Бондар Павло Володимирович
Pavlo_Bondar_chudojnik_portretyst
Україна, Дніпропетровська область
- 2 березня 1990 |
- Місце народження: Дніпро |
- художник-портретист
Павло Бондар – художник-автодидакт, пише портрети, бо в них він бачить таємниці душі, намагається зрозуміти і відтворити на папері риси непростого характеру.
Вуглик з берегів Дніпра
Коли несподіваний вітер
Роздмухує з icкри пожар,
Люди cліпі помітять:
Не марно вуглик лежав!
Дмитро Кедрін
Павло Бондар народився у м. Дніпро 2 березня 1990 року. У дитячі роки займався музикою, вокалом, бойовими видами спорту, любив малювати і завжди бачив себе художником. Після закінчення середньої школи, в 2007 році вступив до Дніпропетровського Державного Аграрного Університету на факультет менеджменту і маркетингу.
Паралельно з освоєнням економічних наук захоплювався живописом. Знайомлячись із творчістю майстрів жанрового та портретного живопису І.М. Крамського, С.С. Щукіна, Д.Г. Левицького, хлопець вивчає прогрес технічних образотворчих навичок, опановує мистецтво композиції та побудови полотна.
Перегортаючи енциклопедії з малювання він осягав один із найбільш цікавих видів творчості, де вільні лінії малюнка, виконаного олівцем, здатні відобразити цілий світ. Недарма близькі друзі Павла називають його Вугликом, адже улюбленими матеріалами молодого художника стають вуглинки, олівці та пастельні крейди. З перших своїх портретів художник зосереджується на відтворенні людських почуттів, душевних порухів моделі. Орієнтуючись на роботи зарубіжних професіоналів, прочитану літературу, набуті навички, хлопець виробив свою програму зображення портрета людини, віддаючи пріоритет вивченню його внутрішнього психологічного світу.
Випадкове побачення Павла з дівчиною призвело до дворічного малювання картини «Дівчина з березою»
Багато його робіт мають жіночі імена, бо присвячені жіночім образам, які є для художника натхненням і справжніми творчими музами. Портрети просякнуті особливою сердечністю та ліричністю, вони нібито наповнені сонячним сяйвом і душевним теплом. Наприклад, портрет італійської актриси Моніки Беллуччі був намальований у пошуку ідеалу краси, уособлення жіночності. Випадкове побачення Павла з дівчиною призвело до дворічного малювання картини, яка отримала назву «Дівчина з березою», де тонко поєдналася природність, в якій злилися природа і дівчина. Емоційний стан митця передає портрет «Минуле і сьогодення» намальований сірими відтінками пастелі на темно-сірому папері.
Відкриваючи різні грані людського характеру художник пише проникливі сімейні портрети, дивовижно поетичні образи люблячих матерів. Дитячі портрети овіяні дивним світлом, вони зворушливі й ніжні, наповнені свободою та грайливістю. У кожній роботі майстра спостерігається прагнення досягти справжнього реалізму, різноманітності, природності та простоти зображення людини.
Цікавим досвідом для Павла стала участь в експериментальному арт-проєкті «Вісім сердець», де разом із музикантом Костянтином Битеєвим він представив публіці вісім своїх найбільш емоційних картин і розповів, що відчував у момент їхнього написання. Любов, романтика, захоплення, біль... Все це, можна було побачити і відчути під звуки гітари та пісні молодого музиканта.
Творчі пошуки портретиста
Портрети, майже, всі натуру мають.
Ім’я – сам обираю й благословляю.
Як хтось портрети почитає,
То може й сам себе впізнає!
