Тональність «консонанс»

Тональність «консонанс»

Україна, Дніпропетровська область, Дніпро

  • Роки життя 28 липня 1985 |
  • Місце народження: м. Дніпро |
  • диригент, керівник вокал-шоу «Консонанс» у Дніпропетровській обласній філармонії імені Л.Б. Когана

Цікаво перебувати на репетиції цього колективу і спостерігати, як талановиті особи налаштовуються на загальну музичну тональність.

Цікаво перебувати на репетиції цього колективу і спостерігати, як вісім талановитих осіб налаштовуються на загальну музичну тональність. Відчувати такий собі кураж молодості і те, як яскраво та злагоджено звучить музична партитура вокалістів і кожен окремий голос. Так і хочеться захоплено вигукнути: «Оце, тобі консонанс!».

Співзвуччя та гармонія

«Чесно кажучи, в нас було декілька варіантів назв колективу і всі більш менш влаштовували, – розповідає  керівник вокал-шоу «Консонанс» Євгенія Ничвєєва. – Але директор філармонії  Ігор Анатолійович Хинич, вподобав саме це «ім’я», і ми не сперечалися. Консонанс означає – співзвуччя двох або більше звуків, що сприймаються на слух, як гармонійне, лагідне. До речі, вокал-шоу виникло на базі залишків колишнього хору філармонії і працює на сцені майже чотири роки. 

Євгенія Ничвєєва є першою випускницею Дніпропетровської консерваторії імені Михайла Глинки за фахом диригент і питання її музичної долі було вирішено змалечку, тому що музика захопила у свій полон раз і назавжди. До Дніпропетровської обласної філармонії  ім. Л.Б.Когана вона потрапила одразу ж після закінчення консерваторії, сім років тому і, по-перше, була диригентом хору, а згодом очолила новий «синтетичний» конгломерат натхнень.

Таланти і музичний потік

«Звісно, коли колектив був на початку свого шляху, не все складалося просто, тому що виконавці повинні бути універсальними, – продовжує Євгенія. – Ми працюємо, у так званому, синтетичному жанрі, або на межі всіх: акторська майстерність, хореографія, вокал, що включає класику та сучасність усіх стилів, країн і континентів. Таким чином, у колективі залишилися ті, хто видалися саме такими, а згодом, були набрані й нові виконавці.

Бувають складнощі, у питаннях одразу ж  вписатися  у цей всеохоплюючий музичний потік, але головне, це – намагання вчитися. І артисти «Консонансу» вчаться постійно один в одного, у тому числі. Виконавці, що мають досвід, здатні самостійно ввести початківців у нову програму. Головне віддана причетність до музики та бажання працювати та вдосконалюватися кожного дня, тоді все вийде».

Улюблені проекти і «зірочки» виконавці

«Улюблений проект нашого колективу – «Музичний батл», де виконавці змагаються з виконавицями розігрують окремі музичні сценки і де у підсумку немає переможців та переможених, тому що перемагає Її Величність Музика. Це такий собі музичний коктейль, якій завжди сприймається публікою добре та захоплено.

Нещодавно у філармонії відбулася прем’єра «Памя’ті Мусліма Магомаєва» за участю нашого колективу. Торкатися цього матеріалу, було кроком відповідальним, але ми з усією нашою музичною душею довірилися Олександру Вітольдовичу Соколовському (художній керівник філармонії) і впевнені у гарному результаті.

Хочеться відзначити і програму «Хіти 70х-80х років», де звучать пісні з репертуару «Зе Бітлз», Джо Коккера, Френка Сінатри, Афріка Симона. Якщо говорити про наших солістів, то особливо хочу виділити Карину Смирницьку, нашу «зіроньку» в усіх смислах. Здається, що для неї немає нічого неможливого. Ліза Колот – «окраса нашого колективу», поєднує у собі зовнішні та музичні прекрасності. Особливого забарвлення колективу надає рокер Олексій Бутенко. Пам’ятаю, як приймала його до колективу. Він є фанатом Фредді Мерк’юрі і саме «Sho must go on» виконував, при прослуховуванні. Коли заплющуєш очі, враження таке, що співає саме Фредді. Це дуже вразило.

Що надихає та джазові мрії

Звісно, надихають не нагороди. Саме важливе – визнання публіки. Коли ми чуємо аплодисменти і розуміємо, що глядач підключається до наших музичних подорожей, виникає той самий обмін енергією заради якого можна працювати на знос.

Дуже хотілося б зробити джазову програму, але зараз це не настільки затребувано публікою, тому ми працюємо з урахуванням запитів і намагаємося шукати нові форми, жанри і стилі, що дозволять говорити нам з нашою публікою єдиною мовою.

Фото з архіву Євгенії Ничвєєвої

Олена Ємельянова
Створено: 10.05.2017
Редакція від 08.09.2020