«Восьма нота» Юрія Бєдніка

Юрій Бєднік. Його присутність за диригентським пультом визначається гармонією звучання оркестру в цілому і кожного інструмента окремо.

«Струни душі моєї»: до ювілею Світлани Овчарової

Ім’я відомої в Україні чудової аранжувальниці творів для бандури Світлани Овчарової для бандурної спільноти наповнене особливим шармом.

«Чарівницям» – 65!

Студентський ансамбль бандуристів «Чарівниці» Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки знаний не тільки у Дніпрі, в Україні, а й за її межами.

Анатолій Дніпров – композитор і шансоньє

Він міг працювати в різних жанрах, був приголомшливим композитором і виконавцем на рівних з багатьма знаменитостями.

Анатолій Івченко. На віддачу душі

У свої майже двадцять п’ять він перебуває в особливому творчому темпоритмі, який звіряє з «Фаустом» Йоганна Гете.

Анатолій Юрійчук: Доля гармонії

Завдяки йому один із найкращих органів світу звучить сьогодні майже, як 33 роки тому. Адже він сам сповнений звучанням життя та найвищої майстерності.

Андрій Штогаренко: талант чути народне

Творча спадщина українського композитора чудово поєднує сучасність із давніми традиціями української пісні.

Борис Буєвський: неординарний симфоніст

Музика Майстра – це код духовності, героїзм, сила трагічних колізій у поєднанні з широтою епосу та романтизмом художнього висловлювання.

Валентин Пучков-Сорочинський: Любов всього життя – опера

Валентин Пучков-Сорочинський вважає, що немає межі досконалості. Харизматичний, артистичний, з гострим розумом – таким його знають в Україні та за її межами.

Валентина Мартинюк – «Титан» музичного життя Дніпра!

Мартинюк (Брондзя) Валентина Миколаївна – композитор, викладач Дніпропетровського музичного училища консерваторії ім. М.Глінки.

Валерій Маренич: живі струни «Щастя»

Творчість музиканта – перлина в українському пісенному вінку, свіжий живильний ковток генетичної енергії.

Василь Сахаров: з піснею в душі

Майже сімдесят років учений, педагог і перекладач Василь Сахаров віддав самодіяльній сцені. Правду кажуть: талановита людина – талановита в усьому!

Вище – тільки небо…

Англійська піаністка українського походження ефективно комбінує класичний стиль, камерний ансамбль і джазову інтерпретацію у концертних виступах і записах.

Військові оркестри та капельмейстери Катеринославщини початку ХХ ст.

У кінці ХІХ – на початку ХХ ст. військові духові оркестри та капельмейстери відігравали певну роль у культурному середовищі та розвитку музичної освіти краю.

Віктор Громов: «Лети, моя пісне крилата»

Віктор Громов – композитор, керівник хору Новомосковського Палацу Металургів, заслужений працівник культури, Почесний громадянин м. Новомосковська.

Віктор Мужчиль: «В невпинному пошуку сенсу»

Віктор Степанович Мужчиль має репутацію одного з найнеординарніших композиторів України.

Віталій Кирейко - композитор із Широкого

Український композитор, музикознавець, педагог, музично-громадський діяч, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист УРСР.

Віталій Кирейко: подвижник національних музичних традицій

Митець – новатор жанрів, написав перші в Україні Подвійний концерт для скрипки й віолончелі з оркестром, сатиричну оперу-феєрію та камерно-комічну оперу.

Володимир Патращук: «Все моє життя – в піснях»

Незважаючи на свій поважний вік Володимир Патращук продовжує популяризувати національну музичну культуру серед мешканців міста Тернівка.

Володимир Скуратовський: «Моя перша і головна мрія – щоб у нас було мирне життя»

Володимир Скуратовський – композитор, музикознавець, один з найбільш шанованих викладачів Дніпровської консерваторії ім. Глінки та музичної школи № 6.

Володимир Ярцев: щастя творити музику для душі

Ярцев Володимир Іванович, композитор, архітектор, Заслужений діяч мистецтв України (2009).

Григорій П'ятигорський: майстер у царині звуків

Яскравий приклад унікального віолончеліста: керівник оркестру, соліст концертів, композитор і відомий педагог.

Євген Токолов: Соло для фагота з оркестром

Все його життя переплетене візерунками Божих «подарунків» і випробувань. А допомога приходить в найскладніші й тупикові моменти.

Євгенія Ничвєєва.Тональність «консонанс»

Цікаво перебувати на репетиції цього колективу і спостерігати, як талановиті особи налаштовуються на загальну музичну тональність.

Зінаїда Малютіна – засновниця Катеринославської української вокальної школи

Найкращими учнями забутої нині талановитої співачки Зінаїди Малютіної були всесвітньо відомі оперні виконавці Іван Паторжинський і Марія Сокіл-Рудницька.

Іван Паторжинській. Від «Макара» – до «українського Шаляпіна»

«Чудо-бас», «український Шаляпін», народжений на Катеринославщині є дійсно явищем не тільки вітчизняної, а й світової культури.

Іван Скотаренко: «Бринить в душі струна бандури»

Іван Скотаренко – один із талановитих підгородненських самородків, який залишився у пам’яті краян.

Ігор Хініч: Поза стереотипами

Сучасний директор-менеджер, який, зберігши безцінні традиції, дав новий потужний вектор руху одному з головних культурних закладів Дніпра.

