Тест «Історія краю у назвах вулиць Дніпра»

Тест «Історія краю у назвах вулиць Дніпра»

Україна, Дніпропетровська область

Тест допоможе згадати імена деяких видатних осіб, які залишили свій слід в історії міста Дніпра й іменами яких названі вулиці.

Місто моє сонячне в променях купається.
І серпанки виткані над Дніпром встають.
Паркам, скверам, вулицям день новий всміхається
Ранком міста рідного, що завжди в строю.

Юрій Поліський

 

 

 

 

 

Уявімо, що місто Дніпро – це історична книга, в якій кожна вулиця займає певну сторінку. Звичайні назви знайомих усім і маловідомих вулиць, проспектів, провулків теж можуть розповісти про цікаві факти і непересічних осіб. Свідки історичних подій – вулиці – не одну сотню років створюють захопливу історію «міста на трьох пагорбах», яке стало містом-мільйонником.

Колись на перших вулицях нашого благодатного краю, в зимівниках, мешкали запорозькі козаки. Пізніше бруківкою крокували ті, хто розвивав Придніпров’я як край багатих рудників і металургії та піклувався про освіту. У ХХ ст. місто прославляли ракетобудівники і підкорювачі космічного простору. Німі свідки війн і революцій, проспекти-вулиці-провулки ще пам’ятають кроки своїх старовинних мешканців, а невблаганний час уже пише нову історію. Забудовники  змінюють історичний вигляд прекрасного міста на Дніпрі, але не можна забувати або змінити його багату та неповторну історію. 

Тест допоможе згадати імена деяких видатних осіб, які залишили свій слід в історії міста Катеринослава-Січеслава-Дніпропетровська-Дніпра й іменами яких названі вулиці міста.

 

Титульне фото  Дніпро з висоти пташиного польоту // https://dnepr.info/ru/
news/ves-gorod-na-ladoni-kak-vyglyadit-dnepr-s-vysoty-ptichego-poleta/

Тетяна Глоба
Створено: 08.09.2022
Редакція від 08.09.2022