Тест «Д.І. Яворницький – безсмертна душа Запорожжя»

Яворницький Дмитро Іванович
Тест «Д.І. Яворницький – безсмертна душа Запорожжя»

Україна, Дніпропетровська область

  • 6 листопада 1855 – 5 серпня 1940 |
  • Місце народження: с. Сонцівка (тепер Борисівка) Харківської губернії. |
  • український вчений, громадський діяч, письменник.

Про життєвий шлях та наукову спадщину видатного українського історика, археолога, фольклориста Д.І. Яворницького.

Дмитра Івановича Яворницького добре знали на Катеринославщині як історика запорозького козацтва, археолога, фольклориста, етнографа, збирача пам’яток старовини. Він понад 30 років керував Катеринославським обласним музеєм ім. О.М. Поля – провідним культурним центром Придніпров’я. До наукової спадщини вченого зверталися і звертатимуться дослідники не лише тому, що в ній знаходять багато цінного фактичного матеріалу, вперше зібраного і систематизованого ним. Багато висновків, положень і характеристик із праць дослідника не втратили наукового значення, не застаріли і пробуджують сьогодні нові думки, вимагають свого продовження. Живе гідний наслідування подвижницький приклад вченого, самовідданого лицаря науки.

Девізом і правилом життя Д.І. Яворницького було: «Працюй, працюй не вдивляючись вперед і не озираючись назад, працюй, не чекаючи нізвідки і ні від кого ні нагороди, ні хвали; працюй доти, доки служать тобі руки і доки б’ється живе серце в твоїх грудях; працюй для користі твого народу і на благо дорогої для тебе Вітчизни».

Чи багато ми знаємо про академіка Д.І. Яворницького? Про що згадуємо, рухаючись центральним проспектом міста Дніпро, названого на честь цієї непересічної особистості?

Деякі факти його життя та наукову спадщину допоможе згадати цей тест.

Тетяна Глоба
Створено: 22.05.2020
Редакція від 07.10.2020