Тетяна Іванівна Бобошко: життя, присвячене служінню книги

Бобошко Тетяна Іванівна
Тетяна Іванівна Бобошко: життя, присвячене служінню книги

Україна, Дніпропетровська область

  • 15 березня 1960 |
  • Місце народження: с. Новотроїцьке П’ятихатського району Дніпропетровської області |
  • Директор КЗК Криничанської районної ради «Криничанська центральна районна бібліотека»

Директор КЗК Криничанської районної ради «Криничанська центральна районна бібліотека», високопрофесійний та креативний фахівець бібліотечної справи.

Професійна та творча діяльність

Тетяна Іванівна Бобошко народилась 15 березня 1960 року в селі Новотроїцьке П’ятихатського району Дніпропетровської області. У 1978 році закінчила Дніпропетровське культурно-освітнє училище за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія». Свій трудовий шлях Тетяна Іванівна розпочала методистом Криничанської ЦБС, а з квітня 1997 року працює директором КЗК Криничанської районної ради «Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих».

Тетяна Бобошко працьовита, щиро віддана бібліотечній справі особистість, високопрофесійний  фахівець, має різнобічні глибокі знання, креативне мислення, вміє швидко приймати рішення, чітко ставити перед колективом завдання і створювати умови для їх виконання.

 

Під її керівництвом у бібліотеці створено сучасний інформаційний центр, мета якого –забезпечити всебічний і рівний доступ до інформації всім жителям регіону, підтримати розвиток культури читання, виконувати місію просвітництва та формування культурного середовища.

Окрім цього Тетяна Іванівна опікується господарськими питаннями і успішно вирішує їх. У результаті її наполегливості та старання заклад має естетичний вигляд, створено комфортні умови для роботи й обслуговування відвідувачів бібліотеки. Вона доклала багато зусиль для того, щоб центральна районна бібліотека у 2012 році отримала світле просторе приміщення.

Завдяки ініціативності директора, вмінню реагувати на нові явища в суспільстві та бібліотечній справі, бібліотеки  району розробляють і впроваджують в роботу різноманітні інноваційні проекти та заходи, цільові комплексні програми, які дають можливість покращити імідж бібліотек, розвинути співпрацю з громадами та громадськими організаціями.

Так, у 2013 році бібліотека стала одним із переможців проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використання вільного доступу до Інтернету» в межах програми «Бібліоміст». Створено блог «Бібліотечна Криничанщина» та сторінку на Facebook «Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих», де постійно висвітлюється та анонсується робота книгозбірень району. Статті з досвіду роботи друкуються й на сторінках районної преси.

Бобошко Тетяна Іванівна постійно налаштовує бібліотечних працівників до активної участі у  різноманітних конкурсах. Так, за останні роки, колектив КЗК «Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих» брав участь у регіональних кампаніях «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара», «Дмитро Яворницький – ім’я, овіяне легендами», «Улюблені поети Придніпров’я», «Павло Загребельний – письменник, якого читають», у Шевченківському літературному фестивалі «От де, люде, наша слава, слава України!», в обласному проекті до 70-річчя Перемоги. А п’ять років поспіль бібліотечні працівники брали участь в обласній презентації-бенефісі «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення». Колектив неодноразово відзначали подяками та дипломами за активну участь у заходах обласного значення. 

 

Під керівництвом Тетяни Іванівни Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих стала базою для проведення обласних заходів. А саме: ІІ обласна літня школа молодого бібліотечного лідера «Молодий бібліотечний лідер Дніпропетровщини-2018», семінар-тренінг для бібліотекарів відділів комплектування й обробки літератури та бібліографів міських і районних ЦБС «Інформаційно-бібліотечні ресурси: проблеми формування, використання,  доступу», творча майстерня «Європейська інформація: від пізнання до досвіду», творча лабораторія «Сільська бібліотека і громада: спілкування, взаєморозуміння, співпраця». Колектив на чолі з директором відзначено подякою за професійну майстерність, інтенсивну та напружену роботу з організації підготовки та проведення заходів.

