Молодіжний парк: улюблене місце відпочинку

Молодіжний парк: улюблене місце відпочинку

Україна, Дніпропетровська область, г. Днепр, ж/м Красный Камень

Молодіжний парк – улюблене місце відпочинку для багатьох мешканців Дніпра. Місце, де завжди весело і цікаво.

Дніпро часто називають одним із найбільш зелених міст України. Міський молодіжний парк Дніпра має важливе значення для городян і нині переживає період піднесення та розвитку, набуває все більшої популярності. Розташований він у Новокодацькому районі міста, поблизу житлового масиву Червоний Камінь. Площа парку становить 35 гектарів. Який же шлях пройшов цей центр молодіжного розвитку та відпочинку? Що цікавого відбувалося на його теренах протягом довгих років із часу його заснування?

Історія парку

Парк засновано в 1927 році. Всі роботи з його створення здійснювала робітнича молодь району, який тоді мав назву – Ленінський. А назву парку дали на честь видатного більшовицького діяча Сергія Кірова. Там збиралася вся молодь району на щотижневі танці, відзначалися різноманітні свята. У роки окупації від парку нічого не залишилось – у 1941 році на його місці фашистські окупанти проклали шлях до переправи через Дніпро. 

Відновлення парку відбулося лише в 1950 роках: були побудовані танцювальні майданчикі, літній кінотеатр, прокладені та насаджені акуратні алеї. У 70-х роках ХХ ст. його перейменували на парк ім. В.І. Леніна. Сучасну ж назву – Міський молодіжний парк м. Дніпра – йому присвоїли в 2001 році згідно з рішенням виконкому міської ради. 

Довгі роки парк занепадав, його квітучі дерева та інші рослини стали занедбаними і врешті-решт парк покинули. На необхідність реконструювати центр молодіжного відпочинку довгий час не звертали уваги. 

Проте в 2006 році міська влада, нарешті, розпочала довгий тернистий шлях реконструкції цього пам’ятника садово-паркового мистецтва. В Молодіжному парку створили шістнадцять паркових клумб, алеї отримали нове асфальтове покриття, де діти полюбляють кататися на роликах, скейтбордах і велосипедах. Встановили сучасні дитячі і тренажерні майданчики з різноманітними атракціонами на будь-який смак, садові лавиці та урни. Сучасна система зовнішнього освітлення дозволяє прогулюватися парком у вечірні години і надає йому більш затишного і таємничого вигляду. З’явилися нові скульптури, сувенірні кіоски та літні кав’ярні, а підприємства нашого міста гуртом створили скейт-майданчик. Обладнали також і майданчики для занять Street workout.

Місце для відпочинку та спорту

Великі площі зелених насаджень нині доглянуті й ведуть до сучасного спортивного центру. Після ремонту та відновлювальних робіт прибудована капітальна спортивна арена для футболістів із якісним газоном і зоною для вболівальників. Поле користується великою популярністю у молодих спортсменів. 

Оскільки Міський молодіжний парк відпочинку та дозвілля розрахований більше на активний відпочинок відвідувачів, в ньому є: поле для міні-футболу зі штучним покриттям, на якому можна поганяти м’яча в будь-яку пору року, тенісні корти, футбольне поле, майданчики для ігрових видів спорту, дитячі майданчики, Алея героїв спорту Дніпропетровщини. 

Також алеї парку приведуть гостей до новітнього Палацу зимових видів спорту – Льодової арени, обладнаної за всіма правилами й останнім словом техніки. Тут можна покататися на ковзанах або подивитися хокейний матч під час Молодежный парк. Фото:https://gorod.dp.uaзмагань. Цей палац розташований поруч із меморіалом героїчному екіпажу Михайла Вдовиченка, який у серпні 1941-го над цим місцем повторив подвиг Миколи Гастелло. 

Сьогодні Міський молодіжний парк відпочинку і дозвілля має можливість приймати міські та районні змагання з футболу та міні-футболу. Саме в парку проводять заняття фізкультурою діти зі шкільних таборів, і ті, що займаються в спортивних секціях Льодової арени.

Сквер перетворено на красиве місце відпочинку з доглянутими клумбами, газонами і живим водоймищем. Тут можна спокійно пройтися, посидіти на лавочці, насолоджуючись сучасними краєвидами. Парк зручний і упорядкований для прогулянок як дорослих, так і дітей. Чудове місце для релаксу поодинці, з друзями або родиною. 

Особливо улюблена алея у городян – центральна, з фонтаном, який з’явився нещодавно. Він має вигляд багаторівневої чаші, яку вінчає Купідон. Тут можна не тільки помилуватися цікавою металевою скульптурою фонтану, а й освіжитися в спекотні дні. Збереглася і меморіальна стела, поставлена перед відкриттям парку. На ній є бронзова скульптура і пам’ятні написи. Головна прикраса парку – озеро на місці колишнього кар’єру. Воно підживлюється підземними джерелами і не цвіте навіть в серпневу спекоту!

Проведена реконструкція не лишилася непоміченою. Вже сьогодні міський Молодіжний парк став улюбленим місцем відпочинку для багатьох жителів міста. Місцем, де завжди весело і цікаво. Місцем, де всі дні перетворюються на щось нове і несподіване. Це все – Молодіжний парк!

 

 

Єлизавета Сибирьова
Бібліографія:

Басова Н. Молодежный парк // Голос района.– 2014.– № 24 (20.06).– С. 1, 7.
История парков Днепропетровска // Днепр вечерний.– 2011.– № 77 (27.05).– Вкладыш.
Мимоходом С. Парк им. Ленинского комсомола и другие места Правобережья // Любимый город.– 2012.– № 20 (15–21.10).– С. 1, 2.
Ткаченко В. В Днепропетровске будет где отдохнуть // Днепр вечерний.– 2012/2.– № 92 (20.07). – С. 3.
Трубачева К. За экстримом в Молодёжный парк: [фестиваль экстремальных видов спорта «Dnepr Extrem Open 2013» в Днепропетровске] // Наше місто.– 2013.– № 43 (20.04).– С. 2.
Трубачева К. Спортивный подарок горожанам: [реконструкция футбольного поля в молодежном парке] // Наше місто.– 2012.– № 76 (19.06).– С. 6.
Хлєбникова Я. Парк с пейнтболом и памп-треком // Вісті Придніпров'я.– 2013.– № 79 (10.10).– С. 8.
Створено: 19.02.2018
Редакція від 21.09.2020