Світлана Лобунько: її покликання – бібліотека

Лобунько Світлана Василівна
Світлана Лобунько: її покликання – бібліотека

Україна, Дніпропетровська область

  • 7 липня 1965 |
  • Місце народження: с. Путятине, Близнюківського району Харківської області |
  • Директорка КЗ «Юр’ївська централізована бібліотечна система» Юр’ївської селищної ради

Світлана Лобунько віддана бібліотечній справі, цілеспрямована, мудра і мужня, її незаперечний професіоналізм є взірцем для багатьох колег.

Справа всього життя

Народилася Світлана Василівна 7 липня 1965 року в мальовничому селі Путятине, Близнюківського району, Харківської області. 

З юних літ мріяла пов’язати своє життя з книгою, тому її життєвий вибір був однозначним – набути необхідних знань і втілити в життя дитячу мрію. В 1980 році вступила до Дніпропетровського культосвітнього училища на денне відділення за спеціальністю бібліотечна справа. Після закінчення навчального закладу з відзнакою одержала направлення на роботу до Павлоградської центральної районної бібліотеки на посаду бібліотекаря відділу комплектування та обробки літератури. Час не стоїть на місці. Після поділу Павлоградського району на Павлоградський і Юр’ївський, стала працювати в Юр’ївській центральній районній бібліотеці: провідним бібліотекарем відділу обслуговування, завідуючою відділом комплектування та обробки літератури, з 2004 року – директоркою Юр’ївської РЦБС. 

Новий формат, нові ідеї

Під її керівництвом централізована бібліотечна система набула нового етапу розвитку. В 2004 році капітально відремонтовано приміщення, яке гостинно зустрічало задоволених відвідувачів. Пріоритетом в її роботі стало підвищення кваліфікації бібліотечного персоналу, впровадження в роботу новітніх технологій, креативність та пошук нових ідей. 

Велика заслуга Світлани Василівни в тому, що в 2012 році РЦБС стала переможцем ІІІ раунду Всеукраїнського конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет» за програмою «Бібліоміст». В Юр’ївській центральній районній бібліотеці, в районній бібліотеці для дітей, Вербуватівській та Чернявщинській бібліотеках-філіях обладнали Інтернет-центри. Завдяки залученим спонсорським коштам, бібліотеки значно покращили свій матеріальний стан.

 

У 2013 році на базі центральної бібліотеки почав працювати Центр слов’янської писемності та культури. Він став найбільш авторитетним місцем проведення творчих зустрічей, засідань за круглим столом, презентацій та годин духовності. Під керівництвом Світлани Василівни бібліотеки стали не лише справжніми центрами інформації, а й місцем для неформального спілкування, розвитку творчих здібностей користувачів. Працівники бібліотек не лише підвищують власну кваліфікацію, а й влаштовують тренінги для громадських активістів. 

У 2017 році утворилась Юр’ївська об’єднана територіальна громада, яка стала засновником комунального закладу «Юр’ївська ЦБС» Юр’ївської селищної ради. В нових умовах реалізуються нові проекти. В центральній бібліотеці створюється електронний каталог. Завдяки співпраці з громадською організацією «Надійна сила», центральна бібліотека стала переможцем у конкурсі «Барви твого життя». Бібліотеки змінюють своє обличчя, наповнюються новим змістом, стали помітними в громаді.

Ініціативна, творчо обдарована, вимогливий і здібний керівник – Лобунько Світлана Василівна активна учасниця громадського життя селища та району, користується повагою серед односельців, підлеглих та керівництва, генерує нові ідеї та веде за собою. 

Неодноразово нагороджена Подяками Юр’ївської районної державної адміністрації, Відзнакою голови Юр’ївської районної ради «За заслуги перед районом», Подякою Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Грамотою Дніпропетровської обласної ради, Почесною Грамотою Міністерства культури України. 

Ольга Семенко
Бібліографія:

Євтушенко Є. Два центри Юр’ївської бібліотеки [Текст]:[Про відкриття інтернет-центру в Юр’ївській ЦРБ та в Юр’ївській дитячій бібліотеці] / Є. Євтушенко // Твій рідний край.– 2015.– 19 берез.(№3).-С.5.
Лобунько С. В. Бібліотеки Юр’ївської районної ЦБС в житті сільської громади[Текст]/ С.В. Лобунько // Бібліотечна Дніпропетровщина.- 2012.-№15.- С.34-37.
Лобунько .С. В. Бібліотеки Юр’ївської районної ЦБС в житті сільської громади[Текст]/ С.В. Лобунько// Інноваційна діяльність бібліотек в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень суспільства.-Дніпропетровськ: ЕНЕМ, 2012.- С.49-53.
Лобунько С.В. Гості з Лозової[Текст]: [В центрі слов'янської писемності і культури Юр'ївської центральної районної бібліотеки відбулась презентація літературно-творчого клубу "Лігос"]/С. В. Лобунько // Рідний край.- 2016.- 28 жовт.(№ 43).- С.4.
Лобунько С. В. Місце зустрічі – бібліотека [Текст]:[Щодо свята Всеукраїнського дня бібліотек в Юр’ївській ЦРБ]/ С.В. Лобунько // Твій рідний край.– 2015.– 8 жовт.(№28).- С.2.
Лобунько С. В. Роль бібліотек Юр’ївської районної ЦБС у покращенні правової освіти населення[Текст]/ С.В. Лобунько// Збірник статей з досвіду роботи.-Дніпропетровськ:ДОУНБ,2011.-С.35-37.
Створено: 02.12.2019
Редакція від 01.10.2020