Юр’ївська центральна районна бібліотека

Юр’ївська центральна районна бібліотека

Україна, Дніпропетровська область, смт Юр’ївка Юр'ївський район

Юр’ївська центральна районна бібліотека – це осередок інтересу, культури та національної памֺ’яті.

Юр’ївська районна бібліотека веде відлік свого існування з 1933 року, коли  цегляний сарай, де малий підприємець Блох до 1917 року скуповував у селян пшеницю, було відремонтовано. Там оселилася бібліотека з великим читальним залом. Її місцеперебування кілька разів змінювалося. З повоєнних часів і дотепер Юр’ївська районна бібліотека міститься в пристосованому приміщенні за адресою: смт Юр’ївка, вул. Центральна, 65. Свого часу її очолювали: Петро Денисович Скриль, Дар’я Федорівна Смірнова, Надія Йосипівна Ананченко, Лідія Павлівна Марченко, Галина Олександрівна Продан, Марія Миколаївна Сачко, Любов Вікторівна Сєліна, Лариса Антонівна Штерман.

Організаційно-методичний та координаційний центр

16 бібліотек Юр’ївського району об’єднані в одну централізовану бібліотечну систему, для яких районна бібліотека є організаційно-методичним і координаційним центром, що тісно співпрацює з бібліотеками інших систем і відомств, громадськими організаціями, підприємствами та установами. 

Працівники Юр’ївської районної бібліотеки не залишають поза увагою жодної події в житті свого рідного населеного пункту, оперативно організовують або беруть активну участь у масових заходах, залучають до них жителів своєї громади.

 

Сучасній громаді – сучасні послуги

Минали роки, змінювалися вимоги до роботи бібліотек, але пріоритетом для працівників було і залишається задоволення інформаційних потреб кожного члена нашої громади, розвиток кожного з них як духовно-повноцінної, творчої особистості, створення умов для самоосвіти, самовдосконалення.

Послугами бібліотеки користуються всі верстви населення: учні, студенти, працююча молодь, люди середнього віку, пенсіонери. 

З метою надання інтегрованої безоплатної правової допомоги та реалізації програм правової просвіти малозабезпечених громадян Юр’ївська центральна районна бібліотека та Павлоградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної допомоги уклали Меморандум про спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги.

Юр’ївська районна бібліотека є учасником Мережі пунктів доступу громадян. Завдяки цьому будь-хто без обмеження може ознайомитись як із законодавчою базою нашої держави, так і з постановами та рішеннями районних органів влади та місцевого самоврядування.

Два центри в центральній районній бібліотеці

Особливого імпульсу інноваційному розвитку бібліотеки надав проект «Бібліоміст». Перемога у ІІІ раунді Всеукраїнського конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу Інтернет» в 2012 році надала можливість обладнати Інтернет-центр для користувачів. На сьогоднішній день кожен відвідувач бібліотеки має можливість безкоштовно користуватись Інтернетом, послугою WI-FI. Тематика запитів різноманітна: освіта та самоосвіта, пошук роботи, нове в законодавстві, реєстрація на ЗНО, в чергу до дитячого садочка і таке інше. Освоєнню методів пошуку інформації сприяють індивідуальні консультації та тренінгові заняття «Інтернет для початківців», які надають працівники відділу обслуговування. З появою в бібліотеці комп’ютерів, з’явились і нові форми роботи: вебінари, віртуальні екскурсії, мультимедійні презентації тощо.

У 2013 році відбулось урочисте відкриття при бібліотеці Центру слов’янської писемності та культури. Його робота є дуже насиченою. Тут відбуваються літературно-мистецькі свята для всіх категорій користувачів із нагоди ювілеїв видатних особистостей, засідання за круглим столом за участі керівників районних організацій і служб, години скорботи, вшанування ветеранів війни та праці, години духовності з настоятелем Свято-Георгіївського храму о. Олексієм. 

Гостем Центру Слов’янської писемності та культури був і Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, з яким відбулася змістовна розмова про моральні цінності православного християнства.

  

Сучасні аспекти інноваційної діяльності

Останнім часом формат роботи бібліотеки значно змінився. Працівники вийшли на вулицю, вивчили бажання потенційних користувачів, запропонували їм нові форми масових заходів: пізнавально-розважальні ігри, квести, флешмоби, майстер-класи, різноманітні акції. Бібліотека здійснює видавничу діяльність із метою інформувати користувачів про пам’ятні та історичні події, факти, проведення масових заходів. Колектив бібліотеки вважає, що мало забезпечити користувачеві одержання необхідних знань, важливо сприяти тому, щоб ці знання використовувались.

У нових соціокультурних умовах модернізація інформаційної діяльності виводить бібліотеку на вищий рівень. У соціальній мережі Facebook створено сторінку «Юр’ївська районна бібліотека», де систематично висвітлюється інформація про заходи, влаштовані як в бібліотеці, так і за її межами. 

Створення електронного ресурсу

З травня 2016 року відділ комплектування та обробки документів веде роботу зі створення електронного каталогу в програмі Ірбіс, є також учасником створення краєзнавчого електронного корпоративного каталогу «Дніпропетровщина». 

Справити враження на сучасного користувача і зробити для нього відвідування бібліотеки яскравою подією – завдання кожного її працівника. 

Запрошуємо всіх частіше відвідувати нашу бібліотеку, адже тут є що почитати і почути, знайти і навчитися, змістовно провести свій вільний час і отримати справжнє задоволення від спілкування! 

Світлана Лобунько
Бібліографія:

Євтушенко Є. Два центри Юр’ївської бібліотеки // Твій рідний край.– 2015.– 19 берез.
Карпенко О.А. Юр’ївська РЦБС: в інформаційному просторі та новітні технології як забезпечення інноваційної діяльності бібліотек // Рідний край.– 2008.– 4 лип.
Касянчук О.М. «Живе» спілкування у «Всесвітній павутині» // Твій рідний край.– 2015.– 30 лип.
Лобунько С.В. Місце зустрічі – бібліотека // Твій рідний край.– 2015.– 8 жовт.
Лобунько С.В. Першими серед благодійників – держслужбовці // Рідний край.–2017.– 17 лют.
Лобунько С.В. Юр’ївська РЦБС: реалії сьогодення // Рідний край.– 2011.– 21 жовт.
Створено: 04.12.2017
Редакція від 05.10.2020