Катерина Захваткіна: прекрасна у житті, прекрасна у мистецтві

Захваткіна Катерина Олексіївна
Катерина Захваткіна: прекрасна у житті, прекрасна у мистецтві

Україна, Дніпропетровська область

  • 14 березня 1980 |
  • Місце народження: м. Першотравенськ, Дніпропетровська обл. |
  • Художниця, керівниця гуртка, методист ЦДТ «Надія».

Дати своїм вихованцям знання за такими напрямками як малюнок, живопис, декоративне мистецтво, комп’ютерна графіка – місія художниці.

Позашкільна освіта сьогодні посідає гідне місце в системі освіти України, міста Першотравенська у тому числі. Вона спрямована на створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей, їхню підготовку до життя в соціумі, задоволення потреб у різних видах творчої діяльності. Художниця-педагог Катерина Олексіївна Захваткіна, яка працює в Першотравенському Центрі дитячої творчості «Надія» керівником гуртка «Палітра», чітко уявляє собі мету та завдання, які стоять перед сучасною позашкільною освітою.

Катерина Заїхваткіна народилась 14 березня 1980 року в м. Першотравенську Дніпропетровської області. І батько Олексій Андрійович Колеснік і мати Лариса Семенівна Сніжко обидва за фахом архітектори. Їхня дочка з чотирьох рочків малювала принцес, малювання її заворожувало. Навчалася в Першотравенській загальноосвітній школі №2, яку закінчила в 1997 році з золотою медаллю. З вибором професії Катерина не мала особливих роздумів: завжди мріяла зв’язати своє життя з малюванням і навчати цьому дітей та дорослих.

Катерина Олексіївна закінчила Криворізькій державний педагогічний університет. За фахом вона – вчитель образотворчого мистецтва. Вже понад 20 років працює в Центрі дитячої творчості «Надія» і керує творчим об’єднанням «Палітра» з 2004 року. У 2001 році в центрі відкрито гурток малювання, а вже потім на базі гуртка створено творче об’єднання, де діти займаються живописом, графікою, комп’ютерною графікою, ліпленням. Основна мета керівника – навчити дітей створювати самостійні творчі роботи в різних техніках. Вихованці Катерини Олексіївни вчаться вірити в свої сили, виправляти помилки, співпрацювати з іншими вихованцями, радіти їхнім успіхам, отримувати задоволення від занять образотворчим мистецтвом. Малювання дає дитині можливість відтворити на аркуші паперу світ своїх думок і почуттів, а керівник гуртка має вчасно похвалити вихованця, підтримати його бажання пізнавати нове.

Катерина Захваткіна постійно вдосконалює свою методику викладання, шукає нові форми і методи організації занять. Щороку проводяться виставки творчого об’єднання «Палітра», персональні виставки вихованців і керівниці гуртка. Катерина Олексіївна організовує участь дітей в багатьох конкурсах-виставках: всеукраїнських («Крок до зірок», «Космічні фантазії», «Діти за чисту енергію», «Бюджет очима дітей»), міжнародних («Жива вода – Дельта», «Різдвяний альманах», «Таланти III тисячоліття та інші). У всіх міських і обласних конкурсах і виставках беруть участь вихованці «Палітри»: «Охорона праці очима дітей», «Собори наших душ», «Чорнобильська палітра», «Козацькому роду нема переводу», «Дніпропетровщина: сучасність та майбутнє», «Знай і любі свій край» та багатьох інших. Вихованці стали переможцями багатьох творчих конкурсів, серед яких «Діти єднають Україну», «Обдаровані діти України», «Чудо-дерево», «З Україною в серці», «Усі ми діти твої, Україно».

У 2012 році вихованець «Палітри» Станіслав Кащишен став лауреатом обласної премії «Світоч Придніпров’я», а сама Катерина Олексіївна багаторазово нагороджена грамотами Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, вона – двічі лауреат Всеукраїнської виставки-фестивалю «Обдаровані діти України», переможець міжнародних творчих конкурсів, авторка емблеми міста Першотравенська. Вона є прикладом, для своїх вихованців. Щороку гурток «Палітра» поповнюється обдарованими дітьми. Це Даша Сердюк, Стас Кащишен, Олена Кащишена, Люда Ашихміна, Тетяна Дидович та інші.

Професійна художниця Катерина Захваткіна постійно доводить, що немає нічого неможливого, навчаючи десятки людей різного віку в Першотравенську і навіть в інших країнах світу живопису. Вона дає відео-уроки живопису та декоративного мистецтва, вітряного розпису, проводить майстер-класи, навчаючи дорослих людей писати картини маслом. Катерина не зупиняється на досягнутому, вдосконалює себе постійно.

У 2014 році творче об’єднання «Палітра» отримало почесне звання «Зразковий художній колектив». Досвід його роботи занесений до обласного каталогу.

Всі фото запозичені зі сторінок соцмереж: https://www.instagram.com/katrin_zahvatkina/; https://www.facebook.com/kati.lucky

Тетяна Нікітченко, Ірина Степанчикова
Бібліографія:

Юнолайнен Т. Станіслав Кащишен – лауреат конкурса «Світоч Придніпров’я» // Першотравенські новини.– 2013.– 11січ.– (№2).– С. 1.
Юнолайнен Т. По дорогам творчества «Палитры» // Першотравенські новини.– 2014.– 31 січ.– (№5).– С. 12.
Юнолайнен Т. Стать художником // Першотравенські новини.– 2017.– 21 лип.– (№29).– С. 12.
Створено: 10.04.2021
Редакція від 10.04.2021