Ліліана Бондаренко: відданість обраному шляху

Бондаренко Ліліана Миколаївна
Ліліана Бондаренко: відданість обраному шляху

Україна, Дніпропетровська область

  • 18 квітня 1962 року |
  • Місце народження: село Михайлівка, Шахтарського району, Донецької області |
  • Директор Павлоградської міської ЦБС

Директор Павлоградської міської ЦБС уміло поєднує виробничо-господарську діяльність, керівництво кадрами та впровадження сучасних послуг в бібліотечній справі.

Ліліана Миколаївна народилась 18 квітня 1962 року в селі Михайлівка, Шахтарського району Донецької області. У 1983 році закінчила Харківський державний інститут культури, де здобула вищу освіту. 

Свою трудову діяльність розпочала з посади завідуючої профспілкової бібліотекою. З 1996 р. працювала в бібліотечній системі м. Павлограда на посаді завідуючої філією № 4. З грудня 2003 року очолює Павлоградську міську ЦБС. 

Найважливішим досягненням за період роботи на посаді директора вважає кропітку роботу з бібліотечним персоналом, удосконалення профілювання бібліотек, поглиблення інформаційної діяльності. До сфери професійних інтересів відносить комп’ютеризацію бібліотек ЦБС, впровадження інновацій в практику роботи, рекламу інноваційної діяльності.

За період свого керівництва зробила значний внесок для перетворення бібліотек системи на провідні культурно-просвітницькі та інформаційно-освітні заклади регіону. Будь-яку справу – від адміністративно-господарської до методично-консультаційної Ліліана Миколаївна виконує професійно. Вона уміло поєднує виробничо-господарську діяльність, керівництво кадрами та впровадження сучасних послуг в бібліотечній справі. За час її керівництва бібліотеки системи докорінно змінили свій зовнішній вигляд, стиль та форми роботи, були оснащені новим сучасним бібліотечним обладнанням.

Ліліана Миколаївна докладає багато зусиль для формування інформаційно-бібліотечних ресурсів, їх ефективного використання та збереження.

Л.М. Бондаренко особисто є автором багатьох конкурсних проектів на здобуття грантів від різних українських і світових грантодавців. Під її керівництвом лише у 2017 році бібліотека та організації-партнери отримали позабюджетних коштів майже на 1 млн. грн.

За час керівництва Л.М. Бондаренко у Павлоградській міській ЦБС створено унікальну систему підготовки та підвищення професійного рівня бібліотечних кадрів. Щороку серед бібліотекарів проводяться 4 конкурси з професійної майстерності, які вимагають від учасників не тільки майстерного володіння своєю професією, але й швидкого опанування багатьма суміжними спеціальностями, бездоганного володіння сучасними інформаційними технологіями.

Ліліана Миколаївна хоче бачити Центральну бібліотеку інформаційним, культурним і дозвіллєвим  центром, і докладає до цього багато зусиль. Тому має плани щодо подальшого розвитку ЦБС, де на першому місці постає питання інформатизації та автоматизації бібліотек.

Колектив ЦБС є учасником усіх науково-практичних конференцій з розвитку бібліотечної справи в регіоні. На базі павлоградських бібліотек постійно проводяться обласні семінари, засідання клубів ділового спілкування, регіональні тренінгові форуми. В останні роки бібліотечне обслуговування вийшло за кордони бібліотечних приміщень і максимально наблизило свої сучасні інноваційні послуги та сервіси до користувача в Інтернеті. Міська ЦБС має власний сайт, 9 професійних блогів. Статті з досвіду роботи друкуються в регіональних і всеукраїнських виданнях. У 2014 році публічні бібліотеки Павлограду одними з перших в області приєдналися до Єдиного краєзнавчого каталогу Дніпропетровщини і стали учасниками світової бібліотечної мережи.

Як директор Ліліана Миколаївна бере активну участь у громадському житті, а саме у загальноміських акціях, цільових програмах, підтримує зв’язки з міською радою, громадськими організаціями.

Для себе визначила життєве кредо – не плач, не бійся, не проси!

Найбільш цікавою професійною сторінкою для себе вважає призначення на посаду директора ЦБС.

Має публікації на сторінках газети «Західний Донбас», які стосуються питань удосконалення діяльності бібліотек міста.

Мета у житті для Ліліани Миколаївни – зберегти систему бібліотек.

За високий професіоналізм Л.М. Бондаренко неодноразово отримувала Подяки, відзнаки облдержадміністрації, міського голови. У 2015 році Ліліану Миколаївну нагороджено Почесною відзнакою Дніпропетровської бібліотечної Асоціації «За розвиток бібліотечної справи регіону» та статуеткою «Ніка». А у вересні 2017 році вона отримала відзнаку міського голови «За заслуги перед містом».

Тетяна Борисенко
Бібліографія:

Короткова Н. Для библиотеки – «Все свои» // Популярные ведомости.– 2017.– № 12.– С. 2.
Бібліотеки Павлограда святкували подвійний ювілей! // Культурний калейдоскоп Павлограда // Західний Донбас.– 2016.– № 45 (9.11).– С. 2.
Вовк Г. Поетична вітальня «Осіння акварель» // Західний Донбас.– 2016.– №42 (19.10).– С. 8.
Похиленко Н. А встречу назначим в библиотеке! // Популярные ведомости.– 2016.– №40 (5.10).– С. 20.
Похиленко Н. «Если люди идут к нам, значит, у нас действительно интересно»: Павлоградские библиотеки превратились в центры общения // Популярные ведомости.– 2016.– №5 (3.02).– С. 7.
Третьяк А. В Павлограді вшановували культпрацівників та народних аматорів // ТН-экспресс.– 2015.– № 47 (18.11).– С. 3.
Похиленко Н. Теперь в библиотеке будет своя видеокамера // Популярные ведомости.– 2014.– №39 (24.09).– С. 5.
Бондаренко Л.М. День закоханих в Центральній міський бібліотеці // Західний Донбас.– 2014.– №7 (12.02).– С. 11.
Похиленко Н. «Книгой “Горе от ума” писателя Достоевского меня уже не удивишь!» // Популярные ведомости.– 2013.– №39 (25.09).– С. 12.
Бондаренко Л.М. Створення Центру слов’янської писемності і культури // Західний Донбас.– 2013.– № 23 (5.06).– С. 9.
Бондаренко Л. У місті справжній бібліотечний бум!: Кількість відвідувачів зростає – завдяки сучасним технологіям // Популярные ведомости.– 2013.– №12 (20.03).– С. 7.
Створено: 04.01.2018
Редакція від 09.09.2020