«Лілія» дарує воду та виконує бажання!

«Лілія» дарує воду та виконує бажання!

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, сквер Героїв, вул. Олени Блаватської, 1

Єдиний у місті Дніпро фонтан функціонує цілорічно, влітку він дарує прохолоду, а взимку – святковий настрій.

«Місто фонтанів» не стоїть на місці, розвивається і ось… у його центрі з’явилася раніше небачена квітка, яка, як у казці, постійно цвіте та дарує воду – фонтан «Лілія» в сквері Героїв. Проте так було не завжди… У далекі 50-ті роки минулого століття посеред скверу розлягалася величезна клумба, яку оточували дерева та кущі з вкрапленнями стежок. Капітальна реконструкція скверу почалася на початку 70-х років – з'явилися нові алеї та доріжки, замінено частину дерев, влаштовано дитячий майданчик, а в центрі скверу споруджено фонтан. Проте це не останнє «народження» водограю, його модифікували та остаточно відкрили 13 вересня 2008 року. 

Зараз «Лілія» не тільки вплітає у свої «пелюстки» веселки, а й у вечірній час може світитися різними кольорами, що надає фонтану ще більшого шарму. Цим він завдячує вдалому архітектурному рішенню Дмитра Волика, та й не тільки цим, водограй розміщено у великому басейні, що дозволяє вмістити 490 кубометри води. Ось і маємо величну квітку, пелюстки якої сягають багатьох метрів вгору, а потім вигинаються та граційно впадають у прозоре дзеркало води. Це видовище не може не заворожувати, адже в сонячний день, коли бризки води починають грати з променями, з'являється справжнісінька веселка. Хоч нині й важко чимось здивувати людину, але вона ніколи не перестане захоплюватися природою.

А в зимову пору року, коли сніг вкриває білим покривалом вулиці, і мороз залишає на склі малюнки, що може зігріти серце людини більше, ніж очікування чуда й свята? І навіть в цю пору року «Лілія» не перестає дивувати, вона змінює свій звичний вигляд і зігріває серця. А все тому, що перед новорічними святами сквер перетворюється на казкове містечко, посередині якого все той же фонтан, проте вже не з води, а з мерехтливих гірлянд. Такий зимовий фонтан єдиний у місті й тому не дивно, що саме біля нього так люблять гуляти люди, і малі, й дорослі.

Це один із найпопулярніших водограїв у місті в усі пори року, бо влітку він врятує від спеки та дозволить «пірнути» у веселки, а взимку наповнить серце всіма барвами вогників гірлянд.

Щодо прикмет, то вважається, якщо на Новий рік чи Різдво ви загадаєте бажання, напишете його на аркуші паперу і кинете в фонтан, то воно обов'язково збудеться. Однак у диво-фонтана є одна умова – цього треба хотіти всім серцем.

Якщо в житті не вистачає чудес і накопичилося багато бажань, підіть до чудо-«Лілії», яка неодмінно виконає хоча б одне з них.

Анастасія Дробина
Бібліографія:

Камрад Т. В сквере имени Ленина забил фонтан // Днепр вечерний.– 2015.– № 38 (5.05).– С. 4
Фещенко А. Фонтаны Днепропетровска радуют жителей, украшают город и дарят прохладу // Зоря Город.– 2015.– № 27 (8.07).– С. 13: фот.
***
Фонтаны Днепра: история создания и фотографии // https://dp.vgorode.ua/news/transport_y_ynfrastruktura/269201-fontany-dnepropetrovska-ystoryia-sozdanyia
В фокусе: фонтаны Днепра // https://most-dnepr.info/news/society/148789_fokuse_fontani_dnepra.htm
Фонтан «Лилия» // https://www.rutraveller.ru/place/129335
Дніпропетровськ – Місто твоїх мрій. «Лілія» // http://images.dniprorada.gov.ua/fountains/6-lily
Відео фонтана «Лилия» // https://youtu.be/k9E1HH0_87w
Створено: 13.08.2019
Редакція від 10.09.2020