«Лебедині крила» Дніпра

«Лебедині крила» Дніпра

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, Січеславська набережна, 35

Єдиний світломузичний фонтан в акваторії Дніпра – одна з головних прикрас міста та на диво романтичне місце.

Диво-крила, що сягають небес, і струнка шия, яка грає всіма кольорами веселки… Це не чудернацький птах, а водограй у місті Дніпро, який полюбили його мешканці та гості, – «Білий лебідь». Це єдиний фонтан, який розташовано в акваторії річки Дніпро. Він може похвалитися своєю висотою, грацією та світловими ефектами.

Розташувався диво-фонтан на найдовшій набережній Європи навпроти готелю «Дніпро». Його відкрили 13 вересня 2005 року, саме до святкування Дня міста. З цього часу «Лебідь» став головною прикрасою набережної. Граціозний білий лебідь, який рухається навколо своєї осі, змінює форму і махає крилами, що може бути гарнішим? І цю красу видно з обох берегів Дніпра. А ввечері, коли в місті повсюди вмикають ліхтарі, фонтан починає «танцювати». Танець цей супроводжують вогні – то червоного, то жовтого, то зеленого кольору – заворожують і створюють надзвичайну атмосферу з романтичним забарвленням.

Світломузичний фонтан розташований приблизно в 50–60 метрах від берега. Він складається з головного струменя в 65 м і двох бічних по 45 метрів, що б'ють просто з ріки. Водотоннажність центрального струменя – 360 тон води на годину, а 8-ми бічних струменів – 250 тон. «Білий лебідь» являє собою плавучу змінну конструкцію, режим роботи якої постійно змінюється. Керований комп'ютером, він може махати «крилами» і обертатися, це забезпечують пневмоциліндри та насоси. Завдяки продуманому лазерному розпорошення водного потоку створюється ефект різноманітних абстракцій і фігур. Це перше і найкраще архітектурне вирішення конструкції, більш вигідне з точки зору його архітектурно-композиційних якостей і технічних параметрів, які значно збільшують можливості фонтану і покращують сприйняття. Нелегкою була праця підрядника будівництва – директора ПП «Нова» Богдана Водолажченка, бо при розробці проекту треба було закласти технічні можливості проводити з його допомогою лазерні шоу, коли при особливому розпиленні струмені води могли б перетворюватися на цілісні фігури.

Цей фонтан унікальний і не дарма він увійшов до рейтингу найкрасивіших в Україні – який же величний вигляд він має з набережної! Біля нього завжди багато народу, а особливо в літні дні, коли прохолодні бризки води пестять обличчя і освіжають від спеки. Це місце одне з улюблених для фотозйомок як для гостей міста, так і для місцевих жителів. Особливими є дні, коли в «крилах лебедя» з'являється веселка, таке відчуття, ніби вона вплітається у величезні струмені, як стрічка у вінок, і від цього дійсно захоплює дух.

Краса фонтану і романтичність місця роблять його популярним серед бажаючих зізнатися в коханні, зробити пропозицію руки і серця. Цей фонтан допомагає встановити приємну атмосферу, дає можливість розслабитись і насолодитися прогулянкою вздовж річки. Це чудове місце, щоб поспілкуватися з друзями або просто спокійно пройтись. Усім відомо, що птах лебідь вирізняється своєю вірністю, яка так добре описана в літературі. Образ лебединої пари, яка пливе по воді, з шиями, вигнутими у формі серця, став практично універсальним символом кохання, і тому у жителів міста з'явилося нове повір'я... Якщо молодята хочуть прожити разом усе життя, вони мають підпливти якомога ближче до фонтану і загадати бажання. Тоді будуть, як пара лебедів. Ще доброю прикметою стало робити пропозицію обраниці біля фонтану, тоді, кажуть, що самотній «лебідь» з'єднає їхні серця в очікуванні й своєї коханої.

Тож, якщо ви шукаєте спокійне романтичне місце для прогулянок, побачень чи пропозицій, будьте впевнені – це саме воно, а «Білий лебідь» вкаже вам шлях!

Анастасія Дробина
Бібліографія:

Юдина О. Фонтаниссимо!: Днепропетровск называют городом фонтанов не только благодаря мэру // Горожанин.– 2011.– № 12.– С. 17.
Кокошко Ю. Фонтаны, улицы, мосты – необычайной красоты // Днепр вечерний.– 2003.– 23 сент.
Власова Т. Горожане с нетерпением ждут, когда на Днепре 50-метровые струи воды, изумительно изогнувшись, взлетят крыльями лебедя // Наше місто.– 2005.– 18 черв.– С. 2.
Пронина О. Реконструкция Набережной // Рада.– 2005.– 31 берез.– С. 1, 2.
Денисенко В. Набережная должна стать любимым местом отдыха днепропетровцев // Рада.– 2005.– 11 серп.– С. 1, 2.
***
https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/k-1-maja-v-dnepre-cpoet-muza-i-vzletjat-krylja-lebedja.html - К 1 мая в Днепре споет "муза" и взлетят крылья "лебедя"
http://images.dniprorada.gov.ua/fountains Фонтани – Місто твоїх мрій
http://www.tourdnepr.com/content/view/383/304/ Достопримечательности Украины Достопримечательности Днепропетровска Днепропетровский светомузыкальный фонтан "Белый лебедь"
https://www.101hotels.ru/recreation/ukraine/dnepropetrovsk/points/fountains/fontan_lebed Фонтан Белый лебедь
http://www.komandirovka.ru/sights/dnepropetrovsk/fon-beliy-leb/ Фонтан Белый лебедь
http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/43761 Светомузыкальный фонтан «Белый лебедь» в г. Днепр
Створено: 21.05.2019
Редакція від 07.09.2020