В обраній бібліотечній професії її приваблює спілкування з людьми, а сфера професійних інтересів пов’язана з впровадженням інновацій, рекламною діяльністю бібліотеки, розвитком інформаційних послуг. Вона має багато публікацій на сторінках місцевої преси з різних питань бібліотечної практики.

Життєвим кредо для себе вважає чесність, порядність, справедливість, а невичерпна енергія її підсилює впевненість у власних силах і можливостях. При цьому вона надзвичайно товариська, комунікабельна, легка у спілкуванні людина, завжди готова ділитися душевним теплом і щедрістю душі, а найкращі перлини людських стосунків – любов, взаєморозуміння, щира повага людей – завжди зігрівають її серце.

Нагороди та відзнаки

Тетяна Іванівна Бобошко має багато відзнак, серед них: 

• почесна грамота Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм і з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек;

• грамота голови Дніпропетровської обласної ради «За вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм»; 

• почесна відзнака голови Дніпропетровської бібліотечної асоціації «За розвиток бібліотечної справи регіону» та символ Перемоги «Бібліотечна Ніка»;

• грамоти та подяки голови районної державної адміністрації й голови районної ради за сумлінну багаторічну працю, вагомий внесок у примноження культурної спадщини і духовних надбань українського народу та з нагоди професійного свята – Всеукраїнського Дня бібліотек.

Тетяна Панасенко
Бібліографія:

Бобошко Т. Заглянь в природу рідного села // Нові рубежі.– 2009.– 15 квіт.– С. 3.
Бобошко Т. І нових, щасливих сторінок // Нові рубежі.– 2012.– 24 берез.– С. 1.
Бобошко Т. Що зараз головніше в житті – книга чи комп’ютер? // Нові рубежі.– 2012.– 28 квіт.– С. 3.
Бобошко Т. Громадські обговорення // Нові рубежі.– 2012.– 7 лип.– С. 1.
Бобошко Т. Сенс її життя – бібліотека // Нові рубежі.– 2013.– 29 черв.– С. 1.
Бобошко Т. Городян вітали і наші бібліотеки // Нові рубежі.– 2013.– 21 верес.– С. 7.
Бобошко Т. Унікальні осередки культури // Нові рубежі.– 2013.– 28 верес.– С. 5.
Бобошко Т. Покликання – бібліотекар // Нові рубежі.– 2013.– 21 груд.– С. 2.
Бобошко Т. Щастя людини – в її руках // Нові рубежі.– 2015.– 17 січ.– С. 3.
Бобошко Т. Ділилися досвідом // Нові рубежі.– 2015.– 25 квіт.– С. 4.
Бобошко Т. Дивовижний світ бібліотек // Нові рубежі.– 2015.– 26 верес.
Бобошко Т. Завжди поруч з книгою // Нові рубежі.– 2016.– 11 черв.– С. 4.
Бобошко Т. У царстві мудрості, історії і книг // Нові рубежі.– 2015.– 1 жовт.– С. 5.
Бобошко Т. Книги для бібліотеки // Нові рубежі.– 2016.– 8 жовт.– С. 1.
Бобошко Т. Улюблені поети Придніпров’я // Нові рубежі.– 2017.– 18 лют.– С. 1.
Бобошко Т. Мультимедійна техніка для бібліотек // Нові рубежі.– 2017.– 25 берез.– С. 2.
Бобошко Т. Віддана професії // Нові рубежі.– 2017.– 8 квіт.– С. 1.
Бобошко Т. Берегині книгозбірні // Нові рубежі.–2017.– 16 груд.– С. 2.
Бобошко Т. Весняний ювілей колеги // Нові рубежі.– 2018.– 24 берез.– С. 1.
Бобошко Т. Бібліотека нас єднає // Нові рубежі.– 2018.– 7 лип.– С. 4.
Створено: 26.04.2019
Редакція від 01.10.2020