Монастирський острів – одна з найзагадковіших пам’яток…

Монастирський острів – одна з найзагадковіших пам’яток…

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро

Одна з найзагадковіших пам’яток Дніпропетровщини – Монастирський острів. Тут багато різноманітних цікавинок: природних, археологічних, історичних, культурних.

Одна з найзагадковіших пам’яток Дніпропетровщини – Монастирський острів. Раніше його називали Потьомкінським, Буряківським (за прізвищами власників), потім – Монастирським, за радянської влади – Комсомольським і, зрештою, 2016 року повернули історичну назву.

 
Монастирський острів, Парк ім. Шевченка. Автор – Bodydock

Острів розташований біля правого берега Дніпра поздовж однієї з найдовших набережних у Європі. З цього боку він має гранітні скелі, а з іншого плавно переходить у піщану косу. У довжину сягає майже 2 км. 

Є легенда, що на цьому місці молився Апостол Андрій і звів хрест як символ перемоги християнства. Тому острів став пам’ятним для христян, був місцем священного вшанування та поклоніння. Існує також легенда, що це було місце, де княгиня Ольга перечікувала негоду, коли поверталася до Царгороду Дніпром. 

Пам’ятник Тарасу Шевченку на Монастирському острові

У центрі самого острова в 1956 р. встановлено найбільший у світі пам’ятник Тарасу Шевченку (20 м у висоту). Позаду створена зона для відпочинку. Там розташований велетенський акваріум, де ви можете побачити риб із різних куточків світу, поруч атракціони з великим оглядовим колесом і вихід до пляжу. 

​Мерефо-Херсонський міст. Автор Антон Супруненко

Через острів пролягає залізничний міст – Мерефо-Херсонський. Він розділяє острів на пляжну та паркову частини і занесений до пам’яток архітектури України. Раніше тут існував зоопарк, але у 2016 його закрили через недотримання санітарних норм. 

Вид на Монастирський острів уночі. Автор – Tetiana

Довгий час на острів можна було добратися канатною дорогою, яка допомагала швидко долати шлях до пляжу. Вона почала працювати в 1968 році, мала більше ніж 700 м у довжину, а час на її подолання сягав 11 хвилин. Ще в 2007 канатну дорогу закрили.


Канатна дорога на Монастирський острів 

Особливою родзинкою острова є штучно створений водоспад «Поріг ревучий» з підсвіткою, який має у висоту 17 м. Вода стікає просто в Дніпро та приваблює сріблястими переливами на сонці. Існує припущення, що Тарас Шевченко відвідував тодішні дніпровські пороги. На його пам’ятнику в руці скульптури поета зображено скруток із текстом вірша «…де реве ревучий», який він почав писати саме на острові. Але нині це твердження залишається недоведеним.

Штучний водоспад «Поріг ревучий» на Монастирському острові. Автор Мушинський І.А.

Найцікавіше, що це місце вважають улюбленим місцем закоханих. 

Монастирський острів наповнений атмосферою пригод і романтики. Якщо хочете відпочити, розслабитися, то вам буде до вподоби саме така прогулянка. Для активного відпочинку тут теж знайдеться місце, а романтиків острів зустріне теплими обіймами.
 

Титульне фото:  Вигляд Монастирського острова зверху // Український портал для дітей та їх батьків MAMABOOK
Фото з відкритих джерел Інтернету. Надані авторкою

 

Кароліна Сущ
Створено: 30.11.2023
Редакція від 30.11.2023