Отченашкові наділи

Отченашкові наділи

Україна, Дніпропетровська область, Дніпровський район, м. Підгородне межиріччя р. Кільчень, р. Самара

Подорож стежками місцевого заказника серед різнобарв'я межиріччя Самари і Кільчені.

Заказник створений за розпорядженням Дніпропетровської облдержадміністрації 19 грудня 1995 року. Він розташований на площі 400 га, що на північній околиці м. Підгороднє Дніпровського району. У заказник входять різноманітні степові, лучні, болотні угрупування межиріччя р. Самари та р. Кільчень.

Заповідні стежки рідного краю

Отченашкові наділи — насамперед царство трав’янистої рослинності: колись тут пролягав широкий чумацький шлях. Донині збереглася на краю заказника стара криниця, з якої подорожні брали воду й напували волів чи коней. Неозора рівнина утворилася за тисячі років у результаті діяльності водних мас, що стікалися в низовину з великої балкової системи б. Скотуватої, а під час весняного водопілля сюди заходила велика самарська вода. Колись трав’яниста, переважно заболочена низовина тягнулася від крутосхилів давнього самарського берега (від якого річка відступила далеко на схід) — і до річища Самари, досягаючи 5 км у ширину). Але зараз, на жаль, долина перерізана шосейними трасами та залізницею, що сполучають Дніпропетровськ із Харковом і Донецьком. І тільки великий прямокутник заказника покликаний надійно оберігати вцілілі рештки найбільшої в регіоні трав’янистої заболоченої низовини.

Різномаїття фітоценозів складається з кострицевих лук, боліт із домінуванням рогозів, очерету, куги, ситників, омегу водяного, осоки берегової, солончаків та солончакових степів із полином сантонінським, типчаком,