Фестиваль Стопудівка: барвиста палітра музичних подій

Фестиваль Стопудівка: барвиста палітра музичних подій

Україна, Дніпропетровська область, с. Ракове, Синельниківський район

Актуальні музичні тенденції, відомі обличчя сучасників, спортивні майданчики та спілкування – все це зібрано під фестивальним брендом.

Наймасштабніший фестиваль центральної України

Все можна пережити, якщо підібрати потрібну пісню.
Курт Кобейн

Якщо ви любите музику, танці й суцільні веселощі, і при цьому ви жодного разу не побували на музичному фестивалі, то це потрібно терміново виправляти. Величезна кількість світла, шалений драйв, нові знайомства, море хітів та позитиву – все це неодмінні складові якісного рок-фестивалю. Це свято життя і свободи, безсонні ночі та незабутні світанки. Музичні фестивалі несуть позитивну енергію та виступають проти різних соціальних негативних явищ. Їхня популярність із кожним роком набирає обертів, і сьогодні спектр фестивалів в Україні досить широкий: опери, інструментальної музики, джазу, поп, рок-музики, тощо. Інтенсивність фестивалів говорить про високий рівень культурного життя країни, її відкритість до міжнародних контактів у контексті музичного мистецтва: по-перше, щоб презентувати свої національні позиції, по-друге, запозичити професійний досвід інших країн світу, по-третє, сприяти зростанню професійної майстерності молодих музикантів.

Наймасштабніший фестиваль центральної України за останні роки та один із найбільших у країні – «Стопудівка» збирає усіх любителів живої музики та гарного відпочинку. Цей український фестиваль радує меломанів і любителів нічних тусовок різноманіттям улюблених пісень, а також ідеально пасує для сімейного відпочинку з дітьми. Культурно-мистецький проєкт спрямований на розвиток та популяризацію вітчизняної молодіжної культури та естетики. Фестиваль сприяє піднесенню української національної ідеї серед молодих творчих сил, зростанню професійного рівня українських виконавців. Здоровий український патріотизм у сучасній обгортці як історичне явище та модна тенденція – це основна візія організаторів фестивалю. Поєднання творчого і громадсько-ініціативного напрямку та можливість долучення до заходу громадських організацій – усе це передбачає об’єднавча ідея проведення заходу.

У 2013 році на місці занедбаного селища Ракове, що у Синельниківському районі, народився унікальний творчий хутір Стопудівка. Завдяки активістам громадської організації К12 він став одним із найбільш новаторських проєктів України, щось середнє між сквот і екопоселенням. Навколо широкий степ, мальовнича природа та озеро. Історично селище було козацьким, кілька десятиліть тому тут ще жило близько тисячі осіб, а після розвалу СРСР і хвилі скорочень робочих місць місцеві жителі потягнулися до мегаполіса. Без бюджетного фінансування, електропостачання та медичної допомоги так би воно й зникло, якби не ентузіасти громадської організації, які прибули сюди з ідеєю відтворення сучасного українського села зі старовинними традиціями. Для відродження селища пробили артезіанську свердловину, встановили вітряк для забезпечення електроенергією, зібрали сцену, завезли апаратуру, відремонтували п'ять хат, розчистили територію й навіть створили музей зі знайдених у хатах вишивок, старих книг і предметів побуту. Потім організували спортивні майданчики, мангали, затишні альтанки та безліч атракціонів.

Над благоустроєм території працювали переважно волонтери, яким довподоби ідея життя та відпочинку в екологічно чистій зоні. Засновники етно-еко-поселення будували хатини та інші об'єкти інфраструктури з природних матеріалів: дерева, глини, соломи, очерету. Етнічні мотиви, характерні орнаменти в малюнках художників прикрашають село. Чудова природа навколо нікого не залишає байдужим. Тільки в перший сезон у Стопудівці відбулося чотири фестивалі, близько десяти воркшопів, тренінгів із тимбілдінгу. Залюбки проводять дні народження, корпоративи, весілля та просто приємно відпочивають на свіжому повітрі з друзями. Мистецький хутір став осередком музики, творчості та свободи, де оживає культура нашого краю.

Світ свободи, драйву та хітів

Рок – це музика, за допомогою якої можна розібратися у своєму внутрішньому світі та відшукати частинку себе, не вбивши
при цьому нікого.

Джаред Лето

Перший фест відбувся у 2013 році у теплій, майже родинній, атмосфері та поєднав в собі оздоровчі, спортивні, музичні, екологічні, освітні, виставкові та інші культурно-розважальні програми в стилі «етно». У триденній програмі фестивалю була презентована велика музична програма за участі українських молодіжних гуртів, функціонував театральний і кіномайданчик, ярмарок, працювала зона майстер-класів. Народні майстри навчали усіх охочих плетінню вінків, розпису рушників, гончарній справі, створенню ляльок-мотанок та інших домашніх оберегів. Гості жили в наметах, готували їжу на побудованій власними руками кухні та насолоджувалися життям за містом. З кожним роком масштаби фестивалю збільшуються, кількість відвідувачів досягає до 10 000 гостей.

