«Добра розмова» англійською

«Добра розмова» англійською

Україна, Дніпропетровська область

Відвідання клубу «Добра розмова» («Gabfest») в ДОУНБ – гарна можливість опанувати англійську мову, навчитись спілкуванню, подружитися з цікавими людьми.

Уже понад десять років (з 2006) у відділі літератури іноземними мовами та Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» ДОУНБ працює клуб розмовної англійської мови «GABFEST», що можна перекласти, як «Добра Розмова». Заснувала клуб у межах американської програми академічних обмінів «Фулбрайт» професорка американського університету штату Вермонт пані Лінда Грей, яка працювала в Дніпрі у Національному Університеті ім. Олеся Гончара.

Останні дев’ять років я, як співробітниця бібліотеки, взяла на себе планування та проведення засідань клубу «Добра розмова». Маючи фахову освіту в галузі викладання іноземної мови, я вважаю наш клуб важливим інструментом для вивчення англійської мови. Він стане в нагоді як тим, хто вивчає англійську під керівництвом викладачів (у школі, ВНЗ, на мовних курсах), так і тим, хто вирішив вивчати її самостійно. 

Не секрет, що добре володіння іноземними мовами на практиці означає вміння підтримати  розмову з іноземцями – і не важливо, чи є ці мови для них рідними, чи теж чужими. На жаль, з об’єктивних причин не всі з нас мають можливість спілкуватися англійською постійно. Але саме спілкування іноземними мовами є лакмусовим папірцем для виявлення якості наших знань. Багато з нас вивчають мову протягом багатьох років, але так і не в змозі подолати мовного бар’єру.

Але вихід є! Це – клуб «Добра розмова»! Для приєднання до клубу потрібно зовсім небагато – записатися до бібліотеки та дотримуватися простих правил – чемно поводитися під час засідань клубу, брати активну участь у спілкуванні англійською.

Вік. в Ам. Засідання англомов. клубу «Добра розмова» Зустріч до Міжнародного дня демократії.Зустріч англомов. клубу «Добра розмова»    

Засідання клубу «Добра Розмова» зазвичай тривають дві години. Протягом цього часу можна представитися та розказати щось про себе, відповісти на питання інших членів клубу, поставити питання своїм новим знайомим про вивчення англійської. Для поліпшення та активізації раніше набутих знань на засіданнях клубу використовуються різноманітні  види мовної діяльності та мультимедійне обладнання. Ми переглядаємо на великому екрані відео, на яких розмовляють так звані «носії» англійської, намагаємося зрозуміти, що вони кажуть. Таким чином ми тренуємо своє сприйняття іноземної мови на слух. Коли всі зрозуміли зміст сказаного іноземцем, переходимо до обговорення почутого. Тут кожен із присутніх має можливість не тільки висловлювати свою думку англійською, але й практикуватися в публічних виступах, адже засідання клубу бувають досить численними – понад 30 осіб. 

Відвідування клубу збагачує новими знаннями про життя та культуру англомовних країн світу – США, Великої Британії, Австралії, Канади. Оскільки англійська мова стала найпопулярнішою мовою спілкування в світі, на клубі буває можливість поспілкуватися з гостями з Європейських країн (Італії, Нідерландів, Німеччини), з країн Африки, Азії та Латинської Америки.
 

Віце-консул США Раян Рейнольдс бере участь у засіданні клубу.Американський гість п. Келлі.Візит астронавта NASA Рендольфа Резніка до ІРЦ «Вікно в Америку»

Один із важливих напрямків роботи клубу – це підготовка до популяризації української культури в світі. На засіданнях «Доброї Розмови» ми вчимося розказувати англійською  про  туристичні об’єкти Дніпропетровщини, культурні надбання нашого регіону та України в цілому. Ми згадуємо та готуємося розказувати англійською мовою про символи української держави, традиції народу, політичні реалії сьогодення.

Формати наших зустрічей – це бесіда за круглим столом. Вікові обмеження існують тільки для дітей, оскільки теми засідань бувають досить складними. 

Наприкінці кожного року ми підводимо підсумки та слухаємо історії успіху членів нашого клубу. Успіх для нас – це цікаво проведена відпустка в іншій країні, вступ до іноземного вишу з викладанням англійською, бізнес-поїздка на наукову конференцію або промислову виставку з українським продуктом, легальне працевлаштування в іншій країні, професійна участь у міжнародних спортивних змаганнях за кордоном.

Молодий науковець Ілля розповідає про стажування в США. Гість із Канади п. Баррі розповідає про круїз навколо Великих озер. Гостя з Торонто п. Оксана, колишня учасниця клубу.

Щороку усе більше людей приєднується до клубу «Добра розмова» та готує себе до міжкультурної комунікації навіть у своїй країні, адже з кожним роком збільшується і кількість іноземців, які приїжджають до нашого міста на навчання, роботу та в туристичні подорожі.

Наші зустрічі відбуваються по суботах – з 14.00 до 16.00. Адреса: пр. Д. Яворницького, 18,  2-й поверх, центр «Вікно в Америку». 

 

Фото з фонду ДОУНБ

Тамара Гаврилюк
Створено: 17.03.2020
Редакція від 04.09.2020