Фонтан янголів

Фонтан янголів

Україна, Дніпропетровська область, вул. Шмідта, 17

Фонтан янголів – маленьке диво, найдавніший фонтан нашого міста зі своїм особливим колоритом і аурою.

Кожне місто України має свій неповторний характер і колорит. Наприклад, визначною пам’яткою Ужгорода стали міні-скульптури. Львівські старовинні зáмки відомі на весь світ своєю чарівною архітектурою. Одеські «родзинки» – це споруди історії, і, звичайно, гумор. Візиткою Дніпра сміливо можна вважати мальовничі фонтани. Мало кому відомо, що найстаріший фонтан нашого міста розташований у дворі житлового будинку.

Ріг проспекту Пушкіна та вулиці Шмідта – колишній лікеро-горілчаний завод. За ним – новий величезний житловий комплекс до вулиці Старокозацької. А між ними – двоповерховий будинок кінця ХІХ століття. Нічого надзвичайного – типова будівля з елементами «цегляного стилю». Саме у дворі цього житлового будинку на вул. Шмідта, 17 розташований найстаріший фонтан Дніпра.

Фонтан збудований ще за часів старого Катеринослава у ХІХ столітті. За однією з версій, його звели за наказом директора заводу, розташованого неподалік. Сам фонтан являє округлу чашу, посередині якої розташована колона з фігурками янголів. Це улюблений мотив архітектури Катеринослава з 1870-х по 1910-ті роки. За ще однією версією, у дворі по вулиці Шмідта був розташований чоловічий ліцей, і фонтан встановили біля нього як зону відпочинку для дітей. Яка з версій правдивіша, дізнатися важко.

Свою назву фонтан отримав завдяки зображенню янголів у його декорі. Вони прикрашають фонтан з трьох боків і ніби спостерігають за тим, хто прийшов подивитись на затишний двір.

Протягом довгого часу фонтан був занедбаний. Казку для цього маленького дива створили місцеві мешканці, які наприкінці 90-х років минулого століття  власним коштом провели його реставрацію та відновили таку надзвичайно цікаву споруду.

Зараз «Фонтан янголів» радує всіх мешканців і гостей міста своїм первозданним виглядом. На літній період люди вмикають фонтан і охоче приймають гостей у своєму дворі. Адже ділитися красою з іншими не менш приємно, ніж споглядати її поодинці.

Юлія Касьян
Бібліографія:

В Днепре на Шмидта находится самый старый фонтан. URL: https://nashemisto.dp.ua/2020/08/25/v-dnepre-na-shmidta-nahoditsja-samyj-staryj-fontan-video/
В Днепре отреставрировали самый старый фонтан. URL: https://gorod.dp.ua/news/175112
Кусочек старого города: история необычного фонтана в одном из двориков Днепра. URL: https://www.056.ua/news/2846518/kusocek-starogo-goroda-istoria-neobycnogo-fontana-v-odnom-iz-dvorikov-dnepra-foto
Створено: 10.12.2020
Редакція від 14.12.2020