Олександр Миколайович Нежигай: сучасний творець майбутнього музики!

Олександр Миколайович Нежигай: сучасний творець майбутнього музики!

Україна, Дніпропетровська область

  • Роки життя 30 листопада 1955 |
  • Місце народження: Кривий Ріг |
  • композитор, викладач, голова Дніпропетровської організації Національної спілки композитоірв Україи

композитор, викладач, голова Дніпропетровської організації композиторів України, а також надзвичайно цікава та цілісна особистість!

Олександр Миколайович Нежигай вражає з перших хвилин, заворожує та надихає своєю енергією та відношенням до життя. Це приклад людини, яка завжди прямує своїм шляхом та знаходить можливості там, де закриваються двері.

Олександр Нежигай народився 30 листопада 1955 року в Кривому Розі.

Під час навчання в загальноосвітній школі відвідував музичну школу, але після її закінчення вступив до гірничо-механічного технікуму. За роки навчання в технікумі зрозумів, що хоче пов’язати своє життя з музикою, тож після його завершення вступає до Криворізького музичного училища. Навчання приносить йому задоволення, він присвячує йому кожну хвилину та не бажає марнувати часу, освоює не тільки навчальну програму, але і виходить за її межі. Прагнучи розширити свої знання робить спроби домовитись про навчаеня на двох напрямках одночасно, а коли це не вдається, то виказує бажання самостійно освоїти програму другого курсу та одразу перейти на третій. Коли обидві спроби провалюються, то вчитель Олександра Миколайовича пропонує йому з’їздити до Одеської консерваторії, де після прослуховування йому пропонують одразу вступати, не чекаючи закінчення музичного училища. Це був унікальний випадок, і більшість вважала, що йому вдалося зробити це лише завдяки великим грошам.

Навчаючись в консерваторії Олександр Нежигай довів, що заслужив своє місце, що дійсно має талант та неймовірну 

працьовитість. Він майже залишився викладати в консерваторії після її закінчення, але обставини приводять його до Дніпра. Загалом, він тричі переїжджав до Дніпра, і лише в 2008 році остаточно переїхав до нашого міста, коли очолив Дніпропетровську організацію Національної спілки композиторів України.

В 2011 році Олександр Миколайович отримав державне звання «Заслужений діяч мистецтва України».
О. М. Нежигай за роботоюЗ 2013 року викладає в Дніпропетровській консерваторії ім. М. Глінки. Учні Олександра Миколайовича згадують його з теплою посмішкою та пов’язують найкращі моменти навчання з його іменем:

"Займатись із Олександром Миколайовичем було одним задоволенням. Він настільки творча та приємна людина, що уроки з композиції пролітали зовсім швидко. Музика створювалася в простій та невимушеній атмосфері. Він допоміг опанувати основи написання мелодій та підштовхувала до створення власного, неповторного твору. В мене залишились найкращі спогади про цей час і я безмежно вдячна йому за творчу підтримку та натхнення." (Олександра Залогіна, учениця О. М. Нежигая з ДМШ №1).

Сучасні умови диктуються свої правила, але не дивлячись на складність ситуації, Олександр Миколайович зберігає позитивний настрій та намагається якнайкраще організувати роботу спілки, щоб давати можливість її членам творчо розвиватись та стимулювати їх на плідну роботу. Щорічно проводяться звітні концерти організації, які отримали назву «Прем’єри року», на яких композитори представляють музичні твори написані за рік. Цього року спілка проводить композиторський конкурс на твори поетів срібного віку. Конкурс проводиться вдруге, вперше він выдбувся в 2013 році. Особливість цього конкурсу в тому, що кожен учасник подає журі два конверти підписані одним девізом, обраним самим учасником. В одному з конвертів оригінальний твір учасника, в іншому- інформація про нього. Журі спочатку обирає найкращий твір, і лише потім відкриває відповідний конверт з інформацією про учасника. Олесандр Нежигай цього року відмовився від ролі судді в конкурсі, бо сам вирішив прийняти в ньому участь.

Олександр Миколайович Нежигай поєднує в собі риси творчої особистості та дисциплінованого організатора, та випромінює надзвичайну енергію, яка не залишає байдужим та надихає на творчість!

Посилання в Інтернеті:

http://composersukraine.org/index.php?id=281 Нежигай Олександр Миколайович на сайті Національної спілки композиторів України

http://www.musnotes.com/contemporaries/Nejigai/ стаття присвячена творчості О. М. Нежигая на сайті «Музыка в заметках»

http://aleksandrnezhigaj.musicaneo.com/ru/ особистий сайт О.М.Нежигая, на якому можна ознайомитись з нотами та творами композитора

https://www.youtube.com/channel/UCtZ1Z8AT2vJpthojbC-iBTw канал О. М. Нежигая на відео-хостінгі Youtube
 

Шевцова Анастасія
Створено: 31.03.2017
Редакція від 29.09.2017