Заповідна зона «Лівобережний»

Заповідна зона «Лівобережний»

Заповідна зона «Лівобережний» у м. Дніпро, яка стала останнім притулком для багатьох видів рослин, тварин, птахів і комах, приваблює багатьох відпочивальників.

До великого переліку зникаючих багатств живої природи належать екосистеми Подніпров’я. На жаль, Дніпропетровська область за кількістю території об’єктів природно-заповідного фонду стоїть на передостанньому місці серед областей України. Створення заповідних територій у сучасних умовах є єдино можливим засобом зберегти природу від повного знищення. Заповідники стали останнім притулком для тисяч видів рослин, тварин, інших організмів та їхніх угруповань, розмаїття яких формувалося протягом мільйонів років, а зникнути може за лічені десятиліття чи навіть роки. Заповідні куточки – це острівці свободи, краси таі гармонії, їх неможливо відтворити штучно.

Заповідна зона «Лівобережний» – це перший ландшафтний заказник місцевого значення, який з’явився у місті Дніпрі за рішенням Дніпропетровської обласної ради від 09.10.2020 року. Тепер за природно-географічним районуванням територія входить до Дніпровсько-Орільсього району степової підобласті Орільсько-Самарської низинної рівнини степової області Придніпровської лівобережної низовини, що належить до Лівобережно-Дніпровської Північно-степової провінції Степової зони України.

Раніше його називали Фрунзенський ліс. Люди висадили дерева посеред великого міста ще 40 років тому. Нині тут ростуть переважно сосни й акації.

Розташований ландшафтний заказник у районі житлового масиву Ломівський на території 111 гектарів, між річкою Дніпром і Московським озером. Тут дуже полюбляють відпочивати мешканці району, адже є можливість поплавати, позасмагати і подихати свіжим повітрям на лоні мальовничих пейзажів у приємному колі родини та друзів. У цьому місці природа дає можливість просто гуляти, насолоджуватися співом птахів, шелестом дерев, пахощами квітів.

 

Фото власні: Світлана Стойчан

 

Створено: 14.02.2023.
Редакція від 20.02.2023.
Світлана Стойчан