«Дзеркальна релаксація» міста на Дніпрі!

«Дзеркальна релаксація» міста на Дніпрі!

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, площа Шевченка, 5

«Молодий», проте вже всім відомий фонтан «Каскад» не тільки радує око, а й допомагає відчути душевну гармонію.

Відпочинок, спокій, дивовижний краєвид, шум води і все це – про один єдиний фонтан «Каскад». Басейни, в які стікають струмені води, нагадують маленькі озерця, а коли у них потрапляє сонячне проміння, вони виблискують, наче скрині із коштовним камінням. Особливо чарівним фонтан буває при заході сонця, вода у ньому стає золотою і здається, наче це вже зовсім не струмені води, а справжнє золото, воно мерехтить та переливається, що аж хочеться взяти його руками.

«Каскад» розташований на оглядовому майданчику парку ім. Т.Г. Шевченка, що дає йому особливі привілеї. Гості та мешканці міста, можуть не тільки милуватися фонтаном, а й мостами та річкою Дніпро. Особливо вабить око цей пейзаж увечері, коли місто починає грати кольорами, і здається, що ти десь на вершині світу і до кожної його дрібнички можеш доторкнутися. Тож не дарма це місце одне з найулюбленіших для прогулянок та побачень. 

Цей водограй є одним із нових у місті, його «народження» припадає на 2007 рік. Як і завжди, у «місті фонтанів» його було відкрито на День міста. Раніше тут був фонтан «Сфера», проте через його конструкцію та сильний вітер, що роздмухував форму водограю, прийняли рішення перемістити його на інше місце. «Каскад» має важчі струмені води і тому чудово «прижився» на оглядовому майданчику. Фонтан складається з чотирьох струменів об’ємом 295 кубометрів води, що розгалужується по декількох басейнах. Басейни розмістилися на кількох рівневих терасах, що надає ще більшого колориту майданчику. Цю ідею запропонував дніпровський архітектор Дмитро Волик і не помилився із таким креативним рішенням. Як й інші водограї міста він перебуває на балансі комунального підприємства «Адміністративне архітектурно-будівельне управління».

 

Що ж стосується традицій, то і у «Каскаду» вони є, хоча і різні – для гостей міста одні, а для постійних жителів міста – інші. У гостей існує традиція кидати в фонтан монетки, щоб повернутися до Дніпра. А от для містян вона інша – існує повір’я, якщо пара на заході сонця поцілується біля фонтану, то її чекає кохання на все життя. Проте всі ці традиції не зупиняють дітлахів, які із великим задоволення бризкаються водою з фонтану та полощуть ноги у прохолодній воді.

Тож, якщо душі хочеться спокою, а очам краси, то це саме те, що вам треба, цей водограй стане до вподоби навіть найвибагливішим поціновувачам прекрасного.

 

Анастасія Дробіна
Бібліографія:

Юдина О. Фонтаниссимо!: Днепропетровск называют городом фонтанов не только благодаря мэру // Горожанин.– 2011.– N 12.– С. 17.
***
https://gorod.dp.ua/news/108290 Фонтанная летопись Днепропетровска
https://dinadis.ua/%D1%87%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%8C-%D0%B2-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C/ Что посмотреть в Днепре, приехав на один день?
https://dnepr.info/news/876187-fontany-dnepropetrovska-istorija-i-perspektivy Фонтаны Днепропетровска – история и перспективы
https://www.shukach.com/ru/node/35593 Фонтан «Каскад» со смотровой площадкой в Днепропетровске
Створено: 20.05.2019
Редакція від 07.09.2020