Фонтан із чарівного майбутнього

Фонтан із чарівного майбутнього

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, Катеринославський бульвар

Прогулюючись Дніпром, неможливо оминути цей дивовижний фонтан.

Обираючи маршрут для прогулянки містом, неможливо пропустити Катеринославський бульвар – справжню перлину центру Дніпра, прикрашену одним із найкрасивіших фонтанів міста.

Катеринославський бульвар – цікаве явище сам по собі: це одна з найкоротших вулиць Дніпра. Довжина бульвару складає всього лише 106 метрів. І не дивно, бо окремою вулицею бульвар став не так давно, у 2004 році. І тоді ж було створене справжнє диво, найпомітніша прикраса бульвару – інтерактивний фонтан. 

Історія його створення пов’язана з історією старої підземної річки, що протікала на місці Катеринославського бульвару. Звалася вона Половицею, і згодом була закута у колектор, і з того часу протікає точнісінько під бульваром. 

Спочатку фонтан мав бути лише часткою ансамблю з фонтану та струмка – як невеличкий пам’ятник річці Половиці. Але згодом проект було призупинено, і поки що бульвар прикрашають лише струмені фонтану.

Як згадує архітектор Ольга Подушкіна, цей фонтан з самого початку планувався не як самостійна прикраса міста, а як частина архітектурного ансамблю Катеринославського бульвару. І цей план цілком вдався – дуже важко уявити, що це водне диво могло би бути десь у іншому місці.

Самостійної назви йому так і не дали, і в народному слові він досі залишається «фонтаном на Катеринославському бульварі». Проте це один із найпомітніших і найулюбленіших фонтанів жителів міста. Струмені води вириваються з-під землі – ніби крихітні холодні гейзери. Не дивно, що в літню спеку поміж водяних стовпчиків метушиться не лише малеча, але й дорослі раді охолодитися.

Але по-справжньому краса фонтану розкривається ввечері, коли вмикається різнокольорове світло, и починається дивний танок води та променів: синіх, червоних, зелених. Враховуючи те, що вогнями сяє увесь бульвар – прикрашена кожна будівля – місце має казковий  вигляд. Не дивно, що саме цей фонтан майже відразу після відкриття став улюбленим місцем для весільних фотосесій. Молодятам важко знайти більш ніжне і легке тло навіть у такому багатому на гарні місцини місті як Дніпро.

Через незвичайну конструкцію та сучасний урбаністичний вигляд з фонтаном не пов’язано класичних легенд. Немає куди кинути монетку, щоб повернутися, не цілуються на його тлі закохані (довелося б низенько присідати). А от проскочити влітку поміж стовпчиків води та не замочити одяг – вірна прикмета спіймати у фонтані удачу. Особливо ця місцева традиція популярна у студентів під час весняних і літніх іспитів. Проте й більш серйозні люди не нехтують такою можливістю прихопити трохи удачі.

Тож, якщо вам дуже треба трішки талану – обов’язково завітайте помилуватися на яскравий фонтан Катеринославського бульвару.

Анастасія Клиба
Бібліографія:

Дмитрий Волик: Днепр — современная архитектурная столица Украины [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://dp.informator.ua/2017/06/30/dmitrij-volik-dnepr-sovremennaya-arhitekturnaya-stolitsa-ukrainy/
Екатеринославский бульвар в Днепропетровске – место отдыха и встреч [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://planetofhotels.com/ukraina/dnepropetrovsk/ekaterinoslavskiy-bulvar
С ручьём и фонтанами: в Днепре Екатеринославский бульвар изменится до неузнаваемости [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://dnpr.com.ua/dp-life/s-ruchjom-i-fontanami-v-dnepre-ekaterinoslavskij-bulvar-izmenitsja-do-neuznavaemosti-video/
Фонтан на Екатеринославском бульваре в Днепре вышел из «зимней спячки» [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://dp.informator.ua/2018/04/10/fontan-na-ekaterinoslavskom-bulvare-v-dnepre-vyshel-iz-zimnej-spyachki/
Фонтанная летопись Днепропетровска [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://gorod.dp.ua/news/108290
Фонтаны Днепра: история создания и фотографии [Электронный ресурс].– Режим доступа: https://dp.vgorode.ua/news/transport_y_ynfrastruktura/269201-fontany-dnepropetrovska-ystoryia-sozdanyia
Створено: 13.08.2019
Редакція від 07.10.2020