«Мистецький провулок «Dnipro Art Street» – арт-простір під відкритим небом

«Мистецький провулок «Dnipro Art Street» – арт-простір під відкритим небом

У центрі міста Дніпра існує Арт-простір під відкритим небом «Мистецький провулок «Dnipro Art Street».

Арт-простір під відкритим небом «Мистецький провулок «Dnipro Art Street» з'явився у місті Дніпрі 10 вересня 2022 р. за адресою: вул. Троїцька 5а. Його відкрила Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну імені Вадима Сідура.

Провулок з’єднує дві основні площі містаГероїв Майдану та Троїцьку. Потрапити до Мистецького провулку «Dnipro Art Street» можна з площі Героїв Майдану (ліва сторона будівлі WorkUA) або з площі Троїцької. Локація відкрита щодня з 8-ї до 20-ї години.

Перед відкриттям сучасні митці прикрасили невеличкий простір стінописами, настінними картинами, металевими панно. Він постійно оновлюється і поповнюється новими роботами. Серед артоб’єктів локації портрет Олеся Гончара, піаніно, ремінісценція Аліни Набоки на найвідомішу роботу дніпровського митця Іллі Кабакова – інсталяцію «Людина, яка полетіла в космос зі своєї кімнати», робота скульпторів Надії Отряжої та Федора Бушманова, портрет українській письменниці Марко Вовчок, стінопис, присвячений архітектору Павлу Нірінбергу, колаж руху громадського спротиву окупації «Жовта стрічка», великий мурал, що у баченні художниці з Харкова, яка переїхала до Дніпра з початком вторгнення рф, Ніни Костюшко (псевдо – Ніна Іжак, Nina Ezhik) уособлює наше місто і багато інших.

На території провулка постійно відбуваються мистецькі акції, художні виставки, квести, під час яких на локації можна зустріти цікавих особистостей та митців нашого міста.

Офіційна сторінка Мистецького провулку на Фейсбук – «Місце сили «Мистецький провулок Дніпро».

Створено: 12.04.2024.
Редакція від 12.04.2024.
Віра Піскун