Григорий Божок
У роки навчання Павло брав активну участь у розвитку творчого життя університету, організовував виставки-ярмарки творчих робіт молодих художників і скульпторів «Colour palette» і щорічний фестиваль «Студентська весна». У 2011 році взяв участь у Всеукраїнському фестивалі соціальної реклами, де здобув перше місце в тематичний номінації «Відеореклама», створивши зворушливий ролик «Крапля крові – життя людини». У 2013 році презентував свою роботу на Міжнародному фестивалі соціальної реклами у м. Дніпро, де особливу увагу глядачів привернув його відеоролик «Любовь без троеточий», який отримав приз глядацьких симпатій.
Іноді Павло не проти посміхнутися сам і «посміхнути» глядачів, тоді він дарує своїм шанувальникам веселі та соковиті шаржи. Беручи активну участь у громадському житті регіону молодий художник неодноразово організовував різноманітні майстер-класи. Так, на акції «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» гостям і мешканцям міста цікаво було не тільки спостерігати за процесом створення малюнку у творчій майстерні «Малюємо портрет швидко і весело», а ще й залюбки замовляти свій портрет у Павла на добру згадку про свято .
Із великим задоволенням і щедрістю він ділиться своїм досвідом і власними напрацюваннями з іншими людьми. Під час реалізації соціокультурного проєкту «ART-резиденція у бібліотеці», що був організований Дніпропетровською обласною науковою бібліотекою ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, художник провів низку інтерактивних уроків, на яких навчав присутніх основам малювання, відкривав свої маленькі секрети майстерності.
У доброзичливій та неформальній атмосфері роблять перший крок у мистецтві учасники творчого об’єднання «Вуглики», де керівником і викладачем виступає молодий художник Павло Бондар. Його творчі заняття наповнені цікавою інформацією та практичними знаннями, вони допомагають людям будь якого віку побороти свої страхи, відкрити в собі творчі здібності та створити перші в своєму житті твори. Спілкування з творчими особистостями стимулює портретиста до підкорення нових професійних вершин.
Унікальний арт-проєкт «Смачні обличчя» представив серію портретів найвідоміших людей планети, створених із продуктів харчування
Молодий художник ініціював унікальний арт-проєкт «Смачні обличчя», де представив серію портретів найвідоміших людей планети, створених із продуктів харчування. Вівсяні пластівці, хліб, вино, кава, апельсиновий сік, шоколад, суші – це далеко не повний перелік «смачних фарб», які у мистецькому баченні неординарного творця стають матеріалом для написання дивовижних портретів. Вибір інгредієнтів для написання своїх творчих робіт художник пояснює тим, що ці продукти безпосередньо пов’язані з героями портретів. Наприклад, портрет Вінсента Ван Гога, який довгий час жив у злиднях, виконаний з хліба і чорного чаю. Працюючи над портретом Єлизавети II, художник використав вівсяні пластівці, які є традиційним англійським сніданком. Із дитячим запалом і безпосередністю фуд-художник створював фруктовий портрет королеви електронної поп-музики Lady GaGa. Екстравагантний образ співачки Павло передав яскравими фарбами, смаками соковитих ківі та гранату і бризками тепла апельсинового соку. Етапи створення кожного свого «смачного» портрета Павло Бондар фіксує на відеокамеру, закріплену над полотном. Це дозволяє простежити поетапність створення на білому папері цих дивовижних портретів.
Неординарний портретист каже, що коли створює свої роботи, для нього, насамперед, важливий сам процес, тож за допомогою технології Stop Motion він намагається покадрово відобразити історію народження портрета. Кожен день вільний художник вивчає нові прийоми у жанрі портрету, натюрморту та пейзажа. Із зацікавленістю пробує свої сили у сфері дизайну. Наприклад, його творча робота «Чарлі Чаплін і хлопчик» стала родзинкою в оформленні Кіномайстерні. Павло із задоволенням організовує зустрічі з цікавими людьми, створює унікальні відео-роботи для показу на великому екрані, малює швидкі портрети за 20 хвилин, розробляє креативні логотипи та дивує своїх прихильників польотом своєї безмежної фантазії.
Редакція від 07.09.2020