Про проект

Портал "ДніпроКультура" – просвітницький  проект, присвячений культурі Дніпропетровського регіону.


З початку 2017 року співробітники Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія (ДОУНБ) започаткували Портал «ДніпроКультура» – просвітницький проект, присвячений культурі Придніпров’я загалом і сучасної Дніпропетровської області зокрема.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек 2020 року Всеукраїнська громадська організація "Українська бібліотечна асоціація" підвела підсумки конкурсу на кращий впроваджений інноваційний проєкт. Регіональний проєкт "Портал "ДніпроКультура" Дніпропетровської ОУНБ ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія в номінації серед великих бібліотек (національні, державні, обласні, з фондом більше 1 млн. прим.) було визнано кращим і відзначено відповідним дипломом.

Зазначений проєкт виконує важливу роль наповнення мережі Інтернет унікальним краєзнавчим ресурсом і є прикладом ефективності корпоративної роботи бібліотек Дніпропетровської області.   

Наповнення Порталу організовує Координаційна рада ДОУНБ, до якої входять провідні фахівці Бібліотеки. Матеріали готують як співробітники ДОУНБ, так і її активні користувачі та партнери: вчені, журналісти, письменники, краєзнавці, заклади культури, громадські організації, творчі об’єднання та інші. Думки авторів матеріалів можуть не співпадати з думкою Координаційної ради.


На Порталі «ДніпроКультура» ми розміщуємо матеріали про цікаві культурно-мистецькі події нашого краю, видатних діячів творчих професій, публікуємо нариси з історії міст і сіл Дніпропетровщини, розповіді про пам’ятники культури та пам’ятки природи, театри, музеї, бібліотеки. Тут можна прочитати про розвиток народних традицій і обрядів, огляди мистецького та літературного життя регіону. Пропонуємо додаткові посилання на друковані джерела та веб-ресурси з інформацією про культуру регіону.


Користувачі Порталу мають можливість переглянути фотографії визначних пам’яток архітектури, портрети видатних діячів, світлини виробів майстрів народних промислів, почитати твори місцевих письменників, ознайомитися з мультимедійними ресурсами культурного надбання Дніпропетровської області.
Портал «ДніпроКультура» запрошує всіх, хто цікавиться культурою Дніпропетровщини, читати, дивитися, слухати та насолоджуватися його ресурсами. А також брати участь у наповненні Порталу – ми відкриті для співпраці.


Користування публікаціями та матеріалами Порталу безкоштовні. При цитуванні та використанні матеріалів обов’язкові активні гіперпосилання.

З повагою та любов’ю до наших користувачів
Координаційна рада Порталу