Дніпровська «Кульбаба» – подих свіжості!

Дніпровська «Кульбаба» – подих свіжості!

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, Січеславська набережна

Один з «наймолодших» фонтанів м. Дніпро радує не тільки око. Біля нього завжди прохолодно, за що його полюбляють мешканці і гості міста.

Місто Дніпро вражає своєю різноманітністю місць для відпочинку, прогулянок та фотосесій. Так, у вересні 2007 року на перехресті Січеславської Набережної та вулиці Юліуша Словацького виросла «Кульбаба», чи як ще називають мешканці міста цей фонтан – «Куля», офіційна назва його – «Водяна сфера».

Це дуже незвичайний водограй, який вважається одним із «наймолодших» у місті. Він навіть змінив кілька місць перебування, спочатку його було змонтовано на оглядовому майданчику парку Шевченка, але там він не прижився через сильний вітер. А на День міста 2007 року його перенесли на теперішнє місце і запустили під гасла свята. Мешканці запускали різнокольорові повітряні кулі й усюди лилися звуки музики. 

Назву і прізвиська фонтан отримав через свою форму – це круглий басейн з кулею посередині, з якої виходять струмені води, утворюючи кулясту форму, здається ніби вода завмерла у повітрі. А в сонячний день між бризками води народжується веселка, а може й не одна. «Сфера» має об’єм 92 м3. А вночі вона сяє жовтим кольором, що чудово гармонує із навколишньою зеленню. 

Розробником проекту фонтану є директор ПП «Нова»  Богдан Водолажченко, якому і зобов’язані виграшним розташуванням «Водяної сфери» – між двома мостами Старим і Новим, з ефектним видом на Дніпро. «Куля»  перебуває на балансі комунального підприємства «Адміністративного архітектурно-будівельного управління», як і всі інші фонтани. 

З майданчика, на якому розташувався водограй, відкривається захоплюючий краєвид на річку Дніпро, а у вечірній час вогні міста просто сліплять очі. У спекотні літні днини навколо збирається купа городян і гостей міста, бо простір навколо «Водяної сфери» охоплюють прохолодні бризки води, що гойдає вітер. Особливо фонтан полюбили дітлахи, які просто хлюпочуться у воді й радіють прохолоді. Цю мальовничу картину доповнено зеленими газонами, які пахнуть травою та весною. «Кульбаба» стала одним із найулюбленіших місць для відпочинку студентів, які на перервах просто біжать до неї, бо навпроти розташований один з ВНЗ міста. Також це місце збору і тренувань скейтбордистів, які виписують довкола хитромудрі піруети. Завдяки своїй кулястій формі водограй просто ідеальний для фотосетів.

Із водограєм «Водяна сфера» пов’язано багато цікавих історій та дійств. Біля фонтану влаштовувалася «Водяна битва», присвячена Дню молоді. Зібралося близько 500 людей, які одразу поділилися на 2 команди із дуже цікавими назвами: «Білі лебеді» та «Павичі», знаряддя для «війни» у всіх було різне, починаючи з кульок із водою та закінчуючи 3-х літровими відрами. Спочатку «бій» відбувався за правилами, але потім всім стало так весело, що люди почали обливати водою не тільки суперників, а й членів своєї команди. А деяким водіям авто, навіть, пощастило отримати безкоштовне миття машин. Розваги закінчилися груповим походом на пляж. 

Багато чого можна знайти у чаші фонтану, проте найцікавішим «скарбом», знайденим у ньому, було посвідчення співробітника поліції, який вирішив охолодитися у «Сфері». Це, не рахуючи грошей, золотих ланцюжків, браслетів, сережок та різної біжутерії. 

Цікаве «життя» фонтанів у м. Дніпро, повне розмаїття та незвичайних історій. Вони, як і раніше, милують містян і гостей мегаполісу.

Анастасія Дробина
Бібліографія:

Юдина О. Фонтаниссимо!: Lнепропетровск называют городом фонтанов не только благодаря мэру // Горожанин.– 2011.– № 12.– С. 17.
Білик Е. Фонтан для готелю // Червоний гірник.– 2011.– № 98 (2.07).– С. 1.
Фещенко А. Фонтаны Днепропетровска радуют жителей, украшают город и дарят прохладу // Зоря Город.– 2015.– № 27 (8.07).– С. 13: фот.

***
http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/44089
https://all-ukraine.com.ua/ru/object.html?id=3175
http://www.komandirovka.ru/sights/dnepropetrovsk/fontan-sfera/
http://dnpr.com.ua/content/v-dnepropetrovske-zarabotali-fontany-foto
http://gazeta.dp.ua/read/dnepropetrovsk_fontaniruet_
http://blogr.dp.ua/blog/city/places/583.html
https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/k-1-maja-v-dnepre-cpoet-muza-i-vzletjat-krylja-lebedja.html
http://port2all.dp.ua/dnepr/62543-fontany-dnepropetrovska-sfera-sphere-fontany-v-dnepre.html
http://lopata.in.ua/novosti-dnepropetrovsk/mestnie/gorod-fontanov
http://images.dniprorada.gov.ua/fountains
https://www.shukach.com/ru/node/3625
https://dom.ria.com/ru/news/210648.html
Створено: 11.09.2018
Редакція від 07.09.2020