Вулиця Січових Стрільців

Вулиця Січових Стрільців

Вулиця Січових Стрільців — вулиця у Шевченківському районі Дніпра у межах давніх районів Половиці та Млинів.

Вулиця Січових Стрільців — вулиця у Шевченківському районі Дніпра у межах давніх районів Половиці та Млинів. Тягнеться від проспекту Яворницького на південь угору другого пагорба довжиною 3300 метрів. Колишні назви: Олександрівська, Артема.

До перейменування за декомунізації  2016 року носила назву вулиця Артема.

Олександрівська вулиця спланована у Катеринославі на початку 19 сторіччя. Названа на честь російського імператора Олександра I.
Спочатку вулиця доходила до Великої Базарної вулиці, після чого переходила у Нікопольський шлях, що йшов степом. На мапі 1903 року забудова Олександрівської вулиці доходить до Слов'янської (сучасна Драгоманова), а на мапі 1910-1915 років — вже до проспекту Орлика.

Олександрівську вулицю перейменували на честь більшовика Артема (Сергєєва, загинув 1921 року) у 1923 році, за рішенням президії Катеринославського губвиконкому.

Вулиця Січових Стрільців - історичний центр Дніпра. Деякі будівлі мають справжню історичну цінність, і можуть допомогти бажаючим зануритись в атмосферу давнього міста Катеринослава. Але зовсім недалеко від старих будинків красуються нові хмарочоси, які нагадують нам про те, що зараз XXI сторіччя, і місто розвивається, набуваючи сучасного вигляду. 

 

Створено: 12.09.2023.
Редакція від 13.09.2023.
Світлана Чорноус