село Бабайківка

З чистих джерел Орелі

Василь Сологуб намагався бути правдивим, наскільки дозволяли обставини і умови радянського режиму. Любив свою землю, родину, друзів і був хорошою людиною.

Іван Багмут. З когорти українських патріотів

З ім’ям Івана Багмута пов’язана велика цікава сторінка української дитячої літератури. Багато його творів свого часу були хрестоматійними.

Бабайківська дерев’яна церква в ім’я святителя Христова Миколая

Архівні джерела, іконографія, натурні дослідження дають уявлення про зниклу пам’ятку архітектури – церкву на честь святителя Христова Миколая у селі Бабайківці.

Продовжувач музичних традицій кобзарів

Юрій Задоя – яскравий представник бандурного мистецтва, який своє життя присвятив популяризації народної музики і українського народного інструмента бандури.

Отамани Бабайківки у визвольних змаганнях 1919–1921 рр. Ч. 3. Отаман Афанасій Левенець

Десятки років небуття зазнав отаман повстанців Бабайківки Афанасій Левенець. Влада все робила, щоб стерти з пам’яті українців ім’я її жертовного героя.

Бабайківка– любов моя… Історія села. Частина 1.

Історія села Бабайківка Царичанського району – маленька частинка великої історії нашого краю.

Бабайківка – любов моя… Історія села. Частина 2.

Історія села Бабайківки XX століття це – революції, війни, голод; людські драми, трагедії, подвиги; звитяжна праця і поступ у майбутнє.

Підпільненська, або Нова Січ

Нова Січ на річці Підпільній біля села Покровського на території сучасної Нікопольщини стала останньою Запорозькою Січчю.

Збудуйте хату із саману

Традиційні українські хати-мазанки будували з саману. Подібна технологія будівництва була досить поширена в Україні, зокрема й на Придніпров’ї.

Ікона святого Миколая з козацької слободи Бабайківка

У Дніпровському художньому музеї зберігається ікона святого Миколая з козацької церкви Бабайківки – іконостасна пам’ятка українського бароко ХVІІІ ст.

Отамани Бабайківки у визвольних змаганнях 1919–1921 рр. Ч. 2. Отаман Омелян Пасічний

Омеляна Пасічного отаманом загону повстанці обрали не випадково. Він відзначався красномовством і запалював людей до спротиву більшовицькій владі.

Отамани Бабайківки у визвольних змаганнях 1919–1921 рр. Ч. 4. Отаман Микола Пасічний

Микола Пасічний не став учителем як інші з його роду. Життя змінила Громадянська війна. 1920 року він пішов у повстанський загін боротися за самостійну Україну.

Отамани Бабайківки у визвольних змаганнях 1919–1921 рр. Ч. 5. Отаман Давид Киприч

Давид Киприч був останнім отаманом повстанців із Бабайківського загону Самарського-Пасічного-Левенця. Він був непохитним у спротиві й вірним побратимом.

Отамани Бабайківки у визвольних змаганнях 1919–1921 рр. Ч. 6. Никандр Дудка

Никандр Дудка, ад’ютант кількох бабайківських отаманів фактично був начальником штабу, в загоні мав незаперечний авторитет, користувався великою повагою в селі.

Михайло Нездійминога: охоронець історичної пам’яті Бабайківки

Михайло Нездійминога – відомий на Приоріллі краєзнавець із Бабайківки, автор багатьох статей і трьох книг, присвячених історії рідного села та його жителям.