Завдяки наполегливій роботі, цілеспрямованості й альтернативним поглядам членів оргкомітету фестиваль посів провідні місця у фестивальному середовищі, завоювавши тисячі сердець своїх прихильників по всій країні. На музичному заході можна не лише почути популярних виконавців, але й стати благодійником. У межах співпраці оргкомітету з благодійною громадською організацією «Творити Добро Легко» на концертах збиралися кошти для вихованців місцевих будинків-інтернатів.

Музичний фестиваль об’єднує творчих, вільних, сучасних людей, які ідентифікують себе з альтернативною музикою. Українська рок-музика це – унікальний сплав кращих досягнень світового року з характерною українській культурі чуттєвостю й спрямованістю на актуальні проблеми, що ними повниться сучасність. Такі музичні заходи сприяють розкриттю потенціалу українських рок-музикантів. Тут нові українські гурти мають можливість, з одного боку, показати свою творчість, а з іншого – побачити виступи видатних рок-гуртів. Відвідуючи щорічно фестиваль «Стопудівка», можна спостерігати динаміку розвитку українських рок-колективів, які створили портрет сучасної української рок-музики – чуттєвої, глибокої, наповненої неабияким сенсом...

Під час виступів улюблених виконавців глядачі влаштують не тільки справжній слем і хедбенгінг, але знаходять місце й для романтики. Юнаки неодноразово використовують сцену для зізнання у своїх почуттях коханим. Можна здивуватися, а чому це робити саме на рок-фестивалі? А тому, що рок не терпить брехні та фальші, він завжди відвертий і правдивий. Традиційно під час виступів солісти розповідають глядачам цікаві історії з власного життя, читають власні вірші, розкривають таємниці написання найпопулярніших хітів. Часто фронтмени спускаються зі сцени до шанувальників, невимушено спілкуються з ними та співають разом. Тож на відвідувачів фесту завжди чекає щось свіже, мелодійне та, безперечно, якісне.

Проте неперевершена музика від талановитих виконавців – це тільки шматочок чудового фестивального пирога. Привернула увагу гостей чудова арт-зона, створена за підтримки компанії «Інтерпайп». Здавалося б, з уже зовсім непридатної сировини, справжнім умільцям за допомогою натхнення й майстерності вдалося створити ряд унікальних скульптур із брухту. Різні абстрактні інсталяції, улюблені дітьми та дорослими герої мультфільмів, кумедні тварини та багато іншого – все це привернуло увагу відвідувачів фестивалю. Організатори завжди готують справжню феєрію розваг для усіх прихильників активного відпочинку. Насичена спортивна програма заряджає відвідувачів енергією й адреналіном. Ранок починається з занять йогою, потім відбуваються змагання з пляжного волейболу, баскетболу, яхтові регати, відкриті тренування з місцевими спортивними клубами. Усі гості фестивалю мають можливість постріляти з лука, опанувати роботу з ціпом, шаблею, серпами, списом та іншими видами козацької зброї. Також для всіх охочих організовуються різноманітні рухливі розваги: перетягування каната, бої мішками на колоді та інші козацькі народні ігри.

Але справжня магія руху відбувається під час проведення фестивалю фарб «Кольорове божевілля». Що може буди кращим від незабутнього дня, де все потопає в сміхові, веселощах і яскравих кольорах. Головна традиція заходу – обсипати один одного різнобарвними та абсолютно нешкідливими фарбами Холі під танцювальну музику. Кажуть, що чим більше фарби на людині до кінця святкового дня, тим щасливішим буде весь її рік. Люди вірять, що багаття Холлі приносить удачу. Це свято відзначається барвистим парадом у супроводі запальних танців, драйвових пісень і позитивних емоцій. Це найяскравіший день «Стопудівки», коли все навколо розфарбовано усіма кольорами веселки, навіть настрій.

На фестивалі не забули й про розваги для наймолодших відвідувачів. Упродовж усіх днів працює дитяче містечко з насиченою програмою. Для малечі на траві розташований яскравий манеж із іграшками, а для старших аніматори щогодини проводять активні конкурси та флешмоби. Діти відвідують майстер-класи, бавляться в настільні ігри та розважаються на ігровому майданчику. А якщо гості фестивалю зголодніють, їх чекає безліч смачної їжі та напоїв на будь-які смакові вподобання.

Приєднуйтеся до українського музичного руху. Завітайте на музичний фестиваль, наповните своє життя зворушливими спогадами, кіловатами живої музики та яскравими враженнями. Ностальгуйте під улюблену пісню та насолоджуватись кожною миттю будь-де: чи то у наметовому містечку, чи на танцмайданчику, чи біля багаття з гітарою.

https://www.facebook.com/Stopudivka/videos/vb.183636008462004/258618084969808/?type=2&theater

Оксана Шевченко
Бібліографія:

Гришанова К. Сто пудов драйва // Наше місто.– 2018.– № 34 (23.08).– С. 15.
Рождественская Е. «Стопудовка» на Монастырском // Наше місто.– 2016.– № 32 (11.08).– С. 16–17.
Родин Н. Сто пудов – это «100-пудовка» // Горожанин.– 2014.– № 29 (17–23.07).– С. 22.
Родин Н. Дали жару Стопудовке // Горожанин.– 2013.– № 35 (29.08-4.09).– С. 23.
Створено: 10.06.2020
Редакція від 07.10.2020