Садово-парковий центр «Сакура»: втілює мрії в реальність

Садово-парковий центр «Сакура»: втілює мрії в реальність

Україна, Дніпропетровська область, Запорізьке ш., 1, с. Братське

Незвичайна земельна ділянка з величезним асортиментом рослин і оригінальними елементами декору створює чарівну атмосферу свята.

Творчий союз захоплених професіоналів

Не буває двох однакових садів і двох 
однакових днів в одному і тому ж саду.

Китайська мудрість

Якщо хочеться відірватися від гомінкої метушні, людського натовпу, машинних заторів і бетонних стін, треба вирушати до парку або саду. Різнобарв’я природи, хороше товариство та відпочинок на свіжому повітрі ‒ саме те, що потрібно міському мешканцеві для відпочинку. Британський мандрівник і садівник Г’ю Джонсон казав: «В саду відпочивають всі п’ять почуттів відразу». З ним не можна не погодитися, бо гарно організовані relax-куточки в саду лікують не тільки тіло, а й душу. Садово-парковий центр «Сакура» славиться красою ландшафтного оздоблення та великим спектром дозвіллєвих проєктів. Прогулянка парком відіграє важливу роль для сучасної людини, оскільки безпосередньо впливає на її емоційний стан і здоров'я. Природна гармонія допомагає знайти душевний спокій та рівновагу... Ідеальний час для відвідування парку ‒ осінь або весна.

В останні роки у світі спостерігається тенденція «модернізації менталітету»: люди повертаються до здорового способу життя і прагнуть природної краси сільської місцевості, бажають бачити навколо себе упоряджений простір і мальовничі види. Тож мережа садових центрів «Сакура» впевнено тримає курс на «зелений» спосіб життя та вважає своєю місією поліпшення екологічного стану шляхом висадки великої кількості декоративних рослин. Команда професіоналів прагне зробити світ комфортним і прекрасним, робить все можливе для прищеплення відвідувачам естетичного смаку, пов'язаного зі спогляданням прекрасних рослин.

Садово-парковий центр охоплює своїм сервісом Дніпропетровську та Запорізьку області. У 2004 році засновники починали з невеликої ділянки орендованої землі, але завдяки професіоналізму співробітників та використанню новітніх матеріалів і технологій, перетворити територію на райський куточок. Раніше на цьому місці було покинуте звалище будівельних відходів. Кожне деревце було посаджене за допомогою відбійного молотка, бо всюди під землею був шлак і відходи. Досі в деяких місцях з-під землі проступають плями бітуму як неспростовні сліди людського вандалізму. Біля нафтової вежі створили екоекспозицію – глибинні «поклади» смоли, яка щороку випливає з землі, співробітники перетворили на модель нафтовидобувної станції, щоб показати суспільству, до чого призводить варварське ставлення людини до природи.

Цей острів живої природи розмістився на двох гектарах землі та зібрав повну колекцію всіх видів декоративних рослин. Хвойні та листяні дерева, чагарники, багаторічні декоративні та лікувальні трави чудово почуваються на ділянці. До речі, в парку є можливість придбати саджанці улюбленої квітки чи домашньої рослини. Ви зможете не тільки отримати рослину, а й замовити послугу на висадку та навіть догляд за ділянкою. Дуже важливо для відвідувачів, що весь асортимент спеціально підібраний під нашу кліматичну зону.

Садово-парковий центр є яскравим прикладом вдалого застосування декоративного каменю у ландшафтному дизайні. Його можна використовувати для оформлення клумб, квітників, альтанок, садових доріжок, водойм. Кольорова галька дозволяє створювати фантастичні декорації та гарно відтіняти красу рослин, а великі брили добре підійдуть для оформлення невеликого затишного куточка із водоймою. Фахівці детально знайомлять гостей із різноманітним за формою, кольором, фактурою та розміром декоративним камінням. Для охочих використати декоративний камінь в дизайні подвір’я працює кам'яний базар. Широкий асортимент оздоблювального каменю благородних порід із родовищ України, Туреччини, Таджикистану вагою від ста грамів до семи дасть можливість втілити будь-які цікаві ідеї декору на присадибній ділянці.

