Дніпро. Стінопис на ґанку

Дніпро. Стінопис на ґанку

Жар-птиці, півні, павичі, журавлі та лебеді в стилі петриківського розпису прикрашають будинка на житловому масиві Парус у Дніпрі.

Житловий мікрорайон Парус (Вітрило) розташований на заході Дніпра, західніше житлових мікрорайонів Покровський і Червоний Камінь. Цей район забудований у 1980-х рр. багатоповерхівками 9–14 поверхів.

Мешканці району – активні й ініціативні. В одній із багатоповерхівок, за адресою Гідропаркова, 9 мешканці вирішили створити чудовий стінопис. Вони підготували фасад, купили матеріали й обрали мотив для того, щоб прикрасити під’їзди. Таким мотивом став всесвітньо відомий петриківський розпис, який мешканці вважають свого роду оберегом.

Місцева мешканка – талановита художниця та дизайнерка Анжеліка Бугаєць прикрасила кожен із під'їздів авторськими малюнками у стилі петриківського розпису. На фасадах під'їздів пишаються жар-птиці, півні, павичі, журавлі та лебеді. Це – малюнки відомих майстрів петриківського розпису, а саме – Марії Яненко, Олександра Опарія, Ольги Черьомушкної, Ніни Турчин, які Анжеліка талановито і майстерно скопіювала. Всі роботи доповнені яскравими кольорами, що яскраво підкреслює символізм і естетичність робіт. Тож стіни будинку вже чотири роки поспіль прикрашають птахи та квіти.

Створено: 02.03.2024.
Редакція від 02.03.2024.
Віра Піскун