Людмила Поляновська: шлях до успіху

Поляновська Людмила Валентинівна
Людмила Поляновська: шлях до успіху

Україна, Дніпропетровська область

  • 21 лютого 1981 |
  • Місце народження: смт. Петропавлівка Дніпропетровської області |
  • Директор КЗ «Петропавлівська центральна районна бібліотека Петропавлівської районної ради»

Директор Петропавлівської центральної районної бібліотеки Людмила Поляновська – професіонал з невпинною жагою пізнання нового.

Найскладніше почати діяти, все інше 
залежить тільки від наполегливості.
                                                             Амелія Ергарт

Поляновська Людмила Валентинівна народилася 21 лютого 1981 року в смт. Петропавлівка Дніпропетровської області в сім’ї шахтаря та бухгалтера. Батьки виховали у своїх дітях дисциплінованість, працелюбність та зробили все, аби ті здобули добру освіту.

Після закінчення загальноосвітньої середньої школи, в 1999 році Людмила Валентинівна прийшла працювати в Петропавлівську бібліотеку для дітей бібліотекарем читального залу, потім стала завідуючою дитячою бібліотекою. В 2006 році вона очолила Петропавлівську центральну районну бібліотеку, гідно продовжила справу своїх попередників. Для набуття нових знань вступила до Харківської академії культури на бібліотечний факультет, поєднуючи навчання з роботою. Глибокі знання, здобуті в академії, вона вміло використовує в професійній діяльності.

Це – самозабутньо працелюбна, високоінтелектуальна, гідна, порядна, інтелігентна, щедрої душі людина, прекрасний керівник. Уся її трудова діяльність від бібліотекаря до директора присвячена розбудові бібліотечної галузі Петропавлівщини. Своїм умінням працювати з людьми, аналізувати й оцінювати їхню роботу Людмила Валентинівна заслужила великий авторитет і глибоку довіру серед бібліотечних працівників району. Життєве та професійне кредо – професіоналізм, жага до пізнання нового, мудрість, відданість справі. Стрімко крокуючи професійними сходинками, сформувала своє бачення розвитку бібліотечного обслуговування. 

Завдяки ініціативності директора, вмінню реагувати на нові явища в суспільстві та бібліотечній справі останнє десятиліття діяльності бібліотеки стали періодом постійного розвитку закладу, були відкриті нові інформаційні центри, зокрема, слов’янської писемності та культури, кімната слави воїнів АТО та волонтерів). Удосконалювалась система обслуговування користувачів, зростав рівень проведення просвітницьких заходів, поглиблювалась співпраця з багатьма суб’єктами соціуму. За роки її директорства бібліотека досягла стабільного рівня фінансування.  

До сфери професійних інтересів Людмила Валентинівна відносить комп’ютеризацію бібліотек, впровадження інновацій у практику роботи. Завдяки Раді Міжнародних Наукових Досліджень та обмінів (ІРЕХ) і впровадженню в Україні програми «Бібліоміст» колектив Петропавлівської центральної районної бібліотеки у 2012 році взяв участь у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використання вільного доступу до Інтернету» та отримав перемогу. За сприяння Посольства США в Україні в бібліотеці створено Інтернет-центр. Всіма новітніми технологіями мешканці району користуються безкоштовно. В 2016 році розпочали створення електронного каталогу.

Людмила Валентинівна Поляновська – генератор нових перспективних ідей у царині бібліотечної справи, ініціатор інноваційних проектів, останній серед яких є відкриття молодіжного центру «FOCUS» HUB.

Вона має свій погляд на бібліотеку сьогодні, а саме – новітні комп’ютерні технології повинні стати найважливішим стратегічним ресурсом, який забезпечує інноваційний розвиток бібліотек. Багато сил і енергії Людмила Валентинівна віддає облаштуванню приміщення, за допомогою зміни простору намагається створити новий образ бібліотеки, здатний задовольнити очікування і потреби читачів в інформації та якісному обслуговуванні.

Вона вражає своєю небайдужою позицією стосовно потреби бібліотек у суспільстві, глибиною сприйняття дійсності, своїм оригінальним баченням стосунків «бібліотека-молодь», підтверджуючи: бібліотеки потрібні молоді. Отже, майбутнє у бібліотек є!

Дбає директор не тільки про високий рівень роботи бібліотеки, а й про відпочинок співробітників, шукає спільне, що може об’єднати колектив у відзначенні свят, проведенні дозвілля вважаючи, що головне – це колектив однодумців і доброзичливі взаємовідносини у колективі. До сфери особистих інтересів належить читання, зустрічі з друзями, спілкування з рідними. Вона має хорошу, дружню сім’ю: чоловіка і двох синів. Також займається колекціонуванням.

За вагомий внесок у розвиток культури району Л.В. Поляновську нагороджено подяками і грамотами Дніпропетровської обласної державної адміністрації, обласної ради, районного відділу культури, Петропавлівської райдержадміністрації, районної ради.

Її плани щодо подальшого розвитку бібліотеки – збереження закладів культури як інформаційних центрів із достатнім фінансуванням та комплектуванням, введення в практику роботи нових технологій, перебування в центрі культурного життя громади. Саме тому вона має багато публікацій на сторінках місцевої газети «Степова зоря» з питань краєзнавства та організації роботи бібліотек.

Життєве кредо її – горіти і запалювати інших. Мета у житті – служити книзі та людям.

Валентина Ляхімець
Бібліографія:

Поляновська Л.В. Районній бібліотеці – 80 // Степова зоря.– 2016.– 6 жовт.– С. 8.
Поляновська Л.В. Перемога єднає покоління // Степова зоря.– 2016.– 19 трав.– С. 6.
Поляновська Л.В. Сучасні бібліотеки змінюють життя // Степова зоря.– 2012.– 29 верес.– С. 2.
Поляновська Л.В. З любов’ю до рідного краю // Степова зоря.– 2007.– 24 лют.– С. 2.
Моторя Н.М., Поляновська Л.В. Це свято назавжди // Степова зоря.– 2008.– 27 верес.– С. 1.
Моторя Н.М., Поляновська Л.В. Почесна місія бібліотек – утверджувати високі духовні ідеали нації // Степова зоря.– 2006.– 30 верес.– С. 4.
Моторя Н. М., Поляновська Л.В. Книжковий дім і люди в нім // Степова зоря.– 2007.– 28 верес.– С. 8.
Створено: 08.05.2019
Редакція від 23.09.2020