Архітектура відкритого простору 

Земля сміється квітами

Р. У. Емерсон

Територія саду – гармонійне середовище для відвідувачів, де вдало використані ландшафтні компоненти й штучні об'єкти. Вхідна зона – це найбільш парадна частина саду: ковані ворота з витонченим зображенням сакури, мощені доріжки, різноманітні ефектні малі архітектурні форми. Озеро, водоспад, кам'яні гірки, алея дерев, зелені галявини та затишні альтанки створюють унікальний стилістичний образ.

Американський письменник Теодор Драйзер казав: «Квіти та дівчата не завжди добре витримуть пересадку на новий ґрунт. Часом потрібна найбагатша земля, атмосфера більш сприятлива для того, щоб продовжувалося хоча б природне зростання». Клумби в парку дивують своїм різноманіттям за розмірами, формами, підбором рослин для посадки, різнобарв'ям. Квітники розфарбовують простір у всі кольори та відтінки, наповнюючи його настроєм і ароматом.

Безумовним фаворитом серед відвідувачів є водний квітник, створений на берегах озерця. Яскрава композиція імітує водну та прибережну рослинність, створену за допомогою вологолюбних садових і водяних рослин. Вражають відвідувачів пейзажні клумби та живі панно з низькорослих рослин із кольоровим листям, розташовані у вигляді килимового візерунку. Зовні клумба дійсно схожа на пухнастий килим, дуже красива, але треба постійно підтримувати між рослинами чітку межу, щоб не порушувався «килимового» малюнку.

Цікавить гостей парку і виставка авторських проєктів ландшафтного дизайну SacuraSHOW, на якій дизайнери нашого регіону представляють облагороджені ділянки, виконані в різних стилях. Це – креативна вулиця для впровадження інноваційних ідей, показів мод, концертів і спортивно-розважальних заходів.

Кожен відвідувач із задоволення робить світлини біля озера, що являє собою складну інженерну споруду та представляє каскади озер із ізольованими басейнами для рідкісних гостей з Японії – парчевих коропів. Українська назва «парчевий короп» є прямим перекладом японського слова «нішікі-ґой», що позначає декоративних коропів, луска яких нагадує багату парчу. Інша поширена назва – «кої» походить від японського «кой», яке використовується для позначення будь-яких прісноводних коропів, а не власне парчевих. У Садово-парковому центрі існує велика колекція коропів, яких завдяки їхнім колосальним розмірам не порівняти з іншими декоративними мешканцями відкритих водойм. Тут можна побачити риб, довжина яких досягає 90 см і більше. Крім того вони мають неабиякий для риб інтелект, дуже товариські до відвідувачів, тому можна навіть годувати їх із власних рук. Фахівці стверджують, що парчеві коропи можуть стати домашніми рибами та здатні впізнавати господаря за звуком його кроків. 

Оригінальною родзинкою парку відвідувачі вважають шахову галявину. Для прикраси ландшафтів дизайнери парку ефектно використали шаховий газон з великими різьбленими фігурами. В цьому немає нічого дивного, оскільки така прикраса, по-перше, здатна повністю змінити будь-який міні-пейзаж, по-друге, стає зручним об’єктом для інтелектуальних ігор на свіжому повітрі. Що стосується матеріалів для створення клітин на шахівниці та фігур на ній, то тут, використали чергування зеленої газонної трави з квадратами з білої гальки. Підстригати траву на такому газоні трохи складніше, зате не звернути увагу на шаховий візерунок неможливо!

Ексклюзивності та довершеності території парку додають садові скульптури, ковані місточки, підкова на щастя для закоханих і винний льох. Декоративний вітряний млин, веселі фігурки тварин і унікальні кашпо для квітів викликають у відвідувачів усмішку та бажання взяти до рук фотоапарат. Є тут і свій легендарний та привабливий «Почекун». За задумом автора, це незвичайна суміш людини з північним морським слоном, яка зображує сувору дійсність будь-якої події, проте, незважаючи ні на що, змушує людей з надією дивиться у майбутнє. Відвідувачі подейкують, що він виконує заповітні бажання, якщо погладити його по голові.

Відпочинок «під ключ»

Відпочинок – це не спокій, а враження. 

