Людмила Шевцова: талант бути керівником

Людмила Павлівна Шевцова
Людмила Шевцова: талант бути керівником

Україна, Дніпропетровська область

  • 18 листопада 1949 року |
  • Місце народження: с. Велика Лепетиха Херсонської області |
  • Директор Нікопольської централізованої бібліотечної системи (1993-2014)

Під її керівництвом було здійснено перепрофілювання бібліотек міста в інформаційно – бібліотечні центри.

Людмила Павлівна Шевцова народилася 18 листопада 1949 року в с. Велика Лепетиха Херсонської області в родині педагогів. В 1954 році родина переїжджає в Малу Лепетиху, де батько очолює середню школу, а мати викладає мовні предмети.
 
В 1967 році Людмила закінчує середню малолепетихську школу і в тому ж році вступає до Херсонського культосвітнього училища на бібліотечне відділення (заочно). В цьому ж році вона була прийнята на посаду бібліотекаря середньої школи с. Мала Лепетиха.
 
В 1972 році  Людмила Павлівна переїжджає в Нікополь, і всім професійним життям для неї стає Центральна міська бібліотека. 
 
В 1972 році вона була прийнята бібліотекарем читальної зали Центральної міської бібліотеки. В 1975 році закінчує заочно Київський Державний інститут культури за фахом бібліотекар-бібліограф.
 
1975 – 1977 рр. – завідуюча абонементом ЦБ.
1977 – 1981 рр. – завідуюча відділом обслуговування ЦБС.
1981-1983 рр. – старший методист ЦБС.
1983-1986 рр. – бібліотекар відділу комплектування ЦБС.
1986-1993 рр. – старший методист ЦБС.
 
З 1993 и по 2014 роки Людмила Павлівна займає посаду директора Нікопольської міської ЦБС. І як директор сумлінно виконує свої адміністративні обов’язки, досконала у вирішенні господарчих та фахових питань. Наполегливо та професійно впливає на розвиток бібліотечної політики в місті. 
 
Бібліотеки Нікопольської ЦБС під її керівництвом приймають участь в акціях і конкурсах, оголошених обласним управлінням культури, обласними бібліотеками, державними установами; виступають на семінарах для шкільних бібліотекарів; раз на місяць інформують міську адміністрацію про масові заходи, що відбуваються в бібліотеках ЦБС.
 
Основні події бібліотечного життя Нікополя в роки керування ЦБС Л.П. Шевцовою:
 
1999  рік – центральна бібліотека працює за проектом програми «Гордість за минуле – думаємо про майбутнє», мета якого привабити молодь до вивчення творів світової літератури. Участь у проекті запропонував виконавчий директор програми Sisters Libraries – Джон  Генрі Фуллен (м. Толідо, штат Огайо, США).

2000 рік – в центральній бібліотеці відбулася зустріч  працівників бібліотечної спільноти міста з виконавчим директором Міжнародної Асоціації міст-партнерів Толідо Джоном Генрі Фулленом.

2002 рік – на базі центральної бібліотеки відбувся семінар бібліотечних працівників області з виховання юнацтва «Вдосконалення і розвиток системи морального виховання молоді в бібліотеках області».

2003 рік – відкриття в Нікопольській центральній міській бібліотеці  та на філії №1 Інтернет-центрів.

2004 рік – за матеріали інформаційно-рекламного змісту бібліотека отримує Подяку з ДОУНБ. 

2005 рік - в рамках мультинаціонального обслуговування бібліотека працює з Нікопольським литовським товариством (НЛО). 
До 60-ти річчя Великої Перемоги читачі центральної бібліотеки беруть участь в міському та обласному конкурсах молодих талантів «Велика Вітчизняна – очима сучасної молоді». Юлія Пришко одержує І премію за свою творчість. 

2006 рік – в центральній міській бібліотеці відбулася зустріч молоді міста  з Координатором студентсько-аспірантських програм фонду імені Фулбрайта в Україні Інною Бариш. Метою Програми наукових обмінів імені Фулбрайта є інтеграція України в міжнародну  наукову спільноту через сприяння обмінами науковців та дослідників України та Сполучених Штатів Америки;
Колектив отримує Подяку ДОУНБ за професійну майстерність, інноваційний підхід та творчий внесок у підвищення ефективності роботи та високий рівень планово-звітньої документації;
Створено службу «Бібліосервіс»  в читальному залі.
Розпочато видавництво щоквартальника «Бібліотечна орбіта Нікополя».
 
Святкування 100 річчя центральної бібліотеки. 
 
2007 рік  – участь у краєзнавчому обласному конкурсі «Дніпропетровщина моя – перлина України» (до 75-ти річчя від дня заснування Дніпропетровської області) , за що отримали в нагороду  музичний центр.
 
2008 рік - відвідування центральної бібліотеки міста лідером народної Партії спікером Верховної Ради Володимиром  Литвином. Подарунок – 500 книжок для бібліотек ЦБС.
 
2009 рік – виступ. на прес-конференції у міськвиконкому про стан роботи ЦБС за участю керівництва міста до дня працівників культури.
 
