять про нього зберігають легенди і перекази про чудовий Римський ліс.
Прекрасний рекреаційний простір із мальовничими краєвидами, де можна насолодитися участю в мистецьких заходах, танцювальних і музичних вечорах, майстер-класах.
Мешканці Сурсько-Михайлівки Солонянського району Олександр Пластун і Наталія Семенова перетворили селянську садибу на музей славетного запорожця Микити Коржа.
Герої книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» продовжують подорожувати рідним краєм. Друга подорож присвячена скіфським і половецьким кам’яним бабам.
Захоплююча розповідь про побудову фортеці Кодак спонукала героїв книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» до подорожі на історичне місце над Дніпром.
«Сім чудес Дніпропетровщини», художньо-пізнавальна книга для юнацтва, відкриває цікаві сторінки історії краю. Частина перша про таємниці скіфських курганів.
Герої книги «Сім чудес Дніпропетровщини» знайомляться з історією заводу «Південмаш», завдяки якому Дніпропетровськ називали космічною столицею України.
Герої книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» продовжують подорожувати рідним краєм. Третя подорож присвячена Троїцькому собору в м. Новомосковську.
Мандрівка рідним краєм привела героїв книги «Сім чудес Дніпропетровщини» до Самарського Пустельно-Миколаївського монастиря – пам’ятки архітектури XVIII–XIX ст.
Герої книги Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини» знайомляться з історією унікального залізничного мосту Катеринослава, нині – Амурського мосту м. Дніпро.
Прогулятися цими скверами сподобається молодим матерям з дитячими візочками та малечею, адже дітям тут буде чим зайнятися. І навіть в літню спеку, тут буде зати
За допомогою історичних карт і співставлення їх із сучасною топографією можна зазирнути у давні часи козацького селища Таромського, овіяного міфами та легендами
Унікальна атмосфера українського побуту, обрядів і звичаїв, чудова природа та історичні пам'ятки дозволять здійснити подорож у минуле українського козацтва.
Віртуальна археологічна екскурсія до мальовничого острова Стрільча Скеля, розташованого неподалік села Волоське при впадінні в Дніпро річки Мокрої Сури.
У селищі Токівському на Апостолівщині знайдено пам’ятку археології доби середньої бронзи – раннього залізного віку. Це – культове місце степових племен.
Захоплююча фотопрогулянка стародавнім Верхньодніпровськом знайомить із затишним містом, яке розташувалось на річці Самоткань та березі Кам’янського водосховищ
Протягом усієї історії Нікополя в ньому було кілька Свято-Покровських церков. Четверта, дерев’яна козацька, збудована у 1796 році й до наших днів не зберіглася.
Будівля Дніпровського цирку – архітектурна гордість міста. Зведена 1980 р. під керівництвом Павла Нірінберга і сьогодні вважається новаторською та унікальною.
Балки Бочино та Верхня Щурівська – частина унікального байрачно-степового комплексу з реліктовими деревами, рідкісними видами рослинного і тваринного світу.
Berry Land – сімейний відпочинок, який вразить не тільки своєю розважальною програмою, а й корисною інформацією про фермерське господарство та агрономію.