Видавництву "Ліра"- 25 років

Видавництву "Ліра"- 25 років

Україна, Дніпропетровська область, вул. Наукова, 5

Видавництво, яке підтримує талановитих авторів, їхні роботи з історії Придніпровського краю, художні твори і важливі соціальні проекти.

Видавництву «Ліра» в 2017 – 25 років

Сьогодні ми спілкуємося з директором видавництва Оксаною Олександрівною Нечай і майже всю історію створення видавництва я записую з її слів.
На питання – чим пояснюється довготривале існування видавничо-поліграфічної компанії «Ліра» та в чому полягає секрет її успішної діяльності, директор замислюється, чарівно посміхається і відповідає…. 

– Спочатку… це було…так…

Історія видавництва

Задля виживання видавничий 
бізнес родини літераторів.

Видавництво «Ліра» було засноване в 1992 році. В ті далекі дев'яності роки директор підприємства Олександр Михайлович Нечай з метою виживання заснував сімейну видавничу справу – підприємство, в якому працювали практично всі члени родини. І оскільки найближчі люди були літераторами – дідусь, Михайло Потапович Нечай, був відомим українським письменником – обрали видавничо-поліграфічний напрямок. Олександр Михайлович Нечай теж досяг успіхів в написанні як художньої, так і науково-популярної літератури. І я, Оксана Нечай, – донька засновника Олександра Нечая, сьогоднішній директор підприємства, після закінчення філологічного факультету ДНУ починала свою роботу в журналістиці, а згодом з 2000 року очолила колектив у видавництві «Ліра». 

Нечай О. О., директор видавництваКреативна командаДрукуються газети

Потужне обладнанняПотужне обладнання

Креативна команда з потужним обладнанням

Видавництво підтримує талановитих авторів, 
їхні роботи з історії Придніпровського краю, 
художні твори і важливі соціальні проекти.

Сьогодні підприємство «Ліра» випускає понад 100 найменувань книг на рік. Має власну поліграфічну базу, що дає можливість пропонувати замовникам високий рівень поліграфічного виконання книжкових видань за ринковими цінами, а також здійснювати якісну редакційну підготовку рукописів до друку. А саме: набір тексту, коректуру, верстку, дизайнерську розробку макету майбутнього видання. 

Видавництво надає послуги з редакційної підготовки і друку видань, а також готує до друку книги у відповідності зі своїм планом.

Професійна команда та власне обладнання забезпечують весь комплекс поліграфічних і видавничих послуг – від розробки макетів до друку продукції. 

Видавничий відділ здійснює повну підготовку видань до друку: набір тексту, підбір ілюстрацій, коректуру, редагування, дизайн, верстку, підготовку оригінал-макету. Друкарський цех виробляє друкарську, рекламну та сувенірну продукцію високої якості в будь-якій кількості. Друкарський цех споряджений офсетними верстатами: HAMADA 660 максимальний формат 550x660, SAKURAI 285 максимальний формат 450x580 та потужними сучасними цифровими машинами: Minolta bizhub c6000L, Minolta bizhub 950 (максимальний формат А3+).

Майстри палітурного цеху закінчують процес виробництва поліграфічної продукції. (www. lira.dp.ua). До послуг замовників – аркушепідбірний комплекс, до складу якого входять: вакуумний аркушепідбірник, дротошвейна машина (можливість сегрегаторної скоби), фальцювання і фронтальне підрізування, ниткошвейна машина, позолотний прес, термобіндер, ламінатор, вакуумний пакувальник.
Всі роботи здійснюються оперативно, якісно, у встановлені терміни, відправлення – будь-яким автоперевізником по Україні.

Результат злагодженої 25-літньої праці – це художня, науково-популярна, дитяча ілюстрована література, нотні видання, а також суто наукові та технічні видання з таблицями. Компанія надає своїм виданням міжнародні коди ISBN, захищаючи тим самим авторські права, а також здійснює необхідну розсилку обов’язкових примірників по бібліотеках України. Видавництво традиційно підтримує талановитих авторів, їхні роботи з історії Придніпровського краю, художні твори і важливі соціальні проекти. 

У 2015 році компанія перенесла свої поліграфічні потужності на територію Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, з яким співпрацює багато років.

Це – цікаво і тільки у нас!

У книгарні «Книжкова Хата» на території 
Дніпровського національного університету можна 
придбати навчальну та методичну літературу.

На базі видавництва «Ліра», згідно з договором про співробітництво з університетом, студенти факультету журналістики за спеціалізацією «Видавнича справа» та інші відбувають практику і освоюють ази поліграфічного виробництва та видавничої справи. В межах окремих друкованих проектів для консультацій і співпраці залучаються кращі фахівці університету, видаються монографії та методичні посібники для студентів. 

– З вересня 2016 року тільки у нас, – говорить Оксана Олександрівна, –  працює наша фірмова книгарня «Книжкова Хата» на території Дніпровського національного університету, де можна придбати необхідну навчальну та методичну літературу, а також всі видання, які випускає компанією «Ліра». У магазині автори зможуть провести презентацію своїх видань, автограф-сесію, зустрітися з читачами і пресою (www. lira.dp.ua).

– Головне, що ви маєте знати про нас, – говорить директорка видавництва, ми друкуємо все: газети, журнали, книги в твердій і м'якій палітурці, рекламну поліграфію та будь-яку повнокольорову поліграфію на газетному папері, офсетному, крейдованому папері та картоні (до 0,4 мм). Серйозні буклети та листівки для продажу, крафтові блокноти та глянцеві журнали. Та, звісно ж, книги. Вже майже 25 років видавництво та друкарня «Ліра» створює видання різноманітних форматів та накладів.

Успішні

Перемога і диплом «Найкраща книга 
Запорозької книжкової толоки-2016 року» 
за книгу Ганни Таряник «Попутники».

Видавництво «Ліра» здійснює книговидавничу діяльність у співпраці з видатними вченими, письменниками, поетами та художниками Дніпра. Ця творча співпраця відтворюється у книгах, альбомах, журнальній і газетній продукції, яка виготовляється на власному виробництві підприємства та завжди відрізняється високою поліграфічною якістю та художнім рівнем.
 
Цікаві видавничі проекти та їхнє поліграфічне відтворення неодноразово відзначалося нагородами на міському та загальнонаціональному рівні (https://www.facebook.com/liradnipro/).


Подяка за книгу "Люди і долі"Переможець міського конкурсу "Краще видання"Переможець на Львівському форумі "Золота толока".2016

У жовтні 2016р.для видавництва,яке вперше було представлене на Львівському міжнародному видавничому форумі - 2016,  знаковою нагородою є перемога і диплом «Найкраща книга Запорозької книжкової толоки-2016 року» за книгу Ганни Таряник «Попутники».

Автор книжки – волонтер з міста Дніпро. З самого початку війни на своєму автомобілі привозила до госпіталю поранених хлопців, яких транспортували вертольотами просто з передової. Має за це орден «За оборону країни». Спілкуючись з дуже великою кількістю бійців, слухала їхні історії, у вільні хвилини записувала і на основі цього матеріалу створила книгу.

– Ласкаво просимо до співпраці! – говорить Оксана Нечай.  
Більш детально про видавництво «Ліра» та про відгуки – на сайті www. lira.dp.ua

 

Таїсія Козак
Створено: 16.02.2017
Редакція від 07.09.2020