Фотомандрівка «Дніпровською політехнікою»

Фотомандрівка «Дніпровською політехнікою»

Цікаво прогулятися територією НТУ «Дніпровська політехніка», тут можна побачити багато історичних і сучасних стінописів.

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» – один із найстаріших закладів освіти нашого краю та перший заклад вищої гірничої освіти, заснований в Україні.

Катеринославське вище гірниче училище засноване 16 червня 1899 р. Відкриття закладу відбулося 30 вересня (12 жовтня за н.с.) 1899 р. у Потьомкінському палаці (нині – Палац студентів).

Проєктування будівель, в яких і сьогодні розташовано заклад освіти, здійснив академік архітектури О.М. Бекетов. У 1901 р. були збудовані будівлі головного та хімічного корпусу, добудова триповерхового головного корпусу відбулася в 1914–1915 рр.

19 червня 1912 р. Державна Дума прийняла «Закон про перетворення Катеринославського вищого гірничого училища на гірничий інститут». Понад 80 років, під час будь-яких соціальних перетворень Дніпропетровський гірничий інститут був кузнею кадрів і провідною науковою установою країни.

У травні 1993 р. ДГІ отримав статус автономного державного вузу IV рівня та назву Державна гірнича академія України. 11 червня 1997 р. Указом Президента України гірничій академії було надано статус Національної.

20.12.2017 р. наказом Міністерства освіти і науки України Державний ВНЗ «Національний гірничий університет» було перейменовано в Національний технічний університет «Дніпровська політехніка».

Нині «Дніпровська політехніка» – це поєднання 120-ти річного досвіду підготовки висококваліфікованих фахівців і новітніх технологій освіти. Університет готує фахівців більш ніж за 50 спеціальностями, серед яких інженерні, комп’ютерні, філологічні та економічні. У структуру університету входять 5 інститутів і 7 факультетів; 3 коледжі; аспірантура й докторантура.

НТУ «Дніпровська політехніка» визнаний і відомий не тільки в Україні, а й за її межами як навчальний і науковий центр. Університет є членом багатьох престижних міжнародних освітніх організацій. За оцінкою міжнародної групи експертів UNESCO і центру «Євроосвіта», що визначають академічний рейтинг «Топ-200 Україна», НТУ «Дніпровська політехніка» восьмий рік поспіль входить до числа 15 кращих серед 200 університетів країни.

Ґрунтовній навчальний заклад – гарне місце для втілення творчих задумів. Подвір’я університету прикрашене чудовими стінописами й інсталяцією.

Інсталяція «Так народжувалось технічне диво», розташована у самому серці навчального комплексу університету, складається з малюнків і елементів гірничої техніки, які відтворюють процес добування та переробки корисних копалин. Доповнюючи однé óдне, вони слугують невеличкою ілюстрацією складної та цікавої професії гірника.

Університет має давні літературні традиції. І тому не дивно, що він став частиною Всеукраїнського літературно-мистецького волонтерського географічного проєкту «Слово на стіні». На будівлях, розташованих на території університету, є два стінописи. Один – вірші Віктора Федоровича Коржа (15.04.1938–31.10.2014) українського поета та літературознавця, інший – вірші Івана Григоровича Сокульського (13.07.1940–22.06.1992), українського поета, правозахисника та громадського діяча.

Тож Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» не тільки форпост освіти та науки, а й плацдарм для створення і демонстрації мистецьких смаків технічної інтелігенції.

Створено: 28.09.2023.
Редакція від 28.09.2023.
Віра Піскун