«Солоний Лиман» – унікальна заповідна територія з чудодійними лікувальними грязями, цілющою мінеральною водою та пейзажами, схожими на марсіанські ландшафти.
Вишня – символ світового дерева, життя, один із символів України, рідної землі, матері, дівчини-нареченої. Дерево взаємної любові, весни, краси, мужності.
Захоплення світом живих істот збагачує та наповнює життя людини особливим змістом, спостерігаючи за ними можна дізнатися багато цікавого та пізнавального.
Рослина занесена до Червоної книги. Її яскраві квіти мають лікувальні та фармакологічні властивості, навесні розквітають у степах і квітниках, милують око.
Заповідна зона «Лівобережний» у м. Дніпро, яка стала останнім притулком для багатьох видів рослин, тварин, птахів і комах, приваблює багатьох відпочивальників.
Чи знаєте ви, що є Всесвітній день кульбаби, який відзначається 13 травня? Отже, про квітку сонця – кульбабку, її властивості, образи у фольклорі та мистецтві.
Маки, ніби червоні вогники, рясно ростуть на полях, луках, узбіччях усього Придніпров’я. Квітка є символом краси, багатства і пам’яті про загиблих на війні.
Лісовий заказник «Андріївський ліс» зберігає популяції багатьох рідкісних видів рослин і тварин, є національним надбанням природно-заповідного фонду України.
Давно вже немає містечка Римова, який згадується в «Слові про Ігорів похід», та пам’ять про нього зберігають легенди і перекази про чудовий Римський ліс.
У дивному степовому краї мандрівник відчує запах полину, побачить, як кружляють соколи, почує свист козацьких стріл і стукіт шабель, спів солов'їв у гаях.
Флора нашого краю різновидна – від звичайних кульбаб до рослин, внесених до Червоної книги України. Почнемо пізнавати природу, що поруч з нами, з сон-трави.
Чистотіл – отруйна і лікувальна рослина. Його золотаво-жовті квіти, які прикрашають узбіччя доріг і узлісся, здавна використовували в народній медицині.
Рослина, завезена в Україну в XVI ст., стала одним із символів нашого народу – символом рідної землі, зв’язку між матерями та синами, щирої та вірної любові.
Балки Бочино та Верхня Щурівська – частина унікального байрачно-степового комплексу з реліктовими деревами, рідкісними видами рослинного і тваринного світу.