Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС»

Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС»

Україна, Дніпропетровська область, м. Жовті Води

В ній все особливе – і колектив, і жага інноваційної діяльності, і трепетне ставлення до її величності Книги та Читача.

Погляд у минуле

У дитинстві та молодості ми всі складаємо собі уявлення про ті чи інші речі, про те чим наповнений цей світ. Та зростаючи, вони можуть змінюватися, набувати іншого змісту, наповнюватися професійним та життєвим досвідом. Мабуть багато хто у ранньому віці уявляє собі бібліотеку такою. Книгозбірня уявляється лабіринтом височезних стелажів, між якими можна заблукати і там зануритися у глибокі роздуми та фантазії. Обов’язковий також образ бібліотекаря, у якого в голові зберігається весь каталог бібліотеки. Іншою бібліотека є для тих, хто отримав фахову освіту. Бібліотека стає омріяним місцем роботи. А якщо це центральна бібліотека міста, то працювати у ній справжня удача.

Центральна бібліотека м. Жовті Води заснована у 1971 році. Вона пройшла цікавий шлях становлення і формування книжкового фонду з 5 тисяч примірників на початку, до 56 тисяч на сьогодні. З кожним роком вона поповнювалася новою літературою, періодичними виданнями. Змінювалися приміщення, формувався і розширювався її колектив. У 1977 році була створена Централізована бібліотечна система, у складі 5 бібліотек, з Центральною бібліотекою – методичним центром. З трепетом, переступають її поріг молоді бібліотекарі, завжди відчуваючи підтримку, вичерпну професійну пораду. Зустрітися з усіма працівниками ЦБС можна саме у Центральній бібліотеці на семінарах, різноманітних практикумах, заходах міського масштабу, святкових, присвячених тій чи іншій особистості. Тут царить атмосфера досконалості та щоденної творчості. Це складний механізм, який працює злагоджено завдяки професійним діям всього колективу. 

Погляд крізь призму сьогодення
 
Нові часи надають нові можливості. Погляди з часом змінюються, набувають все більшого професіоналізму та компетентності. На сьогодні Центральна бібліотека це інтерактивна платформа всебічної інформаційної допомоги громади, осередок безкоштовного доступу до всіх інформаційних ресурсів та посередник між місцевою владою та жителями міста. Це забезпечується завдяки професійній майстерності всього колективу.
 
Методико-бібліографічний відділ Центральної бібліотеки (завідуюча відділом З.І. Сербул) є територіальним методичним центром, як для бібліотек КЗК «Жовтоводська ЦБС», так і для всіх бібліотек нашого міста. Це місток, який підтримує творчі зв’язки з бібліотечними закладами України, області, міста. Саме завдяки плідній праці цього відділу у діяльність Центральної бібліотеки запроваджується досвід, який є прикладом. Це справжній «мозок», який здійснює аналітико-прогностичну діяльність та експертну оцінку роботи структурних підрозділів, надає методичну, практичну, консультаційну допомогу, організовує проведення бібліотекознавчих досліджень, здійснює проведення електронної звітності в Електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України, запроваджує як традиційні так і інноваційні форми бібліографічної роботи з використанням електронних інформаційних ресурсів. 
 
Відділ, який забезпечує успішне функціонування, як Центральної бібліотеки, так і всієї ЦБС – відділ комплектування і обробки документів. Тут панує атмосфера точності, пунктуальності. З цього відділу Центральної бібліотеки починається шлях книги до читача. Головні завдання над якими він працює: підвищення якості комплектування фонду, технічна обробка нових надходжень, ознайомлення з новими надходженнями, організація передплати періодичних видань, забезпечення організації системи каталогів і картотек, створення електронного каталогу та його поповнення, співпраця з видавництвами. Від успішної роботи цього відділу залежить формування фонду, який задовільнить запити всіх без виключення користувачів.
 
 
Справжнім «фронт-офісом» Центральної бібліотеки є відділ обслуговування (завідуюча відділом Л.Г. Ізмоденова). Саме його працівники це  комунікатори, які створили потужний центр для спілкування, освітнього розвитку, соціалізації різноманітних вікових, професійних категорій користувачів. Саме відділ обслуговування:
• Створює інформаційну взаємодію з місцевою владою, накопичує у своїх фондах і забезпечує вільний доступ до інформації загальнодержавного та регіонального змісту.
• Є центром громадських ініціатив, де можна отримати правову інформацію, та скористатися вільним доступом до інтернету, з метою отримання правових знань. Спільно з партнерами проводить активне правове просвітництво та велику кількість заходів, які стимулюють інтерес до правової інформації.
• Являється креативним майданчиком, що постійно відкритий для запровадження бібліотечної модернізації. Тут діє БібліоМедіаЦентр з широким центром послуг, в розпорядженні якого всі необхідні технічні засоби, для проведення лекцій, семінарів, круглих столів та творчих зустрічей. Відвідувачі центру мають можливість скористатися мережею Internet, отримати консультацію з питань автоматизації та євроінтеграції, відвідати кінопоказ та пограти у настільні ігри.
• Здійснює бібліотечно-інформаційне обслуговування непрацездатних і соціально незахищених членів громади, реалізовуючи програму соціокультурної реабілітації населення міста Жовті Води «Від серця до серця: бібліотека шляхи соціалізації особистості», залучаючи непрацездатних та соціально незахищених громадян до читання, створюючи для них рівноправні умови.
• Має юнацьку кафедру, яка забезпечує молодь та підлітків необхідною просвітницькою, правовою, медичною інформацією. Її діяльність спрямована на те щоб стати ланкою довіри, психологічної підтримки, соціального порятунку. Вона підтримує обдаровану молодь, надає можливість презентувати свою творчість на різноманітних заходах, що проводяться у Центральній бібліотеці.
• Функціонує як багатопрофільний центр дозвілля жовтоводців, створивши два читацьких об’єднання різного направлення: літературну студію «Горицвіт» та літературно-музичний салон «Натхнення», згуртувавши творчу еліту міста. Тут розкриваються справжні таланти, народжуються перлини поезії і прози, діє як острівець дозвілля, духовності та культури.
 
