Каскад дружби!

Каскад дружби!

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр-т Д. Яворницького, 75

Місце яскравих подій – незвичайний фонтан-каскад біля міської ради Дніпра.

Гуляючи вулицями і парками Дніпра, постійно відкриваєш для себе нові ракурси, нові куточки. Але завжди є місця, біля яких зустрічаються, спілкуються, грають, відпочивають, де проводять масові заходи, зустрічі, свята. Одним із таких місць є фонтан-каскад біля міської ради Дніпра. Його прохолодні струмені ваблять до себе освіжаючим повітрям у спекотний літній день. Маленькі фонтанчики, які мелодійним дзюрчанням і пишною білою піною радують око; сяйво дрібних крапельок в повітрі створює якусь особливу атмосферу. Проходиш поруч і відчуваєш бажання зупинитись і послухати, як неквапливо дзюрчить вода, ці чарівливі звуки заспокоюють і викликають думки про щось вічне. Гарним доповненням є зелені насадження, які відтіняють яскравими фарбами водоспад.

Півстоліття тому на місці будівлі Дніпровської міської ради працював кінотеатр «Колізей», пізніше перейменований на «Комінтерн» і «Перемогу». Наприкінці 1970-х років кінотеатр «Перемога» згорів, це була одна з найгучніших пожеж в історії Дніпра. Коли шукали місце для нової будівлі міськвиконкому, то обрали для будівництва саме ділянку проспекту, де залишалися руїни кінотеатру. І ось у 1982 році ввели в експлуатацію нову будівлю міської ради (пр. Д. Яворницького, 75) за проектом відомого дніпропетровського архітектора Павла Нірінберга.

Будівля являє яскраву архітектурну пам'ятку кінця XX століття. Від проспекту його відділяє великий фонтан об'ємом 540 м3, який завершує архітектурний ансамбль символічним невеликим водоспадом в самому серці Дніпра. Велика гладінь води якось велично, по своєму, відображає будівлю виконкому.

Разом із фонтаном вирує і життя коло нього. Відбуваються конкурси, зустрічі, змагання. У фонтан запускають водні моделі учасники змагань із судомодельного спорту. Вони приїжджають із Кам'янського, Кривого Рогу, Павлограда, Марганця, Нікополя та Новомосковська. Головна умова участі в змаганнях – кожен учасник має принести самостійно зроблену модель. Школярі роблять їх протягом року під керівництвом тренера, і, звичайно ж, усі викладаються на повну в битві за першість.

Ще одна з яскравих подій – на алеї між будівлею мерії та фонтаном встановили 12 флагштоків. У присутності міського голови Дніпра Бориса Філатова, підняли прапори 11-ти держав: Азербайджану, Білорусі, Грузії, Греції, Ізраїлю, Південної Кореї, Вірменії, Німеччини, Польщі, Литви, кримських татар, а також прапор із логотипом Дніпра, який є об'єднуючим, 12-тим. Це – символ об'єднання і дружного співіснування різних національностей, які проживають на території міста.

Дивно, як швидко і гармонійно відбулося «злиття» алеї дружби та фонтану: вже в день відкриття алеї молодь, опустивши руки в фонтан, давала клятви дружби, підтримки і взаєморозуміння.

Фонтани воістину є душею Дніпра. Їх люблять як дорослі, так і діти. Вони органічно входять у пейзаж міста, обдаровуючи його вражаючою, радісною красою, наповнюючи його простір звучанням і рухом «живої» води.

Вікторія Бажкова
Бібліографія:

Фещенко А. Фонтаны Днепропетровска радуют жителей, украшают город и дарят прохладу // Зоря Город.– 2015.– № 27 (8.07).– С. 13: фот.
***
https://dp.vgorode.ua/news/transport_y_ynfrastruktura/269201-fontany-dnepropetrovska-ystoryia-sozdanyia Фонтан перед зданием горсовета.
https://www.056.ua/news/1489156/fontan-vozle-gorsoveta-dnepra-zakrout Фонтан перед зданием горсовета.
https://dnpr.com.ua/sobytija/fontan-okolo-gorsoveta-dnepra-stal-poligonom-sorevnovanij-po-sudomodelnomu-sportu/ Фонтан около горсовета Днепра стал полигоном соревнований по судомодельному спорту.
https://opentv.media/v-fontane-vozle-gorsoveta-dnepra-zapuskali-korabliki В фонтане возле горсовета Днепра запускают кораблики.
https://dp.informator.ua/2018/07/11/v-dnepre-remontiruyut-lifty-spisok-adresov/ Полвека назад на месте здания Днепровского горсовета работал кинотеатр.
https://opentv.media/istoki-nashego-goroda-5-domov-gorodskoj-vlasti Пятая мэрия: творение архитектора Ниринберга.
https://ua.igotoworld.com/ru/poi_object/75394_fontan-merii.htm Фонтан мэрии, Днепропетровск.
https://dpchas.com.ua/tags/alleya-flagov На аллее перед зданием мэрии установили 12 флагштоков с флагами 11-ти государств.
Створено: 15.11.2019
Редакція від 06.10.2020