Сквери міста для дитячого відпочинку

Сквери міста для дитячого відпочинку

Прогулятися цими скверами сподобається молодим матерям з дитячими візочками та малечею, адже дітям тут буде чим зайнятися. І навіть в літню спеку, тут буде затишно посидіти на лаві під тінню дерев.

Відпочинок у сквері Металургів. Приємно прогулятися цим сквером теплим сонячним днем. Ще у дореволюційні часи на цьому місті розташовувалася Брянська площа. Сквер Металургів, на сьогодні, є об’єктом рекреації. Його капітальну реконструкцію було розпочато у 2021 році. Завершити проект планували влітку 2022 року, але, на жаль, через повномасштабну війну будівництво призупинено. Проте сквер користується величезною популярністю серед місцевих мешканців.

Сквер Прибережний. Він розташований біля масиву «Перемога» поряд з річкою Дніпро. Більшість скверу «Прибережний» займають саме дитячі майданчики. Кожна з них розрахована на дітей різного віку. Тут є велика зона з різними дитячими гірками, лабіринт, виготовлений із зелених насаджень. Також є зона взаємодії з водою, на якій встановлені різноманітні форсунки та крутилки.

Усі дитячі майданчики викладені якісним покриттям. Плитка має антиковзний ефект. Атракціони та елементи дитячих майданчиків виготовлені з високоякісних матеріалів. Сквер обладнаний просто величезною кількістю лавок. Вони виконані з різних матеріалів та знаходяться у різних місцях. Є сидіння під деревами, є великі у формі кола для компаній, є чорні гранітні, які розташовані в центрі парку та багато інших.

Сквер Героїв – колишній сквер імені Леніна загальною площею у 0,1 га. Розташований між вулицею Старокозацькою та проспектом Лесі Українки, практично у центрі Дніпра. Його визнано одним із найпопулярніших місць відпочинку місцевих мешканців та гостей міста.

Сквер Героїв у Дніпрі – красиве місце із безліччю цікавих локацій, але для дітей він цікавий саме інклюзивним парком, відкритим у червні 2018 року. Його збудували з урахуванням потреб особливих дітей і продумали в ньому кожну деталь – від покриття до іграшок. На майданчику малеча не відчуває жодних бар’єрів і може вільно кататися на гойдалках, пересуватися лабіринтами, пізнавати світ за допомогою сенсорних панелей. 

У сквері безліч емоцій викликає садиба «Ранчо». Всередині яскравого будиночка – сенсорні панелі. Натиснувши на кнопку, отримуєш завдання англійською й виконуєш аудіокоманди. Такі інтерактивні іграшки – для розвитку мислення, уваги й логіки.

Є де розгулятися в «Помаранчевому тунелі». Для мандрів – цілих 25 метрів. Іграшки тут змонтовані на зручній висоті, реагують на дотик та озиваються українською мовою.
Перевірити себе малеча може в зеленому лабіринті. Головоломка не звична, а з кущів спіреї. Доріжки такої ширини, що без зусиль може проїхати візок. 

Також поблизу кожної ігрової локації – інформаційні таблички. Крім правил поведінки на майданчику, на них можна знайти пізнавальні цікавинки про місто Дніпро, пригадати абетку. Завдяки шрифту Брайля їх в змозі прочитати й діти з вадами зору. Такий новітній простір для дитячого відпочинку – перший в Україні. 

Проект розробив дніпровський архітектор Сергій Дербін. За його словами, сквер цілком безпечний для ігор та розваг. Під ногами – покриття з кольорової крихти. Екологічно чиста поверхня не ковзає, пружна й м’яка, щоб не травмуватися при раптовому падінні. Тим, у кого слабкий зір, самостійно зорієнтуватися допомагає тактильна плитка. Завдяки їй – маршрут зручний і незагрозливий.

 

Фото Світлани Чорноус

Створено: 07.06.2023.
Редакція від 13.06.2023.
Олена Коваленко