Протягом усієї історії Нікополя в ньому було кілька Свято-Покровських церков. Четверта, дерев’яна козацька, збудована у 1796 році й до наших днів не зберіглася.
Історичній спадщині Нікополя позаздрить кожен, саме промисловість стала головним маркером міста, де впроваджують маршрути по об’єктах індустріального туризму.
Він поспішав закарбувати побачене і накопичене за роки плідного цікавого життя, мав особливий дар «розплітати» літописи долі багатьох поколінь рідного краю.
У старій частині Нікополя збереглися пам’ятники історії та культури, які можуть стати об’єктом національних і міжнародних туристично-екскурсійних маршрутів.
Його життєвий шлях – це шлях прекрасних миттєвостей і добрих плодів. До чого б він не доторкнувся - все виходить по-справжньому блискуче та неповторно.
Фото-проєкт галереї «Це моє місто – в ритмі зі мною пульсує» Центральної дитячої бібліотеки Нікополя відкриває незвичні ракурси знайомих будівель міста.
Чумакування проіснувало до 70–80 років XIX століття. Разом із ним зник цілий пласт української культури, пам’ять про яку залишилася в історичних свідченнях.
м. Дніпро виникло на місці козацьких зимівників, займищ і слобід. Дата заснування міста поглибилась завдяки дослідженням сучасних археологів та істориків.
Поява населених пунктів пов’язана з розвитком шляхів як транспортних комунікацій. «Злодійський шлях» сприяв виникненню та розвитку міст Дніпропетровщини.
Покров – місто, де минуле і сучасність сплелися воєдино у славетній історії, що від скіфів та запорозьких козаків дорогоцінним скарбом плекають нащадки.
Діяч громадянської війни, видатний полководець, анархіст Нестор Махно, безперечно, був непересічною особистістю і залишив глибокий слід в історії нашого краю.
Він мав сміливість вдатися до жанру історичного епосу в поезії, для душі малював, впроваджував найсучасніші методи лікування у стоматології, був меценатом.