Зі сподіванням на кохання, надію, віру та мудрість…

Зі сподіванням на кохання, надію, віру та мудрість…

Україна, Дніпропетровська область, житловий масив Північний, м. Дніпро

Єдиний фонтан у м. Дніпро, який дарує удачу і надію на вічне кохання, знаходиться у мальовничій місцевості.

У величному сосновому лісі, під сонячним промінням на галявині розташований дивовижний Храмовий комплекс на честь Іверської Ікони Божої Матері в місті Дніпро. За старих часів на цьому місці було давнє поселення – городище Стара Самарь, яке тонуло у зелені та пахощах сосен. А зараз це житловий масив Північний, який все так само буяє зеленню і де на вулиці Семафорній, 60 і був зведений Храмовий комплекс.

Комплекс було спроектовано у візантійському стилі. Творцями цього дива були архітектор Ігор Саєнко та конструктори Анатолій Сігаєв, Тетяна Новікова. Це дуже гарна споруда з червоної цегли, яка овіяна благородством, з холодним мармуровим вівтарем і білим, як сніг, мармуровим престолом. Проте родзинкою цього місця не є вся ця велич, а всього лише маленький куточок, в якому справді розумієш – яке бентежне людське життя. Це невеликий водограй, який мимоволі змушує замислитися про прекрасне і вічне, і має він назву «Фонтан Віри, Надії, Любові». 

Назву він отримав через своє місце розташування, бо знаходиться між чотирьох каплиць на честь святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Кожна має своє святе значення:

Про віру в Бога і таїнства, які Він відкриває 
Про надії на Бога і засоби утвердження в ній 
Про любов до Бога і до всього, що Він любить
Про мудрість слідувати слову Божому 

Візитною карткою цього фонтану є наявність пасторальних фігурок – золотих голубів, які здіймаються над водою, їх чотири, як символ душ святих, на честь яких він названий. Золотий колір їм подарували, щоб підкреслити, якими були серця і наміри Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Водограй музичний, шкода, що він працює лиш у вихідні дні. Проте, якщо пощастить, то можна побачити, як він грає всіма кольорами веселки і в цей час діється щось і справді чарівне.

Водограй прославився своєю красою і… удачею. Багато молодят прагнуть прийти до нього, бо існує повір’я, якщо закохані торкнуться гладі води, то протягом всього спільного буття їх ніколи не покине удача і кохання. Тож не дивно, що «Фонтан Віри, Надії, Любові» став улюбленим місцем для фотосесій і пропозицій руки та серця. Аура любові й святості овіває це місце і притягує до себе. Навіть малеча вірить, що, коли торкнеться води, то їм буде удача на все життя, або подарунок, який вони так хотіли на день народження від батьків.

Всі у своєму житті прагнуть злагоди, миру і внутрішньої рівноваги, цей «острів» надії та любові саме для цього. Він відкритий і для тих, хто мріє про вічне, нетлінне кохання, і можливо, саме цей водограй надасть комусь сміливості, щоб зробити перший крок до нього.

Анастасія Дробина
Бібліографія:

Гамольский Л. Остров духовности и надежды // Днепр вечерний.– 2011/2.– № 187 (10.12).– С. 5.
***
http://www.tourdnepr.com/content/view/685/606/ - Храмовый комплекс в честь иконы Божьей Матери Иверской в Днепропетровске
http://wedding.ua/company/locations/dnepr/1331040104/ - Церковь Божией матери Иверской на Северном
http://iver.dp.ua/index.php/features - О храме
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D1%80%D0%B0,_%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0,_%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D1%8C - Вера, Надежда, Любовь
Створено: 11.09.2018
Редакція від 06.10.2020