Водограй «Арка закоханих» - обручка міста на Дніпрі!

Водограй «Арка закоханих» - обручка міста на Дніпрі!

Україна, Дніпропетровська область, м. Дніпро, наб. Маршала Малиновського

Один з водограїв м. Дніпро, який прославився своєю красою та романтичністю.

Дніпро вражає своєю мальовничістю, традиціями та оновленнями. У молодят та закоханих Дніпра з’явилася можливість перевірити своє кохання на «міцність» та ще більше скріпити свої почуття.

10 вересня 2011 року, до 235-річчя міста Дніпро, було відкрито оновлену лівобережну набережну, яка за мальовничістю не поступається правобережній. Перлиною набережної Маршала Малиновського став оглядовий майданчик з водограєм «Арка закоханих» та кам'яним диваном для відпочинку та фотосесій.

Головним архітектором проєкту є Дмитро Волік, який не вперше модернізує місто. Д. Волік зробив фонтан своєрідним виходом до води, залишаючи позаду галасливе місто. Розробником проєкту фонтану став директор ПП «Нова»  Богдан Водолажченко. Він втілив у своєму творінні хвилі Дніпра. Водограй складається з 60 5-метрових струменів, що б'ють в 2 ряди і утворюють арку, поруч розташовано ще 48 різновисотних струменів до 2 метрів заввишки, які імітують хвилі. Продуктивність фонтану складає більше 600 кубометрів води на годину, для цього використовуються потужні насоси й устаткування. Його обсяг 2014 м3, має 78 насадок. «Арка закоханих» оснащена дивовижним підсвічуванням, щоб дніпровці і у темряві захоплювалися красою водограю та краєвидом, що відкривається на правий берег Дніпра. Незвичайним у цій споруді є і те, що струмені йдуть із мощення, що ускладнює завдання закоханим і молодятам вийти сухими з води. Конструкцію водограю продумували таким чином, щоб в неробочий час його можна було використовувати, як оглядовий майданчик. Подібної споруди в інших містах немає, вона повністю неповторна у своєму роді та є найбільшим водограєм у нашому місті.

Відкриття пройшло під гаслом «для молодят і закоханих», під час свята на весільному оглядовому майданчику були присутні сімнадцять пар молодят, чиє перше сімейне торжество збіглося з річницею міста. Молодята отримали поздоровлення від керівників міста та області, а також отримали благословення від подружніх пар, які прожили в шлюбі від 40 до 60 років. Присутні підняли святкові келихи шампанського, та, як і належить, відпустили до неба 17 білих голубів. Найсміливіші пари, загадавши бажання, зважилися пірнути під струмені фонтану та мчати на зустріч власному щастю та сухому краю. Того ж дня виник задум, як наречені зможуть перевірити своїх обранців на «міцність почуттів»: якщо чоловік під аркою фонтану пронесе дружину на руках - значить вищий ступінь надійності,  якщо пробіжать за руки - значить надійний, а ось якщо взагалі відмовиться від випробування, то нареченій треба буде задуматися. Після такої перевірки на «міцність» молодята йдуть до «весільного диванчика», який висічений з краплистого каменю, проте настільки нагадує справжній предмет м’яких меблів, що так і хочеться розміститися на ньому для тривалого відпочинку.

Водограй «Арка закоханих» і став одним з романтичних символів міста, принісши нові традиції. Одна з них спеціально для молодят, а ось інша стала традицією для самотніх. Кажуть, що одинокі молоді люди, які посидять на кам’яному весільному диванчику, обов’язково знайдуть собі пару. А місто Дніпро отримало ще одне оновлення та традиції, які ніколи не полишать закохані серця мешканців, а водограй буде поливати бризками щастя наречених, на щасливу долю і вічне кохання.

Анастасія Дробіна
Бібліографія:

1. Белый, А. Родной город станет еще прекрасней [Текст]: к очередному дню рождения в Днепропетровске появится детская площадка, фонтан "Арка влюбленных" и скейт-парк европейского уровня / // Днепр вечерний. - 2011. - N 102(13.07). - С. 3.
2. Хамлова, Е. Фонтан на Солнечном проверит молодоженов на прочность: [В рамках реконструкции левобережной части набережной в районе съезда с Нового моста и улицы Маршала Малиновского появится новый благоустроенный бульвар, самый большой в городе детский городок и смотровая площадка для молодоженов с арочным фонтаном] [Текст] // Наше місто. - 2011. - N 88(24.06). - С. 3.
3. Гусаров, І. На Сонячному прописався фонтан кохання: [Відкриття нового рекреаційного комплексу на житломасиві Сонячний] [Текст] // Зоря : Народна газета Дніпропетровщини . - 2011. - № 101(13.09). - С. 3 : фот.
4. Кравченко , М. Левый берег круче правого: [10 сентября торжественно открыли главный объект благоустройства ко Дню города - набережную на Солнечном] [Текст] // Горожанин. - 2011. - N 37(15-21.09). - С. 2.
5. Попова В. Левобережная набережная станет местом отдыха и прогулок горожан: [Главный архитектор проекта реконструкции Дмитрий Волик и разработчик проекта фонтана Богдан Водолажченко о том, что изменится и что появится на набережной] [Текст] // Недвижимость в движении : Рекламно-информационный еженедельник. Все о квадратных метрах. - 2011. - № 24. - С. 4-5.
6. Белый, А. В Днепропетровске появился "обручальный" фонтан: [К своему 235-летию областной центр получил прекрасный подарок - реконструирована улица Малиновского на левобережье, там появились фонтан "Арка любви" и замечательный детский городок] [Текст] // Днепр вечерний. - 2011. - N 136(13.09). - С. 3.
Створено: 27.06.2018
Редакція від 05.10.2020