Дивовижний зоопарк «Три ведмедя»: незабутні враження в сосновому лісі

Дивовижний зоопарк «Три ведмедя»: незабутні враження в сосновому лісі

Україна, Дніпропетровська область, Новомосковський р-н. село Хащеве, вул. Овчаренка, 52А

Затишний заміський комплекс надає гостям ексклюзивну можливість насолодитися природою та відвідати єдиний в області зоопарк з левами і тиграми.

Сімейний зоопарк

Сосновий ліс перебирає струни.
Рокоче тиша на глухих басах.
Бринять берези. І блукають луни,
Людьми забуті звечора в лісах.

Ліна Костенко

Подивитися на тварин у природі – що може бути цікавіше. Ці істоти поводяться по-різному, і тому спостерігати за їхнім життям можна дуже довго. З дитинства багато хто звик ходити на вихідних до зоопарків, дорослі та дітлахи від їх відвідування отримують масу позитивних емоцій, знайомляться з різноманітними представниками фауни! Це захоплююча та пізнавальна подорож у світ тварин, повна приємних вражень, нових знайомств і несподіваних зустрічей. А також – рідкісна можливість доторкнутися до різноманіття світу живої природи.

Затишний заміський комплекс «Три ведмедя» надає гостям ексклюзивну можливість насолодитися природою у соснового лісі. Саме тут є можливість відчути повне злиття з навколишнім світом, насолодитися співом птахів, чистим повітрям, шумом дерев і відсутністю турбот. У повітрі просто витає спокій і свобода, а тіло і душа набираються сил та енергії! А ще справжній бонус для відвідувачів – ексклюзивний зоопарк зі справжніми хижаками.

Сімейний зоопарк розташований в околицях міста Новомосковська Дніпропетровської області на мальовничому березі річки Самари у селищі Хащове. Відвідувачі можуть на власні очі спостерігати за косолапими красенями ведмедями, величними левами та тиграми, кумедними мавпочками. Зоопарк поділений на три частини: в першій живуть травоїдні: олені, козли, ослики, лами, зубри; у другій – велике озеро з птахами; в третій розташувалися хижаки: вовки степові, вовки червоні, лев з левицею, ведмеді з ведмежатами, тигр із тигрицею.

Ідея створити сімейний зоопарк спала на думку господарями комфортної турбази в 1990-х роках, коли на території з’явилися три ведмедя, які й дали назву зоні відпочинку. А в 2000 році був створений справжній приватний зоопарк, який згодом і зайняв більшу частину бази відпочинку. Головною місією його стало формування екологічно-правильного мислення гостей та налагодження їх спілкування з тваринами, адже це найкращий антидепресант. При створенні зоопарку було продумано все до дрібниць: організовані належні умови проживання вихованців, команда ветеринарів ретельно підібрала збалансоване харчування, правильне освітлення та перебування тварин на свіжому повітрі. Дуже важливо, що у всіх мешканців зоопарку обов’язково є години й дні відпочинку!

У 2004 році з Алма-Атинського національного парку в дворічному віці потрапили сюди амурські тигри Шерхан і Багіра, які вже не раз приводили дитинчат. Відвідувачі дуже люблять спостерігати за хижими тваринами, як вони поважно гуляють по вольєру, величаво відпочивають і гріються на сонці. Тут можна помилуватися левами, бурими ведмедями, червоними, степовими, канадськими вовками. По-своєму цікавим місцем тут є зона з мавпочками, які простягають свої лапки-руки до відвідувачів і хваляться своєю спритністю. Це найдивніші та найкумедніші  мешканці зоопарку. Вони кумедно наслідують людей, які стоять біля клітин, гучно кричать і спілкуються один із одним. Відвідувачі з задоволенням кидають їм у клітку шматок банана або інший смаколик, мавпочки тут же ловлять його, просто на льоту, і не встигаєш озирнутися, як вони вже все з'їдають. Просуваючись далі, потрапляєш на велике озеро з рідкісними водоплавними птахами.

І діти, і дорослі, відвідавши зоопарк, отримують не тільки море позитивних емоцій, а й проводять час із користю, оскільки місцеві досвідчені доглядачі розказують про найцікавіші факти з життя мешканців зоопарку. Екскурсоводи відкривають перед гостями всі загадки місцевих вихованців, знайомлять з біологічними особливостями видів тварин і середовищами їхнього проживання.