А. Мінченков 

Садово-парковий центр зарекомендував себе як чудова база для відпочинку. На території працює творча столярна майстерня «Умілі ручки», де кожен учасник майструє та декорує, створює цікаві художні роботи з дерева і скла за допомогою електроінструменту. Для дітей та їхніх батьків проводять захопливі майстер-класи з гончарства. Опинившись «у дбайливих руках» фахівця, та ще й у дружному та веселому гурті, кожен матимете можливість власноруч виліпити собі на пам'ять горщик, мисочку чи глечик. 

Парк запрошує всіх гостей відчути себе справжніми асами в управлінні радіокерованої яхти. Отримати велике задоволення від маленької яхти можна, якщо навчитися керувати нею. Такою іграшкою можна не тільки забавити дитину, а й влаштувати активний і захопливий відпочинок для всієї родини. Від управління плавзасобом дорослі отримають не менше задоволення ніж діти. Якщо збереться дружна компанія, є шанс влаштувати справжню вітрильну регату. При управлінні яхтою можна відчути себе справжнім яхтсменом, який підкорює водну стихію.

Традиційно у садово-парковому центрі «Сакура» відбуваються міські пікніки та музичні фестивалі, народні свята і тематичні вечірки з живою музикою. З кращими аніматорами та клоунами проведено черговий дитячий фестиваль KINDOLEND. Просто неба малеча стрибала на батуті, брала участь у квестах і наукових дослідах, гралась у LEGO-зоні та дивилася ляльковий театр. Найбільшим попитом у дітлахів користувалась велика зона аквагримерів, де хлопчики перетворювалися на справжніх супергероїв, а дівчатка ставали казковими феями. Усім без винятку сподобався великий багаторівневий торт і запальна дискотека з конфетті. Загалом для дітей тут організований справжній рай: піратський будинок на дереві, мотузкове містечко, пісочниця, гойдалки, байдарки, кеглі, настільний теніс і басейн.

Кожен відвідувач розслабляється в міру своїх бажань: хтось під спів птахів читає улюблену книжку, лежачи в гамаку, а комусь потрібна дружна компанія, мангал із рум’яним шашликом і печена картопелька. Сюди приїжджають сім'ями, компаніями на пікніки, посиденьки, риболовлю та просто відпочити. До послуг відпочивальників організований прокат спортивного інвентарю, інтелектуальні ігри, спортивні заходи, прокат байдарок і навіть сон на бджолиних вуликах. Із давніх часів в Україні для лікування та профілактики різних захворювань використовували бджіл і продукти бджільництва. Як і сотні років тому, сьогодні мед служить для загоєння ран, а настоянки на прополісі – для лікування та профілактики застудних захворювань. Також із давніх-давен жителям нашої країни була відома лікувальна дія перебування поблизу бджолиної сім'ї. Всі помічали, що пасічники майже ніколи не хворіли та вирізнялися доброю вдачею, були спокійні та врівноважені. Так виник метод лікування – «вуликотерапія», або апітерапія. Відчути приємне дрижання від бджолиного гулу та спробувати унікальну процедуру оздоровлення всього організму можна, відвідавши розміщений на території парку диво-вулик. 

У садово-парковому центрі «Сакура» можна не тільки погуляти та оздоровитися, тут передбачена можливість скуштувати смачні кулінарні шедеври з фермерських продуктів. Основна концепція гриль-бару – страви, приготовані на деревному вугіллі в іспанській печі. Її особливістю є досягнення феноменальних смакових результатів при максимальній тепловій обробці та дуже обмеженому використанні соусів. Особлива увага надається корисності продуктів і їхній сумісності. В меню представлена традиційна українська домашня кухня, де акцент робиться на вишуканій простоті, різноманітті й якості. Затишна домашня атмосфера та приготований соковитий стейк із овочами в професійній печі Хоспер додає гармонії у відпочинку та насолоди в душі.

Сучасна людина як ніколи хоче жити в гармонії з природою, бути її частиною. Професійна команда вважає своєю ціллю не тільки повернути природі борг та відновити шматочок землі, а ще й намагається вчити людей дбайливо ставитися до навколишнього середовища та творити прекрасне довкола себе.

Оксана Шевченко
Бібліографія:

Садово-парковий центр «Сакура» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sacura.dnepr.com/
Створено: 27.02.2020
Редакція від 01.10.2020