Бондар Світлана Михайлівна - майстер бібліотечної справи

Бондар Світлана Михайлівна
Бондар Світлана Михайлівна - майстер бібліотечної справи

Україна, Дніпропетровська область

  • 28 січня 1948 - 24 березня 2013 |
  • Місце народження: с. Щорськ, Щорського району Дніпропетровської області |
  • Директор Криворізької ЦБС (1998-2013)

За час її керівництва бібліотеки району стали інформаційними та культурними центрами громади.

«Життя коротке, та безмежна штука. І незглибиме творче ремесло…»

Ці Франкові слова можна взяти епіграфом до професійного шляху талановитого керівника книгозбірень Криворізької ЦБС Бондар Світлани Михайлівни.  

Світлана Михайлівна народилася 28 січня 1948 року в с. Щорськ, Щорського району Дніпропетровської області. Ще з малечку Світлана мріяла стати медиком, але доля склалася по-іншому.

У 1969 році юна та мрійлива дівчина закінчує Дніпропетровське культурноосвітнє училище, та здобуває кваліфікацію бібліотекар середньої категорії. Саме з цього моменту розпочинається трудовий шлях Світлани Михайлівни. Натхненно працюючи, ця рішуча жінка успішно долає професійні сходинки: від бібліотекаря до завідуючої районною бібліотекою для дітей. Потім Світлана Михайлівна вступає до вишу, а в 1992 році закінчує Київський державний інститут культури та здобуває кваліфікацію бібліотекар-бібліограф. А згодом, з 1998 року, займає посаду директора Криворізької централізованої бібліотечної системи. Саме тут розкрився її духовний та інтелектуальний потенціал. Тепло своєї душі, невгамовність свого щирого серця вона щедро дарувала всім оточуючим, за що вони завжди відповідали взаємністю. 

Професійна та творча діяльність

До сфери професійних інтересів Світлана Михайлівна відносила впровадження інноваційних підходів, які було зосереджено на найважливіших ділянках роботи, зокрема, процесах обслуговування користувачів. Також вона активно втілювала бібліотечну рекламу як інструмент позитивного іміджу бібліотеки, завжди заохочуючи своїх підлеглих до активного мислення, розвитку їхніх особистостей і професіоналізму. За час свого керівництва найважливішим досягненням Світлана Михайлівна вважає видання методичних матеріалів з досвіду роботи сільських бібліотек району. А завдяки її невтомній праці в бібліотеках району ніколи не згасав вогник творчості та пізнання. 

Світлана Михайлівна доклала багато зусиль для того, щоб бібліотеки Криворізького району були теплими і затишними, а їхні книжкові фонди відповідали сучасним запитам користувачів. Вона завжди мала своє особисте бачення подальшого розвитку бібліотек системи – перетворення їх на сучасні інформаційні, просвітницькі та культурно-масові центри. Мріяла про те, щоб кожна сільська бібліотека опалювалась, і кожний бібліотекар працював на повну ставку. 

Бібліотечна справа стала для неї покликанням всього життя. Переступивши вперше поріг бібліотеки, вона залишилася в ній назавжди. До своєї праці Світлана Михайлівна завжди підходила творчо, креативно, тому з іскрою ентузіазму і вічного неспокою в душі, з нотою неабиякого оптимізму вона все своє життя працювала на бібліотечній ниві. Скільки людських сердець пересіялось через руки і душу Світлани Михайлівни, скільки широких шляхів відкрила вона для криворізького читача! Вона ріднила людей із прекрасним, відкривала їм красу і силу слова. Що може бути достойнішим?

Упродовж багатьох років Світлана Михайлівна була депутатом Лозуватської сільської ради. Брала участь в громадському житті Криворізького району. Мала особисті публікації в газеті «Сільське Криворіжжя». Працювала в районній комісії зі сприяння сім’ї та школі, була учасником багатьох районних заходів.

За сумлінну, багаторічну працю її неодноразово нагороджено грамотами голови Дніпропетровської ОДА, голів Криворізької райдержадміністрації та райради, відзнаками й подяками від управління культури.

Усі її здобутки стали можливими завдяки працьовитості, наполегливості, а найголовніше – людяності. Так, саме – людяності та доброму щирому серцю!

Її життєве кредо – досягнення поставленої мети. Тому вона все життя досягала реалізації своєї мрії – панування творчої атмосфери у колективі.

24 березня 2013 серце талановитого, досвідченого, кваліфікованого керівника, вірного товариша, доброї і життєрадісної жінки, на жаль, перестало битися. 

Світла пам’ять про Світлану Михайлівну Бондар назавжди залишиться в серцях тих, хто її знав.

Катерина Колєснікова
Бібліографія:

Бондар С. Прекрасне завжди поруч // Сільське Криворіжжя.– 2008.– 20 берез.
Бондар С. Біль і пам’ять // Сільське Криворіжжя.– 2004.– 14 лют.
Бондар С. Болить в моїй душі: 15 лютого – 16-та річниця виведення радянських військ з Афганістану // Сільське Криворіжжя.– 2005.– 10 лют.
Бондар С. Берегиня духовності // Сільське Криворіжжя.– 2005.– 29 верес.
Бондар С. Господарка книгозбірні // Сільське Криворіжжя.– 2005.– 24 лют.
Бондар С. «Війна без права забуття // Сільське Криворіжжя.– 2005.– 5 трав.
Бондар С. Наш район – це наша гордість // Сільське Криворіжжя.– 2005.– 22 груд.
Бондар С. Завжди у пам’ яті народній // Сільське Криворіжжя.– 2005.– 22 груд.
Бондар С. У кожної людини є рідна мова // Сільське Криворіжжя.– 2006.– 23 лют.
Бондар С. Пророк українського народу // Сільське Криворіжжя.– 2007.– 15 берез.
Бондар С. Вони слугують людям // Сільське Криворіжжя.– 2007.– 26 верес.
Бондар С. Така близька і рідна // Сільське Криворіжжя.– 2007.– 31 трав.
***
Білецька Л., Литвиненко К. З аурою добра і тепла // Сільське Криворіжжя.– 2005.– 3 листоп.
Остренко О. Прийшла у світ добро творити // Сільське Криворіжжя.– 2008.– 31 січ.
Лазарєва С. За покликанням // Сільське Криворіжжя.– 2013.– 7 берез.
Лазарєва С. Світла пам’ять // Сільське Криворіжжя.– 2013.– 28 берез.
Створено: 25.04.2018
Редакція від 17.09.2020