Всі відділи Центральної бібліотеки успішно функціонують завдяки високопрофесійному менеджменту, який забезпечує дирекція. Директор КЗК «Жовтоводська ЦБС» К.М.  Бєлякова. Саме з її ініціативи Центральна бібліотека взяла участь і була визначена переможцем конкурсу проектів бюджету участі з проектом «Library Hub: сучасний простір у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС». Мета цього проекту створення безкоштовного мультимедійного простору для зустрічей, навчання, обміну думками та ідеями. Дирекція проводить активну фандрейзингову діяльність, яка сприяє розвитку Центральної бібліотеки, підвищенню якості бібліотечних послуг, створює всі умови щоб зустріч з книгою для користувачів була подією, щоб Центральна бібліотека м. Жовті Води була дієвою соціальною інституцією, яка забезпечує вільний доступ до інформації та є одним із кращих закладів культури міста.
Тетяна Демиденко
Бібліографія:

Централізована бібліотечна система// Місто наших мрій і сподівань.-Жовті Води, 2007.- С.224-231.
Безрукава К. Центральна бібліотека – переможець конкурсу «Все про Європу»: [Центральна бібліотека серед переможців конкурсу згідно програми «Еразмус+»]/К. Безрукава//Жовтоводські вісті.-2016.-12 лют.- С.11.
«БібліоМедіаЦентр» допоможе жовтоводцям: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відкрито інформаційний «БібліоМедіаЦентр»]// Жовтоводські вісті.- 2016.- 27 трав.- С.8.
Демиденко Т. Скарби сучасного інфо-простору: [У Центральній міській бібліотеці відбувся міський бібліографічний квест «Шукаємо скарби сучасного інфо-простору»]/Т.Демиденко// Жовті Води.- 2016.- 22 квіт.- С.5.
Ізмоденова Л. Неоціненний скарб народу: [У Центральній бібліотеці відбулася філологічна скарбниця до Дня рідної мови]/Л. Ізмоденова //Жовтоводські вісті.- 2017.- 24 лют.- С.2.
Ізмоденова Л. Поезія, як океанська хвиля…: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС»відбувся ІІІ поетичний фестиваль «Молодий Горицвіт»]/Л. Ізмоденова// Жовтоводські вісті.- 2018.- 13 квіт.- С.2.
Ізмоденова Л. Світова рекордсменка – гордість Жовтих Вод: [У Центральній бібліотеці КЗК»Жовтоводська ЦБС» відбувся захід з нагоди Всесвітнього дня здоров’я]/Л. Ізмоденова //Жовтоводські вісті.-2015.-10 квіт.-С.1.
Історичними стежками рідного краю:[У читальному залі Центральної бібліотеки відбулася краєзнавча розвідка «Маловідомими сторінками історії рідного краю»] //Жовті Води.- 2018.- 11 трав.- С.2.
Кушнерук О. Жовті Води – моя святиня золота: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулося засідання літературно-музичного салону «Натхнення»]/О. Кушнерук // Жовтоводські вісті.- 2017.- 2 черв.- С.3.
Кушнерук О. На крилах її поезій: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулася презентація поетичної збірки Н.Р. Фесенко «Поезія мого серця»]/О. Кушнерук // Жовтоводські вісті.- 2017.- 22 верес.- С.3.
Кушнерук О. Я, у світі людей: [У Центральній бібліотеці пройшов тренінг по формуванню комунікативних навичок]/О.Кушнерук //Жовті Води.- 2016.- 12 серп.- С.5.
Павло Загребельний – письменник, якого читають: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбувся захід в рамках регіональної кампанії «Павло Загребельний письменник, якого читають»]// Жовтоводські вісті.-2018.- 4 трав.- С.1.
«Перо – це наша спільна доля»: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулося засідання літературної студії «Горицвіт»]// Жовтоводські вісті.- 2016.- 25 листоп.- С.7.
Презентація роману «Забудь річка»: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулася презентація роману братів Капранових «Забудь-річка» ]// Жовтоводські вісті.-2017.- 14 квіт.- С.3.
Різдвяний майстер-клас у бібліотеці: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбувся різдвяний майстер-клас]// Жовтоводські вісті.-2018.- 19 січ.- С.2.
Сіра Н. Герої, які змінили Україну: [У Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулася презентація книги Руслана Сан-Марино «Пробудження. Про революцію з перших вуст»]/ Н.Сіра //Жовтоводські вісті.-2017.- 27 січ.- С.2.
Стороженко А. Фестиваль європейського кіно відкрито:[На базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» відкрито фестиваль європейського кіно]/А. Стороженко //Жовтоводські вісті.- 2018.- 27 лип.- С.2.
Стороженко А. Що таке «безпечний Інтернет»?: [У БібліоМедіаЦентрі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулася віртуальна подорож «Безпечна інтернет-країна»]/А. Стороженко //Жовтоводські вісті.-2017.-10лют.-С.10.
Створено: 06.12.2018
Редакція від 21.09.2020