Бібліотеки міста стають комунальними закладами культури. Розробляється та затверджується статут КЗ «Нікопольська міська ЦБС»
 
2010 рік - успішна робота за Комплексною програмою розвитку Нікопольської ЦБС на 2009-2011рр.; створено Стратегічний план розвитку ЦБС до 2015 року; розпочато роботу за Програмою методичної служби БІБЛІОWORK; розширилась видавнича діяльність ЦБС (посібники, закладки, буклети, бібліографічні покажчики, методичні посібники, «Бібліотечна орбіта Нікопольщини»;
 
Також отримали І місце в обласному літературному конкурсі творчої молоді «Війна без права забуття».
 
2011 рік – активна робота за цільовими комплексними бібліотечними програмами «Великі українці», «Читає світ – читаємо ми», «Бібліотека, як інститут соціалізації молоді».  Методичним відділом продовжується безперервна освіта бібліотечних працівників. Введена нова форма роботи, як заочні школи навчання, бібліотечні лекторії, консультації візуалізації. Розпочинається активна робота з громадою, бібліотекарі починають виходити на вулицю зі своїми пропозиціями і послугами.
 
2012 рік – активна участь всіх працівників в громадських обговореннях «Бібліотека – центр громади». Молодіжним абонементом розпочато програму «Юність з книгою». Бібліотека активно працює з громадськими організаціями, школами, вузами. Активна участь бібліотекарів в днях міста та бібліотек.
 
Персоналом бібліотеки розроблено такі напрямки, як «Серце Скіфії», «Край п’яти Січей», «Нікопольський ярмарок», «Чарівний світ Дніпровських плавнів». В рамках цього проекту вже третій рік поспіль проводиться Відкритий міський художньо-поетичний конкурс «Край п’яти Січей», перед оголошенням якого проводяться ряд заходів для ознайомлення дітей з історією рідного краю. Розроблено туристичні маршрути і проводяться екскурсії «Микитинська, Чортомлицька Січі – найславетніші сторінки козацтва» бібліотекарями Центру.

Програми з краєзнавства та народознавства, які працюють на базі бібліотеки -  філія №5, традиції, обряди нашого краю – це пріоритетний напрямок роботи всіх бібліотек Нікопольської ЦБС. У бібліотеці - філії №1 був успішно впроваджений проект «БІЦ «Слово» на допомогу розвитку туризму на Нікопольщині. Колектив бібліотеки-філіалу №2 понад 13 років працював за комплексною програмою «Моє коріння тут, у цій землі». А проаналізувавши досвід інших бібліотек, персонал бібліотеки дійшов висновку, що пріоритетним напрямком роботи бібліотечного національно-патріотичного центру «Явір» буде саме краєзнавство, як дієвий засіб патріотичного виховання молоді. А на базі бібліотеки - філії №3 був відкритий Центр народно-прикладного мистецтва «Майстри Нікополя».

Під керівництвом Людмили Павлівни відбулося відкриття на базі Центральної бібліотеки Центру слов’янської писемності і культури; КіноБукЦентру «Книга на екрані». Бібліотекарями молодіжного інформаційного центру започатковано рух буккроссингу;
 
Людмила Павлівна завжди користувалась великим авторитетом серед колег в місті та області. Має подяки, пошани та грамоти від обласного та місцевого керівництва за плідну роботу ЦБС, а в 2004 році отримала грамоту від Міністерства культури України за підписом міністра Богуцького за неоціненний досвід в бібліотечній справі, та як людина, що досконало знає свою роботу.
 
Своїм життєвим кредо вважає: «Життя не посилає нам таких випробувань, з якими б  ми не впорались».
Найголовніша мета у житті – бути потрібною людям, робити людям добро.
Олена Стовба
Бібліографія:

• Шевцова Л.П. Наши библиотеки занимают первые места на конкурсах// Репортер. – 2006. – 28.09. – с.12.;
• Шевцова Л. Справжні культурно-просвітницькі осередки// Нікопольська правда. – 2004. – 30.09. – с.4;
• Шевцова Л. Избам-читальням жилось лучше, чем современным библиотекам//Нікопольська правда. – 2000. – 30.09. – с.6.;
• Федюнина Н. Остров ума или бедности? Интервью с директором ЦБС Шевцовой Л.П.// Нікопольська правда. – 1999. – 30.09. – с.4.;
• Шевцова Л. Скарбниця знань [ЦБС]//Нікопольська правда. – 2005. – 29.09. – с.2.;
• Шевцова Л.П. «Нам трудно, но мы живем». Беседа с журналисткой Жежуриной И.//Нікопольська правда. – 2002. – 28.09. – с.8.;
• Шевцова Л. Книги библиотеке из рук автора [А. Дробота]// Нікопольська правда//2000. - 14.10. – с.7.;
• Сабанина Л. Свет книги: интервью с директором ЦБС Л.П.Шевцовой//Нікопольська правда. – 1996. – 26.12. –с.2.;
• Шевцова Л. Встреча с читателями//Нікопольська правда. – 1989. – 02.03. – с.3.;
• Шевцова Л. За дело, юные краеведы!// Нікопольська правда. – 1988. – 14.04. – с.6.
Створено: 17.10.2017
Редакція від 09.09.2020