Оксана Скорик: школа – її покликання

Скорик Оксана Дмитрівна
Оксана Скорик: школа – її покликання

Україна, Дніпропетровська область

  • 19 березня 1971 |
  • Місце народження: м. Дніпропетровськ |
  • Вчитель географії та фізичного виховання КЗ «Миколаївська ЗОШ №1 І–ІІІ ступенів», колишня директорка (2013-2017)

Вона завжди поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, вміє розкрити творчі можливості учнів і пробудити жадобу знань. А головне – навчає дітей мислити.

Кожен із нас від самого дитинства обирає собі приклад для наслідування. Саме в школах діти знайомляться зі своїми справжніми вчителями. Як важливо, щоб цей приклад був гідним. Діти завжди прагнуть доброти, любові та турботи. Саме такими якостями володіє вчителька географії та фізичного виховання комунального закладу «Миколаївська ЗОШ №1 І–ІІІ ступенів» Оксана Дмитрівна Скорик.

Оксана Дмитрівна – чудовий педагог, любляча дружина, гарна мама. А ще – дбайлива бабуся, незважаючи на свій молодий вік. Цю людину можна охарактеризувати не тільки прикладом жіночності, елегантності, стилю та смаку, але й умінням бачити прекрасне і творити його своїми руками. 

 Усі роки викладання в школі вона виховує в дітях дисципліну та відповідальність, це можу сказати від себе, бо 10 років тому я сама закінчила цю школу. Саме її предмети були для мене дуже важливими, але зараз не про це.

Колись міська дівчинка і уявити не могла, що доля занесе її в маленьке село Миколаївка. Але всі ми знаємо, що кохання завжди відкриває перед нами нові двері та нові можливості, саме так і сталося.

Оксана закінчила Дніпропетровську дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву, ставши кандидатом у майстри спорту. Постійні тренування виснажували, але це був цікавий і наповнений юнацькими прагненнями період, оповитий першими відзнаками та досягненнями. В 1987 році в Сімферополі команда, в якій грала Оксана, під керівництвом тренера Володимира Миколайовича Ткаченка зайняла перше місце на змаганнях чемпіонату. Це фото саме з того дня.

Після закінчення 10 класів школи втупила до Криворізького педагогічного інституту, де і познайомилась зі своїм чоловіком – Веніаміном Дмитровичем Скориком. Навчалася на факультеті географії та біології, а, маючи диплом спортивної школи, могла викладати і фізичне виховання. Після закінчення ВНЗ, вже будучи заміжньою, переїжджає викладати в школі на батьківщині свого чоловіка. 

Амбіційна та винахідлива, вона давно виявила в собі хист «творити руками» щось нове та незвичне. Щорічні виставки в школі були заповнені роботами учнів, яких вона навчала, та і самої Оксани Дмитрівни. Уміння не тільки виготовляти красиві поробки, але й зацікавити цим дітей, а головне – навчити їх, це справжній талант.

Вона активно бере участь у шкільних і сільських масових заходах, проводить цікаві уроки, веде гурток з трудового навчання та секцію баскетболу. Новизна робіт із паперу, пластиліну, різноманітні вишивки та квіти з бісеру просто зачаровують з першого погляду. Ці роботи були представлені на всіх районних і обласних заходах школи. Треба зазначити, що і сьогодні багато поробок прикрашають стіни бібліотеки зроблені власноруч Оксаною Дмитрівною.

 Завдяки своїм організаторським здібностям та наполегливій праці з 2013 року по 2017 рік була на посаді директора школи. За цей час вона провела величезну роботу над розвитком школи. Саме в ці роки Миколаївська середня школа вдихнула в себе «друге життя» та змінила свій вигляд як ззовні, так і зсередини.
 
Оксана Дмитрівна молода, красива, енергійна, впевнена в собі, завжди може зацікавити дітей до роботи та наполегливих старань в навчанні. З батьками – толерантна та ввічлива, в колективі педагогів користується високим авторитетом. Саме вона, єдина з вчителів школи спонукала своїх учнів подарувати бібліотеці літературу, яка тепер є на полицях бібліотеки-філіалу №15 села Миколаївка-1.

Видатна людина, на мій погляд, це та, яка досягла свого успіху сама, власними стараннями та зусиллями, яка реалізувала себе в житті як особистість і продовжує розвиватись у всіх напрямках. Саме такою і є Оксана Дмитрівна Скорик, в неї завжди є чому навчитись і це стосується не лише творчих здібностей, а й життєвих принципів. Наполегливість та жіноча грація дуже гармонійно поєднуються в цій людині, а ще працелюбство, прагнення до справедливості, вміння висловлювати свою думку, йти до досягнення своєї мети – це все притаманно саме їй. Я дуже рада, що Оксана Дмитрівна навчала мене в школі і я маю можливість знати її особисто. 

Можливо хтось думає, що для того, щоб стати гарним педагогом достатньо закінчити педагогічний інститут, але цього буде замало. Робота вчителя – це щоденна праця в першу чергу над собою, а далі вже реалізація та втілення всіх своїх навичок в дітях. Доки в наших школах є такі вчителі, як Оксана Дмитрівна – у наших дітей є майбутнє.

Ольга Щербак
Бібліографія:

Шевцова З.І. Широке село під горою: карнаухівські хутори - Миколаївка - 1: Док. худ. вид. / З. І. Шевцова. – Дніпропетровськ : Монолит, 2017. - 416с., іл.
Олійник Н. Успіх приходить до тих, хто любить те, що робить // Дніпровська зоря. – 2014. №22. - С. 3.
Створено: 02.12.2020
Редакція від 07.12.2020