Концертне турне кобзарів Україною

На початку XX століття кобзарі-просвітяни їздили з концертами по містах і селах краю та інших регіонів, популяризуючи кобзарське мистецтво.

Костянтин Огневий: голос, який долає кордони

Знакова постать для української школи співу. Його душевний, благородний, чистий голос звучав дзвінко, ревно, як безсмертна молитва на славу життя й любові.

Леонід Коган: Неповторний

Його життя було насичене примхами долі, а любов до скрипки стала хрестом і дала дивовижному віртуозу XX сторіччя як силу, так і вразливість.

Лідія Воріна – фундаторка бандурної школи на Дніпропетровщині

Ім’я Лідії Воріної – талановитої педагогині, музичної виконавиці, засновниці школи бандурного мистецтва стало легендарним серед бандуристів ще за її життя.

Маріанна Цветінська: «Я вже не така, як раніше. Я – краща!»

Талановита оперна співачка, володарка унікального голосу, виконавиця провідних оперних партій, переможниця міжнародних і Всеукраїнських конкурсів.

Марія Сокіл-Рудницька: примадонна світової опери

Марія Сокіл-Рудницька, вихованка Катеринославської консерваторії і за кордоном зберігала традиції національної української культури.

Микола Гвоздь: з музикою в серці

Микола Гвоздь – митець непересічної багатогранної творчої діяльності, 33 роки він очолював Національну заслужену капелу бандуристів України ім. Г. Майбороди.

Микола Різоль: легенда українського баянного мистецтва

Талановитий педагог, видатний музикант, патріарх українського баянного мистецтва та фундатор професійного баянного виконавства.

Михайло Машкін: творець української пісні

Народний композитор-аматор, художній керівник народного самодіяльного ансамблю «Боржава», автор популярних шлягерів.

Міжнародний фестиваль «Музика без меж» – музичний бренд Дніпропетровщини

Міжнародний фестиваль «Музика без меж» має беззаперечний статус музичного символу не лише Дніпропетровщини, але й усієї України.

Надія Юрійчук: «Доторкнутися до небес…»

Вперше заслужена артистка України Надія Юрійчук почула орган у п’ять років, а зараз вона солістка тієї сцени, з якої починалися її найсильніші музичні враження.

Нонна Суржина – зірка оперного мистецтва України

Понад 30 років талановита співачка з неповторним голосом і проникливим артистизмом була провідною солісткою в Дніпропетровському театрі опери і балету.

Олександр Галич: пісня волелюбного барда

Уродженець Катеринослава, поет, драматург, бард Олександр Галич був Людиною і мав великий вплив на естетичні, літературні, політичні погляди сучасників.

Олена Кривуля: Молода зірка серед композиторів Дніпропетровщини

Кривуля Олена Олександрівна-наймолодша з учасників Дніпропетровської організації національної спілки композиторів України.

Олена Швець-Васіна: «Життя – юдольні візерунки, які плетеш для себе сам»

«Тільки творчість врятує нас і світ» – вважає мисткиня, яку все життя супроводжують любов до музики, літератури, до всього прекрасного на Землі.

Палац, де Музика живе

Дніпровська академія музики імені М. Глінки, освітній заклад із 120-літньою історією, виховав тисячі майстрів музики, створив багато музичних колективів.

Продовжувач музичних традицій кобзарів

Юрій Задоя – яскравий представник бандурного мистецтва, який своє життя присвятив популяризації народної музики і українського народного інструмента бандури.

Світлана Білоножко: осяяна любов’ю

Неймовірна жінка, талановита актриса, професійна дикторка телебачення, чуттєва співачка, яка від душі підтримує артистів-початківців.

Сергій Жоров. Костянтин Іванченко: «Монте-Карло»

Коли слухаєш дует акордеоністів «Монте-Карло», нібито перебуваєш на гойдалках емоцій, настроїв почуттів. Відкритий усьому світові.

Софія Жернових – талановита зірочка-гітаристка з Нікополя

Її ім’я занесене до Національного реєстру рекордів України, вона переможиця та лауреатка багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів.

Станіслав Чирченко: йти до своєї мрії

Станіслав Чирченко – талановитий молодий музикант, літератор, лауреат уже кількох молодіжних літературних конкурсів.

Тетяна Гребенюк: історія на біс

Від людей захоплених своєю справою, які живуть на віддачу, йде світло. Саме такою особистістю є Тетяна Валеріївна Гребенюк.

Тетяна Улькіна: «Час складний, треба багато працювати»

Талановита оперна співачка, учениця Нонни Суржиної, виконавиця провідних оперних партій у спектаклях Дніпровського академічного театру опери та балету.

Фестиваль «Джаз на Дніпрі»: музика бентежних душ

Міжнародний джазовий фестиваль дарує відвідувачам настрій літа, пам'ятні зустрічі, джазові композиції у виконанні талановитих музикантів і вокалістів.

Хоровий дириґент Микола Міць

Словник Грінченка так витлумачив слово «міць» – «сила, крепость, мощь». Микола Міць підкуповував силою свого таланту.

Юлія Мандич: «Я зовсім не прагну бути зіркою»

Вона може зробити виставу з самої себе. І матеріал, до якого торкається її голос, набуває звучання, що наближує нас до неймовірного сердечного прозріння.