Засновники зоопарку вважають, що відповідальність за збереження різноманіття тваринного світу потрібно виховувати з самого дитинства. Тож на території бази відпочинку систематично організовують освітні екскурсії, відкриті уроки зоології та біології, проводяться інтерактивні лекції про живу природу, екологічні ігри та захоплюючі квести. Для наочної інформації та популяризації поваги і любові до всього живого встановлені просвітницькі стенди, адже молоді просто необхідно більше знати про мешканців нашої планети, щоб зрозуміти всю відповідальність перед ними. А ще у сімейному зоопарку залюбки організовують Дні народження в компанії тварин. Впровадження нових знань про поведінку та екологію тварин і креативних форм популяризації екологічного виховання посилюють цікавість відвідувачів до диких тварин, дають стимул для ефектної освітньої роботи серед підростаючого покоління.

Комфортний відпочинок на природі

У зоопарку створені всі умови не тільки для тварин, але і для відвідувачів. Головною особливістю бази відпочинку є природний ліс, розташований на мальовничому березі річки Самари. На території чисто та затишно, а стильний дизайн готельного комплексу допоможе відпочивальникам розслабитися й у повній мірі насолодитися спілкуванням з природою.  Особливою популярністю у гостей користується екологічно чистий дерев'яний зруб, який вражає своєрідним шармом старовинного мисливського будиночка. Він розділений на рівні частини і має комфортні просторі номери з окремими входами. Біля зрубу організована своя маленька інфраструктура: автостоянка, альтанки з оригінальним тином, сплетеним із очерету для кожного номера. А поруч – піщаний пляж та місця для любителів риболовлі. Доглянуті алеї та клумби вражають своїми пахощами і радують око відпочиваючих. 

Крім комфортних і безпечних умов проживання, відчуття свободи і радості, справжньою родзинкою для гостей, безперечно, є сосновий ліс. Кілька днів, навіть декілька годин у сосновому лісі – це найприродніший шлях впливу на імунну систему людини. Бо в повітрі соснового лісу не можуть жити бактерії, настільки висока активність «імунної» системи цих дерев. Фітонциди, що виділяються соснами, позитивно впливають на здоров’я людей на клітинному рівні: підвищується здатність організму поглинати кисень, що впливає на кровоносну систему в цілому, на мозок, печінку, бактерицидну активність шкіри, на імунну та нервову системи. Не треба відкладати своє здоров'я на потім. Щоб налагодити сон і набути стану рівноваги – кращого місця, ніж сосновий ліс, годі й шукати.

А для прихильників кінних прогулянок чудовим подарунком стане катання мальовничим лісом та узбережжям Самари. Кінні прогулянки можливі як для наїзників-початківців, так і для досвідчених їздців. При бажанні можна взяти уроки верхової їзди у професійного інструктора. Тож через деякий час кожен початківець буде міцно триматися в сідлі та розуміти мову благородних і розумних тварин. 

Територіальна можливість бази відпочинку дозволяє перетворити заміський відпочинок на незабутню казку – свята в національному стилі, шоу-програми, майстер-класи, вишукана українська кухня з натуральних сільських еко-продуктів, приготування фірмових страв у справжній українській печі з подальшою театралізованої подачею, оренда човнів і катамаранів нікого з гостей не залишать байдужим. Цікаво, що на базі відпочинку можна взяти в оренду карету, екіпаж або фаетон. Прикрашена пара коней зробить свято креативним і яскравим, а романтичну прогулянку лісом незабутньою. Для дітей на базі відпочинку є кілька майданчиків з гойдалками та каруселями, а також організовуються спортивні змагання, настільні ігри, велосипедні прогулянки та багато інших заходів.

Якщо бажаєте помилуватися дикими тваринами, покататися на конях, відпочити від міської метушні та злитися з природою, база відпочинку «Три ведмеді» організовує комфортний відпочинок та приємне проведення часу на природі.

Оксана Шевченко
Бібліографія:

Шруб К. Багира и Шерхан облюбовали Самару // Днепр вечерний.– 2014.– № 95 (29.07).– С. 10.
Шруб, К. В «Трех медведях» – бэби-бум // Днепр вечерний.– 2012.– № 106 (17.08).– С. 15.
Шруб К. Шерхан приносит удачу: // Днепр вечерний.– 2010.– № 55 (16.04).– С. 1–2.
База відпочинку «Три ведмеді»: [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.hashevoe.com.ua/zoopark/ekskursii
Людмила Батальская «Три медведя» – зоопарк «для своих? »: [Електронний ресурс] // Режим доступу: https://gorod.dp.ua/news/83000
Створено: 01.04.2020
Редакція від 01.10.2020