«Місце щасливих людей» у Дніпрі

«Місце щасливих людей» у Дніпрі

  • Роки життя |
  • Місце народження: |

У м. Дніпро з’явився новий мурал, присвячений українському музикантові Кузьмі Скрябіну.

17 червня у місті Дніпро з’явився новий мурал. На вулиці Південній, на будівлі, в якій працює заклад харчування «Svitlo cafe-bar», з’явився стінопис з портретом українського музиканта Кузьми Скрябіна. Окрім портрета співака, на муралі написано слова із його відомої пісні «Місце щасливих людей» а також цитата самого Кузьми: «Живи так, щоб було з чого поржати».

«Місце щасливих людей»

Можливо, треба було жити, як всі
А я хотів інакшим бути завжди
Так скучно
Плисти по течії з ними
Можливо, я не дав тобі теплоту
І ти не знаєш погляд через фату
Логічно
Як можна було з тим жити
А пам'ятаєш?
Метро нічного Берліна
І наші тіні на стінах
Місця щасливих людей
А пам'ятаєш?
Балкон під небом Мадріда
І на трибунах коріди
Місця щасливих людей
Тягуча павутина зйомних квартир
І дві душі пробиті сотнями дір
Так страшно
Коли не знаєш, що завтра
Тепер я оглядаюсь на ті часи
І знаю ціну світлої полоси
Не варто
Шукати винних крім себе
А пам'ятаєш?
Страшенний шторм на Мальдівах
На фотках ніс обгорілий
Місця щасливих людей
А пам'ятаєш?
Старий кабак на Бродвеї
Цибуля, сир і печеня
Місця щасливих людей
Я наперед ніколи не вивчаю маршрут
Мені неважливо, тільки б ти була тут
Все рівно
Куди нас понесе вітер
В житті не важливий сигнал GPS
Якщо не один ти рюкзак свій несеш
То знайдеш
Для себе десь таке місце
А пам'ятаєш?
Велосипеди в Парижі
І в Закопаному лижі
Місця щасливих людей
А пам'ятаєш?
Наш Новий рік в електричці
І Лондон як на відкритці
Місця щасливих людей
А пам'ятаєш?
Холодне пиво Стокгольма
І знову ми були двоє
Місця щасливих людей
А пам'ятаєш?
Як я втікав з інститута
Шоби з тобою побути
І до сих пір я тут є.

Пісні Андрія Кузьменка (17.08.1968–02.02.2015), що працював на сцені під псевдо «Скрябін», знають напам'ять тисячі українців, і сьогодні вони звучать в Україні та за кордоном, їх переробляють та переспівують найпопулярніші виконавці.

Формування особистості хлопця відбувалося під впливом матері Ольги Михайлівни, вчительки музики. Батько музиканта, Віктор Кузьмич, був інженером. Саме мати з першого класу, як згадував Кузьма, «гумовим тапочком заганяла його в музичну школу», яку він і закінчив по класу фортепіано. Першим поштовхом до захоплення музикою була пісня The Beatles «Lady Madonna», яку Кузьма почув у 10 років. Тоді ж він самотужки зібрав і розмалював свою першу електрогітару. Захоплення панк-музикою прийшло до майбутнього артиста з творчістю шотландської групи The Exploited. З’явилася група «Ланцюгова реакція», для репетицій якої використовувався актовий зал школи, де навчався Андрій.

А. Кузьменко здобув медичну освіту – за бажанням батька закінчив стоматологічний факультет Львівського національного медичного університету. Служив у прикордонних військах, де надавав допомогу постраждалим внаслідок землетрусу у Вірменії у 1988 р., отримав звання лейтенанта медичної служби.

У 1986 р. створив групу «Скрябін». З 1987 р. написав пісні «Lucky Now, Brother», «Так То Вже Є». Спочатку майже всі пісні Кузьма писав англійською мовою, а потім перекладав їх українською. 29 червня 1989 р. учасники групи записали композицію «Feel the Pain» та її україномовний варіант – «Чуєш біль». У 1991 р., на фестивалі «Червона Рута», гурт посів третє місце. Дискографія гурту «Скрябін» налічує до 30 альбомів. Серед них «Стриптиз», «Озимі люди» (2002), «Натура» (2003), «Альбом» (2004), «Танго» (2005), «Гламур» (2006), «Про любов?» (2007), «Моя еволюція» (2009).

Андрій Кузьменко був не лише музикантом, а й ведучим успішних телепроєктів, продюсером, шоуменом і автором книжок «Я, «Побєда» і Берлін», «Я, Паштєт і Армія», «Місто, в якому не ходять гроші», «Я, Шонік і Шпіцберген».

Російсько-українська війна на Сході України дуже вплинула на музиканта та його творчість. Він продовжував своє професійне та творче життя, але і став активним учасником антивоєнного руху та благодійником. Користуючись власною популярністю, музикант активно висловлював свою громадянську позицію всіма можливими засобами. Він був активною особистістю. Займався лижним спортом, біатлоном, плаванням. Знав англійську та польську мови. Любив свою сім'ю – дружину Світлану та дочку Марію-Барбару.

Співак посмертно нагороджений орденом Захисника кордону батьківської землі під номером 001, який вручили його батькові на концерті пам'яті Кузьми в Києві в травні 2015 р.

Фото авторки

Створено: 22.06.2023.
Редакція від 22.06.2023.
Віра Піскун