Ганна Сергеєва - життя за покликом душі

Сергеєва Ганна Василівна
Ганна Сергеєва - життя за покликом душі

Україна, Дніпропетровська область

  • 29 листопада 1958 |
  • Місце народження: населений пункт Ятуди, Борзянського району Чернігівської області |
  • директор народного музею «Шахтарської слави», депутат Тернівської міської ради

Чудовий спеціаліст, людина ініціативна та енергійна, захоплює оптимізмом і художньою уявою. Діапазон її діяльності широкий та багатоплановий.

Біографія

Народилася Ганна Василівна 29 листопада 1958 року у мальовничому населеному пункті Ятуди Борзянського району Чернігівської області, де і минуло її дитинство. Доля розпорядилася так, що батьки Ганни переїхали жити до сонячного шахтарського містечка Тернівки. Починаючи зі шкільної лави, завжди прагнула творчості й брала активну участь у житті школи, в художній самодіяльності, що і визначило надалі життєвий шлях і її трудову діяльність.

У 1976 році після закінчення Тернівської середньої школи №1 Ганна пішла навчатися до Дніпропетровського ГПТУ №3. У 1977 році була зарахована провідником пасажирського складу Дніпропетровського резерву провідників. Але доля знов внесла свої корективи, Ганні не судилось їздити по залізницях колишнього Радянського Союзу, а довелося влаштуватися на роботу в Дніпропетровське виробниче об’єднання імені Володарського, за фахом – комплектувальник жіночого одягу.

У 1975 році вона зустріла парубка, який став коханням її життя. Перша зустріч була короткою. Наступного разу вони зустрілися у 1979 році й вона почула від коханого заповітні слова, а вже через тиждень, 10 березня 1979 року Ганна вийшла заміж за свого обранця і знов змінила місце роботи, цього раз обравши професію оформлювача дитячих іграшок філії Дніпропетровського комбінату іграшок.

Професійна діяльність

З 1981 по 1986 роки Ганна Василівна працювала в Тернівській середній школі №1 – старшою піонервожатою, вихователем групи подовженого дня та керівником гуртка «Зірочка». Працюючи в школі, Ганна Василівна організовувала та проводила всілякі заходи: свята, вечори відпочинку, завжди з великим успіхом і в неймовірній атмосфері. Ганна була наставником і другом багатьом дітям. Ось тоді і визначилося, до чого в неї лежить серце і душа, що насправді є її покликанням – дарувати людям свято! Старання та творчі здібності Г. Сергєєвої помітили і запросили її працювати методистом культурно-масової роботи в Будинок піонерів (нині – Центр дитячої творчості). Там вона відпрацювала вісім років і не тільки виконувала методичну роботу, а й керувала театральним гуртком, прищеплюючи своїм підопічним любов до мистецтва і радуючи жителів міста незабутніми святами й заходами. 

У 1991 році Ганна Василівна закінчила Бєлгородське училище культури і мистецтва за фахом: культурно-освітня робота (клубний працівник, керівник театрального колективу), де відкрила для себе безмежний світ творчості. 

З 1994 по 2015 рік Сергєєва Ганна Василівна працювала на посаді начальника відділу культури і туризму Тернівської міської ради: організовувала роботу культурно-освітніх установ, розробляла програми, пов’язані з дозвіллям молоді. Обіймаючи цю посаду, вона виявляє і згуртовує біля себе обдарованих людей, котрі несуть до глядача влучне дотепне слово, щиру пісню, запальний танок. За ініціативою Ганни Василівни та за підтримки міського голови Бондаря Євгена Гавриловича в 2010 році було відкрито Тернівський міський краєзнавчий музей, директором якого став Гапчич Федор Федорович.

Самовіддана праця і новаторський підхід Ганни Сергєєвої не залишилися непоміченими. Свідченням плідної роботи та високого професіоналізму Ганни Василівни є її нагороди – у 2005 і 2013 роках нагороджена медаллю «За вагомий внесок у розвиток міста», в 2012 – медаллю «Чарівна сила України», в 2014 – орденом «За гуманність і милосердя». Є у неї й численні грамоти та подяки Дніпропетровського управління культури і туризму, обласної ради та обласної ради ветеранів України.

У 2014 році після 20 років роботи начальником відділу культури Ганна Василівна йде на заслужений відпочинок. Перебуваючи на пенсії, вона приймає рішення і в 2015 році висуває свою кандидатуру на посаду депутата місцевої ради, блискуче здобувши перемогу на виборах серед багатьох інших кандидатів. 

У 2016 році керівник великого гірничого підприємства запрошує Ганну Василівну очолити народний музей шахтарської слави. У 2017 році її запрошують на міжнародну конференцію європейської асоціації гірничої справи. В даний час продовжує працювати в музеї, провадить депутатську роботу.

Ганна Сергєєва – не тільки висококласний фахівець, сумлінний працівник і патріот свого рідного міста, а й турботлива дружина і мати двох дочок, яка і надалі займається справою до якої має хист, тим самим вдосконалюючи все навколо себе. Вона здатна зарядити кожного енергією, дати новий імпульс на творче життя, вона – працівник від Бога, цілком присвятила себе служінню українській культурі, зіткане з радощів, злетів, успіхів і перемог.

Юлія Семенова
Бібліографія:

Кучерявенко В.И. Терновские рыцари Победы.– Д.: «Пороги», 2008.– 158 с.
***
Гончар С. Очаг культуры возрождается // Популярные ведомости.– 2002.– №9.– С. 4.
Нурутдинов С. Ее призвание – дарить людям праздник // Вести Терновки.– 2007.– №13.– С. 2.
Шевченко А. О счастье, об удовольствиях и о жизни на пенсии – секреты Галины Сергеевой // Вести Терновки.– 2017.– №11.– С. 5.
Бережной А.В. В городском совете Терновки должны защищаться интересы всех слоев населения // Наша Терновка.– 2015.– №1.– С. 3.
Створено: 05.04.2019
Редакція від 15.09.2020