Водограй «Арка закоханих» - обручка міста на Дніпрі!

Водограй «Арка закоханих» - обручка міста на Дніпрі!

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, наб. Маршала Малиновського

Один з водограїв м. Дніпро, який прославився своєю красою та романтичністю, щодо нього складено повір’я.

Дніпро вражає своєю мальовничістю, традиціями та оновленнями. У молодят та закоханих Дніпра з’явилася можливість перевірити своє кохання на «міцність» та ще більше скріпити свої почуття.

10 вересня 2011 року, до 235-річчя  міста Дніпро, було відкрито оновлену лівобережну набережну, яка за мальовничістю не поступається правобережній. Перлиною набережної Маршала Малиновського став оглядовий майданчик з водограєм «Арка закоханих» та кам'яним диваном для відпочинку та фотосесій.

Головним архітектором проекту є Дмитро Волік, який не вперше модернізує місто. Д. Волік зробив фонтан своєрідним виходом до води, залишаючи позаду галасливе місто. Розробником проекту фонтану є директор ПП «Нова»  Богдан Водолажченко. Він втілив у своєму творінні хвилі Дніпра. Водограй складається з 60 5-метрових струменів, що б'ють в 2 ряди і утворюють арку, поруч розташовано ще 48 різновисотних струменів до 2 метрів заввишки, які імітують хвилі. Продуктивність фонтану складає більше 600 кубометрів води на годину, для цього використовуються потужні насоси й устаткування. Його обсяг 2014 м3, має 78 насадок. «Арка закоханих» оснащена дивовижним підсвічуванням, щоб дніпровці і у темряві захоплювалися красою водограю та краєвидом, що відкривається на правий берег Дніпра. Незвичайним у цій споруді є і те, що струмені йдуть із мощення, що ускладнює завдання закоханим і молодятам вийти сухими з води. Конструкцію водограю продумували таким чином, щоб в неробочий час його можна було використовувати, як оглядовий майданчик. Подібної споруди в інших містах немає, вона повністю неповторна у своєму роді та є найбільшим водограєм у нашому місті.

Річка Дніпро — головний проспект нашого міста, створений самим Богом. Цю метафору мер Іван Куліченко повторив на церемонії відкриття нового рекреаційного комплексу на житломасиві Сонячний. Голова обласної ради Євген Удод порівняв з обручкою круглий, вимощений плиткою простір з таким же круглим фонтаном у центрі. А голова Облдержадміністрації Олександр Вілкул підкреслив, що сквер напевно стане місцем романтичних зустрічей, побачень і ніжних почуттів.

Відкриття пройшло під гаслом «для молодят і закоханих», під час свята на весільному оглядовому майданчику були присутні сімнадцять пар молодят, чиє перше сімейне торжество збіглося з річницею міста. Молодята отримали поздоровлення від керівників міста та області, а також отримали благословення від подружніх пар, які прожили в шлюбі від 40 до 56 років. Присутні підняли святкові келихи шампанського, та, як і належить, відпустили до неба 17 білих голубів. Найсміливіші пари, загадавши бажання, зважилися пірнути під струмені фонтану та мчати на зустріч власному щастю та сухому краю. Того ж дня виник задум, як наречені зможуть перевірити своїх обранців на «міцність почуттів»: якщо чоловік під аркою фонтану пронесе дружину на руках - значить вищий ступінь надійності,  якщо пробіжать за руки - значить надійний, а ось якщо взагалі відмовиться від випробування, то нареченій треба буде задуматися. Після такої перевірки на «міцність» молодята йдуть до «весільного диванчика», який висічений з краплистого каменю, проте настільки нагадує справжній предмет м’яких меблів, що так і хочеться розміститися на ньому для тривалого відпочинку.

Так водограй «Арка закоханих» і став одним з романтичних символів міста, принісши нові традиції. Одна з них спеціально для молодят, а ось інша стала традицією для самотніх. Кажуть, що одинокі молоді люди, які посидять на кам’яному весільному диванчику, обов’язково знайдуть собі пару.

Так місто Дніпро отримало ще одне оновлення та традиції, які ніколи не полишать закохані серця мешканців, а водограй буде поливати бризками щастя наречених, на щасливу долю і вічне кохання.

Створено: 27.06.2018.
Редакція від 07.09.2018.
Анастасія Дробіна
Бібліографія:

1. Белый, А. Родной город станет еще прекрасней [Текст]: к очередному дню рождения в Днепропетровске появится детская площадка, фонтан "Арка влюбленных" и скейт-парк европейского уровня / // Днепр вечерний. - 2011. - N 102(13.07). - С. 3.
2. Хамлова, Е. Фонтан на Солнечном проверит молодоженов на прочность: [В рамках реконструкции левобережной части набережной в районе съезда с Нового моста и улицы Маршала Малиновского появится новый благоустроенный бульвар, самый большой в городе детский городок и смотровая площадка для молодоженов с арочным фонтаном] [Текст] // Наше місто. - 2011. - N 88(24.06). - С. 3.
3. Гусаров, І. На Сонячному прописався фонтан кохання: [Відкриття нового рекреаційного комплексу на житломасиві Сонячний] [Текст] // Зоря : Народна газета Дніпропетровщини . - 2011. - № 101(13.09). - С. 3 : фот.
4. Кравченко , М. Левый берег круче правого: [10 сентября торжественно открыли главный объект благоустройства ко Дню города - набережную на Солнечном] [Текст] // Горожанин. - 2011. - N 37(15-21.09). - С. 2.
5. Попова В. Левобережная набережная станет местом отдыха и прогулок горожан: [Главный архитектор проекта реконструкции Дмитрий Волик и разработчик проекта фонтана Богдан Водолажченко о том, что изменится и что появится на набережной] [Текст] // Недвижимость в движении : Рекламно-информационный еженедельник. Все о квадратных метрах. - 2011. - № 24. - С. 4-5.
6. Белый, А. В Днепропетровске появился "обручальный" фонтан: [К своему 235-летию областной центр получил прекрасный подарок - реконструирована улица Малиновского на левобережье, там появились фонтан "Арка любви" и замечательный детский городок] [Текст] // Днепр вечерний. - 2011. - N 136(13.09). - С. 3.