Олена Кривуля: Молода зірка серед композиторів Дніпропетровщини

Кривуля Олена Олександрівна
Олена Кривуля: Молода зірка серед композиторів Дніпропетровщини

Україна, Дніпропетровська область

  • 13 листопада 1985 |
  • Місце народження: м. Дніпро |
  • композитор, викладач теоретичних дисциплін у Дніпропетровській академії музики ім. Глінки.

Кривуля Олена Олександрівна-наймолодша з учасників Дніпропетровської організації національної спілки композиторів України.

Наймолодша з членів Дніпропетровської організації національної спілки композиторів України – Олена Олександрівна Кривуля. Молодість у такому випадку свідчить про велику обдарованість, професіоналізм і старанність, адже пройти відбір до Спілки не найлегша справа навіть для людини з талантом і прагненням.

Олена Олександрівна Кривуля народилася в Дніпропетровську в родині інженерів. Одразу після народження разом із родиною переїхала до Луганська, де мешкала з 1986 по 2014 рік. Музика захопила її в дитинстві, тож почала займатись ще у шестирічному віці, а в 2005 році закінчила Луганський коледж культури та мистецтв (факультет «Фортепіано»), а потім – Луганський державний інститут культури та мистецтв (2012 р.), де отримала диплом магістра з присвоєнням кваліфікації «магістр музичного мистецтва, викладач». Про успіхи в навчанні можна судити по тому, що після випуску отримала грамоту «За заслуги перед Луганським державним інститутом культури та мистецтв».

Творча діяльність О.О. Кривулі розпочалася у Луганському державному інституті культури та мистецтв (клас композиції С.П. Турнєєва). У 2010 р., ще під час навчання, працювала лектором-музикознавцем у Луганській обласній філармонії. 

Протягом чотирьох років (2010–2014) О.О. Кривуля викладала у школі мистецтв естетичного виховання № 2 м. Луганська музичну літературу, сольфеджіо та композиції. Її учні отримували перші місця на міських теоретичних олімпіадах у 2013–2014 рр. (сольфеджіо та музична література). Протягом 2010–2014 років проводила концерти-лекції, відкриті уроки, виступала з доповідями, вела шкільні заходи. Як композитор написала декілька творів для шкільних колективів, зробила аранжування пісень та фонограми.

27 січня 2012 року у залі ЛДІКМ відбувся концерт класу С.П. Турнєєва «Я музикою відображаю світ», на якому прозвучали твори О.О. Кривулі: прелюдія № 2, «Дихання віків» і цикл романсів на вірші О. Мандельштама (концертмейстер О. Кривуля, сопрано А. Гусак).

О.О. Кривуля – авторка багатьох пісень, аранжування та фонограми до яких зробила сама. Пісенна творчість була представлена на конкурсах «Луганськ – пісня моя» у 2011–2013 рр. Вона також написала музичні номери та фонограми для казки «Подарунок для Снігуроньки», поставленої у 2011 р. у палаці культури Луганська.

З 2015 є членом Національного союзу композиторів України. З 2016 – викладач теоретичних дисциплін у Дніпропетровській академії музики ім. Глинки.

Олена Олександрівна працює в різних напрямках, на даному етапі це – академічна музика (камерна та симфонічна). Її надихає процес створення музики, як кажуть «творчість заради творчості». Найбільше задоволення отримує, коли її твори виконуються на сцені, відчуває самовираження, усвідомлення того, що у неї є можливість поділитись думками зі слухачами та принести їм радість.

 

 

Шевцова Анастасія
Створено: 31.10.2017
Редакція від 30.09.2020