Сергій Бурбело - представник нової генерації творчої інтелігенції

Сергій Бурбело - представник нової генерації творчої інтелігенції

Україна, Дніпропетровська область

  • Роки життя 1985 |
  • Місце народження: Дніпро |
  • живописець

Талановитий дніпропетровський художник, член Національної спілки художників України, директор Дніпровського музею українського живопису.

Сергій Володимирович Бурбело народився у Дніпропетровську в 1985 році. З раннього дитинства захопився малюванням. Після гімназії у 2000 році вступив на факультет живопису до Дніпропетровського театрально-художнього коледжу (викладачі Г. Чернета, І. Коваленко, А. Антонюк, О. Пахомова), який закінчив з відзнакою. Потім із успіхом закінчив архітектурний факультет Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

У своїх проектах Сергій експериментує, об’єднуючи живопис із архітектурою. Теми, які надихають і хвилюють молодого художника: заповідні та архітектурні пам’ятки України, екологія навколишнього середовища, витоки патріотизму нації. Знімав навіть короткометражні фільми та перемагав на кінофестивалях «Кінофронт 2008», «Дніпропетровськ – любов моя». Займався скульптурою і розписом.

Працюючи у Дніпропетровському художньому музеї, був організатором і постійним учасником виставок молодих митців «Молодь ХХІ», «Молодильні яблука»; фестивалю «Маяк» та інших. На початку 2013 року відбулася перша персональна виставка Сергія Бурбела «Визібране» – у відділі мистецтв Дніпропетровської обласної універсальної бібліотеки. Виставка мала успіх у відвідувачів і набула широкого розголосу у ЗМІ. Того ж року Сергій влаштувався на роботу до новоствореного Музею українського живопису (museum-painting.dp.ua), де зараз працює на посаді директора.

Роботи художника висувались на здобуття мистецької премії «АРТИС», а в 2016 році Сергій став переможцем міського конкурсу молодих художників  «Germinal» .  На початку 2017 року у Дніпропетровському художньому музеї демонструвалась виставка живописних творів Сергія Бурбела з однойменної пейзажної серіїї «Qirim», розпочатої ще 2013 року. «Inspire-материалами для створення циклу стали враження та нотатки з численних подорожей автора до Криму. Центром художньої уваги Сергія стали легко впізнавані історичні місця багатонаціонального і багатостраждального півострова» (з публікації сайту dnepr.mobi)

Сергій Бурбело (повніше)

Нині, тісно працюючи з засновником музею українського живопису Олегом Наумовим та художниками Дніпра, Сергій Бурбело знаходить все нові ідеї для цікавих виставок. Як він вважає, музеїв у нашій країні та місті катастрофічно не вистачає, тому в Художньому музеї представлені роботи майстрів різних періодів і країн.
Для пана Сергія музей – це не тільки експозиція. У ньому проводиться дослідницька і наукова робота. Вона полягає в тому, щоб знайти і відновити втрачені матеріальні носії періоду відродження 1920-х рр.

З ініціативи директора працівники музею знаходять нащадків і родичів художників, збирають їхні особисті речі, пензлі, мольберти, фарби, палітри, що залишилися у них. Це безцінні носії матеріальної культури тієї епохи. Усе це вимагає величезної і кропіткої роботи, щоб віднайти їх, провести експертизи, визначити реальну наукову цінність. У деяких випадках вони потребують реставрації для їх подальшого збереження. Усі віднайдені речі входять у постійну експозицію.

Сергій Бурбело – ініціатор не менш значної частини наукової роботи – освіти. Виставки, лекції, спеціалізовані екскурсії, особливо для школярів – обов’язкова складова цієї роботи. На базі програми міського голови Дніпра Бориса Філатова «Культурна столиця» організовані групи городян відвідують музей безкоштовно. Для них проводяться спеціальні екскурсії, можна пройти майстер-клас у графічній майстерні. В музеї також працює майстерня гарячої художньої емалі.

Молодий художник не байдужий до перспектив розвитку музею. За допомогою програми «Культурна столиця» музей має план розвитку, зокрема музейного провулку, який поруч із музеєм, музейного саду та даху музею, чим, за його задумом, повинно завершитися створення сучасного культурного центру в Дніпрі.

Під керівництвом С. Бурбела музей набуває популярності нестандартними методами в своїй роботі. Нещодавно тут була організована фотовиставка газети «День» – широко відомої в нашій країні. Великий потік відвідувачів наочно показав ту зацікавленість, яку вона викликає.

Сергій Бурбело живе своєю справою. Його життєве кредо: «Ще дуже багато потрібно зробити для справжнього відродження мистецької слави Придніпров’я і Дніпра».

 

Більше читати і дивитись про автора:

http://dnepr.mobi/wp-content/uploads/2017/01/thumb4ebed02ce9680bb9dc1da913eaad18c2.png
http://pvgazeta.info/region/kultura/5469-xudozhnik-sergj-burbelo-lnasha-krana-djsno-bagata-na-pamyatki-ta-prirodn-di
https://vk.com/burbelosart?z=video-4370216_170809508%2Fvideos-4370216%2Fpl_-4370216_-2

 


 

Створено: 19.05.2017
Редакція від 07.09.2020
Юрій Райхель (За матеріалами газети «День»)
Бібліографія:

Література:
Кокошко Ю. Зимой нам снится буйство красок: [выст. пейзажной живописи на вернисажах Днепропетровска] // Днепр вечерний.– 2013.– № 18 (8.02).– С. 7.
Кокошко Ю. ТОП-5 патриотических картин: [полотна днепропетр. мастеров отражают события в Украине] // Днепр вечерний.– 2014.– № спецвып. (17.10).– С. 16.
Кокошко Ю. Крым в темноте: [персонал. выст. картин С. Бурбело в Музее украинской живописи] // Днепр вечерний.– 2016.– № 8 (2.02).– С.9.
Райхель Ю. Світло Музею українського живопису [музей та його директор С. Бурбело] // День.– 2017.– № 28–29 (17–18 лют).
* * *
Сергій Бурбело. QIRIM : Каталог виставки / Дніпропетровський музей українського живопису. – Дніпропетровськ, 2017.
Сергій Бурбело. QIRIM : Альбом вибраних творів / Дніпропетровський музей українського живопису. – Дніпропетровськ, 2017.