Вернісаж талантів металурга

Канов Геннадій Лаврентійович,
Вернісаж талантів металурга

Україна, Дніпропетровська область

  • 1 квітня 1947 |
  • Місце народження: м. Дніпропетровськ |
  • інженер-металург, винахідник

Геннадій Канов постійно перебуває в процесі творчості, його постійно щось цікавить і надихає, а незгасимий талант цієї людини просто вражає.

Канов Геннадій Лаврентійович дуже цікава та інтелігентна людина. Спілкуючись із ним, здається, що його головним завданням є навчання нового покоління, і не лише предмету «інтелектуальна власність». Він постійно перебуває в процесі творчості, його постійно щось цікавить, надихає. Незгасимий талант Геннадія Лаврентійовича просто вражає. Але давайте дізнаємося з чого все почалося.

Народився Геннадій Канов у 1947 року в м. Дніпро, де і провів все своє життя. Це місто стало не тільки рідним, а й справжнім місцем натхнення. В дитинстві та юнацтві брав активну участь у гуртках технічної творчості, захоплювався радіоаматорством, музикою, спортом і багато чим іншим, що, звісно, вплинуло на його світосприйняття та вибір професії.

З особистого архіву Г.Л. Канова.З особистого архіву Г.Л. Канова. 

Закінчивши Дніпропетровський металургійний інститут, він отримав кваліфікацію інженера-електромеханіка. Наукову діяльність розпочав у Всесоюзному науково-дослідному та конструкторсько-технічному трубному інституті. І саме на першому робочому місці Геннадій Лаврентійович оформив свій перший винахід. А всього авторських свідоцтв і патентів в особистому доробку інженера нараховується близько двадцяти.

З особистого архіву Г.Л. Канова.

Трудова діяльність науковця була досить стабільною. На його рахунку двадцятирічний стаж на пускових об’єктах трубної промисловості СРСР, десятирічний досвід управлінської роботи в Міністерстві чорної металургії України, а також у Міністерстві промисловості України. На завершення трудової діяльності й аж до пенсії Геннадій Лаврентійович пропрацював п’ять років викладачем у Національній металургійній академії України на кафедрі «Основи творчості та інтелектуалізації», пізніше її перейменували на кафедру
«Інтелектуальна власність».

Протягом усього зрілого життя винахідник створював не тільки винаходи. Його пристрастю було і залишається написання віршів і трактатів із різноманітної тематики, проте про публікації навіть мови не йшло. Геннадій Лаврентійович не наважувався на це, він вважав всої творіння недосконалими і непрофесійними. Тому підготував три томи своїх віршів у єдиному примірнику для власного архіву. Також у його архіві можна знайти два підручники для студентів ВНЗ із вивчення та дослідження інтелектуальної власності й технічної творчості.

Загалом Геннадій Канов завжди переймався майбутнім і освітою нового покоління. І все це знайшло відображення в його творчому доробку, який чекає на свого читача. А ще Геннадій Лаврентійович є постійним відвідувачем усіх заходів які проводяться в патентно-технічному відділі ДОУНБ. Він уже довгі роки відгукується на всі пропозиції провести зустрічі з молодим поколінням у клубі «Теорія рішення винахідницьких задач». На цих зустрічах Канов формує у студентів знання про основи теорії та головні принципи отримання рішень стандартних і нестандартних винахідницьких задач.

Єлизавета Сибірьова
Бібліографія:

Канов Г.Л. Введение в основы творчества: Учебное пособие для учащейся молодежи.– Дніпропетровськ, 2009.– 375 с.– илл.
***
Канов Г. День святого Валентина: [Стихи] // Кадри металургії.– 2008.– 18 лют.– С. 2.
Створено: 28.07.2020
Редакція від 07.10.2020